Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. október 2020

Kotleba v base, komunisti v parlamente – nedemokraticky nespravodlivé

Špecializovaný trestný súd odsúdil predsedu parlamentnej strany ĽS NS Mariána Kotlebu za údajnú propagáciu fašizmu na 4 roky väzenia. Kotlebovci však nepropagovali fašizmus, ale nacionálny socializmus, skrátene nacizmus. Rozsudok je nedemokraticky nespravodlivý, keď zároveň v parlamente a vysokých štátnych funkciách sedia bývalí budovatelia a súčasní propagátori komunizmu, ktorý bol rovnako zločinným totalitným režimom ako nacizmus.
Kotleba v base, komunisti v parlamente – nedemokraticky nespravodlivé

Kotlebu, jeho ĽS NS aj kresťanov vrátane duchovných čo ich chválili a podporovali, som niekoľkokrát kritizoval. Za to som si „zlízol“ obvinenia z protislovenského čechoslovakizmu a proticirkevného liberalizmu. Teraz musím z hľadiska spravodlivosti a demokracie kritizovať rozhodnutie Špeciálneho súdu, ktorý za údajnú propagáciu „fašizmu“ naparil Kotlebovi 4 roky a 4 mesiace.

Odôvodnením že šlo o fašizmus súd alebo novinárske komentáre utvrdzujú v spoločnosti komunistami zavedné zavádzajúce názvy totalitných režimov. Trest len zvýši Kotlebovu popularitu v jeho fanklube. Ten ho bude interpretovať ako protislovenské spiknutie zlého liberálneho Západu, manipuláciu mainstreamových médií a Sorosom či západnými tajnými službami riadených mimovládiek. Trest je neprimerane vysoký aj v porovnaní s oslobodzujúcim rozsudkom pre Kočnera a Zsuszovú. Je nedemokratický, lebo súd a spoločnosť iným metrom meria propagátorov nacizmu a komunizmu.

Nie fašizmus ale nacizmus

Kotlebova ĽS NS sa svojim logom aj straníckym pozdravom hlási k Hlinkovej garde, ktorá bola za Slovenského štátu podriadeného Hitlerovi hlavným vykonávateľom protižidovských nariadení. Vojnový Slovenský štát nebol fašistický ale nacionálno-socialistický. (dôkazy tu: https://www.postoj.sk/13501/slovensky-stat-nebol-klerofasisticky-ale-narodno-socialisticky ) Viacerí členovia ĽS NS verejne hajlovali a napádali slušných ľudí. Číslo 1488, o ktorého propagandu v súdnom procese šlo, používajú ako svoju šifru a symbol neonacisti, ako doložili aj znalci na súde. https://www.postoj.sk/63143/po-takmer-osmich-hodinach-ukoncil-kotleba-na-sude-svoju-zaverecnu-rec

Fašistická strana vládla pod vedením B. Mussoliniho v Taliansku, a jej režim padol 25. 7. 1943, potom ako Spojenci obsadili časť Talianska. V Nemecku, ktoré začalo 2. svetovú vojnu vládla pod vedením A. Hitlera Národnosocialistická nemecká robotnícka strana (NSDAP- Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei), stručne Nacisti.

Hlavnú zásluhu na premenovaní nacistov na fašistov majú komunisti, ktorí chceli zakryť podobnosť a príbuznosť týchto totalitných ideológií a diktatúr. Pápeži od Pia XI. až po Benedikta XVI. v tom majú jasno, a obidve tieto ideológie a režimy opakovane a rovnako dôrazne odsudzovali v encyklikách aj iných vyjadreniach – ako nespravodlivé, pomýlené a protikresťanské.

Ak nazveme v širšom zmysle fašistickou každú vládu a ideológiu, ktorá nadraďuje záujmy nejakej skupiny (národa, štátu, rasy, triedy...) nad slobodu jednotlivca, a buduje protidemokratický totalitný štát porušujúci ľudské práva, tak je aj komunistická totalita rovnako fašistická ako nacistická. A rovnako priniesla desiatky miliónov ľudských obetí.

