Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. október 2020

„Postaviť k múru a zastreliť!“

Takto vraj reagoval Matovič na slová exministra Petra Žigu v diskusnej relácii TV Markíza.
„Postaviť k múru a zastreliť!“

"Po začiatku relácie prišiel do priestoru, kde hostia na obrazovke bežne sledujú jej priebeh. Keď Peter Žiga v relácii povedal: „Za celoplošným testovaním môže byť aj odvedenie pozornosti od nevydarenej pomoci ľuďom a premiérove PR.“ Matovič vykríkol: „Idiot, je to idiot, hajzel jeden.“ Obrátil sa na mňa: „Vy ste tu s ním? Odkážte mu, že je idiot.“ Nervózne sa začal prechádzať pred réžiou a po slovách Petra Žigu z TV, ktorými spochybnil dostatočnú účinnosť plánovaných testov (urobil to pred časom sám Igor Matovič a potvrdili opakovane vedci), nasledoval ďalší výkrik: „Že sa nehanbí šíriť také kotlebovské reči,“ a pritvrdil: „Postaviť k múru a zastreliť!“ Nasledoval sugestívny pohľad na mňa a slová: „Nehanbíte sa pracovať za mafiánske peniaze?“ – (Tu si dovolím krátku vsuvku – ako poslaneckého asistenta ma platí NR SR – čiže sú to rovnaké štátne peniaze, aké dostáva predseda vlády, ministri a poslanci.) To už nevydržala šokovaná kolegyňa, ktorá sa prišla len zo zvedavosti pozrieť, ako to v Markíze vlastne vyzerá a rozhorčene odpovedala: „Nie, nehanbíme sa a vy sa nehanbíte, ako sa správate, veď ste predseda vlády?“

Takto Maroš Stano opísal stretnutie s premiérom v denníku Pravda.

Dnes Matovič oznámil ďalší z jeho nápadov: 10-dňový zákaz vychádzania pre tých, ktorí neprídu na celoplošné testovanie. Včera to bolo obmedzenie zdravotnej starostlivosti tým, ktorí sa nezúčastnia. Prezidentka sa ani nestačila diviť, ako ju predseda vlády včas a prvú informuje. 

Mal by najvyšší predstaviteľ výkonnej moci štátu takto reagovať na ľudí, ktorí s ním nezdieľajú jeho "svetonázor"? 

Inzercia

Narodil som sa, žil som a žijem v malej obci na Záhorí, od roku 2014 som v nej starostom.

Odporúčame

Blog
Tichá bolest.

Tichá bolest.

Janku, píšu co si myslím a myslím si co chcu, dělaj to též tak, o čem víš, že je správné, dělaj podle sebe, nenechávaj si nic diktovat.

Blog
XVI. Ikona Šiestich dní (podcast)

XVI. Ikona Šiestich dní (podcast)

Námet dnešnej ikony je opisom stvorenia sveta Bohom, popísaný v prvých dvoch kapitolách knihy Genezis. Biblické verše vytvárajú posvätnú poéziu, ktorá čitateľom ukazuje podstatu Božieho diela. Spolu s textom od archimandrity Rafaela budeme ďalej uvažovať, ako sa tento pohľad na vesmír podobá a odlišuje od tradičnej čínskej maľby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.