Neomarxisti ako neonacisti

Súd uznal lídra ĽSNS za vinného zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. To isté však rovnako robí každý kto podporuje, obhajuje a propaguje komunizmus .

Preto je nedemokratické a nespravodlivé jedného odsúdiť za slovnú – mediálnu propagandu nacizmu, a nechať nielen na slobode, ale dokonca vo vysokých riadiacich funkciách štátu takých čo ako členovia a funkcionári totalitnej komunistickej strany pomáhali budovať a udržiavať jej zločinný režim. Ako napr. Gašparovič, Harabin, Fico a ďalší. Alebo dovoliť ich straníckym kolegom, aby šírili komunistickú propagandu.

Paragraf na základe ktorého odsúdili Kotlebu platí rovnako na neomarxistu Ľuboša Blahu, poslanca NR SR, podpredsedu donedávna vládnej strany SMER-SD, ktorú vedie expremiér a exkomunista Róbert Fico. Blaha zároveň pôsobí ako vedecký pracovník na Ústave politických vied Slovenskej akadémie vied (SAV). V Europarlamente ako poslanec za SR podporuje záujmy Ruska, ktoré vedie bývalý dôstojník KGB Putin. V poslaneckom klube SMER-SD patrí k najliberálnejším poslancom vo vzťahu k menšinám a ľudskoprávnej agende.

Inzercia

Za rok 2019 mal Blaha na Facebooku vyše 3 miliónov lajkov, zdieľaní a komentárov. Dosiahol viacej ako mainstreamové médiá či alternatívne weby. Do svojej reklamy na Facebooku však zároveň investoval viac ako 14 tisíc eur. (Wikipédia) Niektoré jeho pamflety šíria a odporúčajú aj niektorí kresťania, najmä Kotlebovci, Kuffovci a Harabinovci, tí čo preferujú weby ako HS, AzN či Zem&Vek.

Nechať týchto exkomunistov a neomarxistov vo vysokých funkciách bolo a je aj vrcholne nerozumné. Dokazuje to aj uplynulých slobodných 30 rokov, kde našej kultúrnosti, demokracii aj štátnej kase najviac uškodili práve bývalí komunisti a eštebáci. (Kotlebovi predchodcovia – uctievači Slovenského štátu uškodili tým, že v mene slovenskej štátnosti podporili týchto exkomunistov pod vedením V. Mečiara)

Fico a Blaha, kosák a kladivo

V júli 2015 si Blaha za koaličného partnera SMERu želal KSS, ktorej bol pôvodne členom. ( https://www.webnoviny.sk/som-laviciar-a-basta-po-boku-smeru-chcem-kss-tvrdi-blaha/  ) V rozhovore pre SME (13.8.2018) Blaha vyznal sympatie s eurokomunistickým hnutím, povedal že dlho spolupracuje s českou KS. Uznal že za socializmu „Mnohí ľudia trpeli, čo je samozrejme zlé,“ … „ľudí prenasledovali za iný názor a najmä v 50. rokoch sa robila kampaň proti nepriateľom ľudu, kde boli obeťami aj významní komunistickí intelektuáli“ Omnoho tvrdšie prenasledovaných nekomunistov a kresťanov, kňazov a biskupov, ktorých likvidovali mnohonásobne viac nespomenul. https://domov.sme.sk/c/20889389/blaha-o-socializme-mnohi-ludia-trpeli-ale-o-negativach-sa-hovori-vela.html

Ľuboš Blaha zverejnil 10. 12. 2019 status s fotkou, na ktorej drží so vztýčenou päsťou vedľa predsedu Smeru-SD Róberta Fica červenú päťcípu hviezdu s kosákom a kladivom. Podľa statusu to bol Ficov narodeninový darček pre Blahu. Komunistickou symbolikou bola aj Blahova vztýčená päsť (rovnako ako má jasný zmysel číslo 1488, alebo pozdrav „na stráž“ používané Kotlebovcami) A chápať to treba v súvislosti s Blahovou opakovanou oslavou marxizmu a zľahčovaní zločinov komunizmu.

NAKA začala podľa uznesenia vyšetrovateľa, trestné stíhanie pre zločin rozširovania extrémistického materiálu v súbehu s prečinom prejavovania sympatií k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Poslanec Dostál to označil za dobrý deň pre priateľov slobody a ľudských práv. (TVNOVINY.SK, 30.1.2020) Blahu sa zastal vtedajší premiér exkomunista Fico. Nietorí kresťania v r. 2018-19 opakovane podporili Fica, Šefčoviča a šíria Blahove paamflety.

10. augusta NAKA trestné stíhanie voči Blahovi zastavila. 17. septembra 2020 sa Blaha chválil medailou od spolku, ktorý má blízko ku KSČM a schvaľuje 20 ročnú okupáciu Československa, ktorá začala 21. 8. 1968. Organizácia ktorá medailu Blahovi udelila odsudzuje „Nežnú revolúciu“ v Novembri 1989 ako „kontrarevolúciu“. Organizácia má styky s inými extrémistami a zaujíma sa o ňu česká Bezpečnostná inofrmačná služba a ministerstvo vnútra „vzhľadom na možnosť skrytej propagácie myšlienok radikálneho komunizmu a ovplyvňovanie žiakov ideológiou nezlučujúcou sa s demokratickými princípmi Českej republiky.“ https://www.aktuality.sk/clanok/822496/blaha-sa-chvali-metalom-od-spolku-ktory-schvaluje-okupaciu-ceskoslovenska/

Marxizmus živý alebo zabudnutý?

Stručne zhrnuté: komunizmus budovaný na marx-leninskej ideológii je rovnako zločinný ako nacizmus. Komunisti aj nacisti rovnako bojovali proti liberálnej demokracii aj proti Cirkvi, porušovali ľudské práva a vyhubili milióny ľudí. Pápeži rovnako opakovane odsúdili komunizmus aj nacizmus. Základným princípom modernej demokracie je rovnosť občanov v slobode, právach a zodpovednosti. Tento bol rozdielnym posudzovaním Kotlebu a Blahu porušený.

V rozhovore z 13. 8. 2018 Blaha povedal: „Ale najpresnejšie označenie je, že som marxista.“ …. „Obdobie stalinizmu s gulagmi som vždy odmietal. To je proti myšlienke komunizmu.“ To je ťažký omyl alebo zavádzanie. Teror, násilie a diktatúra porušujúca ľudské práva nie sú náhodným nepodarkom, ale podstatnou súčasťou marxizmu-leninizmu a z neho vychádzajúceho komunizmu. Každá komunistická strana ktorá sa dostala k moci, zobrala ľuďom slobodu, a zaviedla diktatúru. Podstatou marxizmu a komunizmu nie je úsilie o sociálnu spravodlivosť, ale násilná revolúcia, triedny boj, bojovný ateizmus, morálny relativizmus a diktatúra KS, ktorou sa tieto sociálne sľuby majú realizovať. To nie je vecou minulosti, ako tvrdia aj niektorí kresťania aj nadpis nedávneho blogu J. Mikloška, ale je aj veľkým zlom súčasnosti a živou hrozbou budúcnosti. Tomu sa budem venovať v nasledujúcom blogu. Aj preto, že z marxizmu vznikajú nové, pre slobodu človeka nebezpečné ideológie, ako dobre povedal V. Klaus v máji 2018 počas protestu proti inštalácii 4- metrovej sochy K. Marxa v jeho rodisku.

Odporúčame

Blog
Ako kňaz Kuffa Čaputovú, Fica a Kotlebu kritizoval

Ako kňaz Kuffa Čaputovú, Fica a Kotlebu kritizoval

Fakty a zamyslenie o tom, ako známy kňaz Marián Kuffa kritizoval prezidentku Čaputovú, aj poslancov za SMER Róberta Fica a ĽSNS Mariána Kotlebu, ktorých pred voľbami viac krát chválil. Spravil to v kázni vysielanej cez internet, v súvislosti s ich ne-hlasovaním o návrhu zákona na lepšiu pomoc matkám a ochranu života nenarodených.