Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. október 2020

Kam kráčaš Postoj?

Reflexia nad obsahom konzervatívneho denníka

Po odchode Františka Múčku sa Postoj začal výrazne meniť,  najprv iba formou, neskôr novými novinárskymi menami a novými ambíciami.  Ale kam sa Postoj uberá?

 Žijeme v pandémii, ktorú sa snažia potlačiť za najmenších možných nákladov odborníci na celom svete. Nikto ešte nenašiel to správne riešenie. Nevieme kedy pandémia skončí a čo ešte budeme musieť obetovať, ale vieme, že to bude veľmi záležať od nás samých. Preto sa mi zdá, že uverejňovať názory, ktoré  umocňujú všeobecnú zmätenosť a dezinformácie medzi ľuďmi, akosi nepatrí do Postoja. Doteraz som na Postoji nenašla toľko protirečivých vecí ako na tému koronakríza

Pozrime sa teda na posledné titulky na tému koronavírusu,

Krčméry: Radšej znesiem nadávky ako mať za sebou cintorín   - kniha

Lekár Visolajský/ Dúfam, že keď Slováci pochopia, čo sa deje v Česku, opäť sa zmobilizujú

Lukáš Krivošík :Porozumieť ekonomike/V červených regiónoch má už zdravotníctvo našliapnuté na kolaps

Tu  nás priamo odborníci  na koronavírus  informujú o tom, aké problémy nás čakajú a vyzývajú k racionálnosti a akceptovaniu pravidiel, ktoré by mali pomôcť potlačiť pandémiu a tak zachrániť z ekonomiky, čo sa ešte dá.

 Pozrime si ďalší titul s tisícami „páči sa mi to“ .

Dag Daniš / Vitajte v pandemickom absolutizme

Inzercia

Dag Daniš si naštudoval niekoľko materiálov a spustí tvrdú kritiku na opatrenia zdravotníckych autorít. Nehovorím, že v jeho článkoch nie sú múdre veci. Sú tam a nie je ich málo.  Veď zdravotnícky systém sa od marca do októbra nedal nijako natiahnuť. Neracionálne sú iba závery. Tvrdí, že odborníci nevedia čítať dáta. Ale je to on, čo ich číta zle. Vychádza z údajov, že k dispozícii je 3500 lôžok pre Covid pacientov. Ale si nevšimne, že to sú už reprofilované lôžka.  Teda presne tie, ktoré uvoľnia iní vážni pacienti pre postihnutých pandémiou. Teda presne tie, ktoré aj on sám bráni, lebo týchto pacientova považuje za neznámu obeť pandémie. Urobí si svoje vlastné interpretácie údajov a vyhlási, že tu zavládol pandemický absolutizmus. Článok uverejnil 12. októbra, o štyri dni nato pripravené kapacity pre Covid pacientov sú vyčerpané. Je to iba 500 lôžok. Začína sa reprofilovať. (Tlačovka ministerstva zdravotníctva 16.10.)

Dag Daniš  vidí pandémiu, ako možnosť upevniť si moc nad obyvateľstvom v článku: Dag Daniš / Vláda potichu presadilo nové pravidlá. Autokratické,

Pokračuje vo svojej úvahe, bez uvedomenia si, že to o čom píše nie je spoločenská téma, na ktorú treba predostrieť čo najväčšiu paletu názorov.

Ak si pozerám dnes Aktuality, tak takéto názory doprava, doľava, hore aj dole ohľadom pandémie tam nenájdem.

Prosím, nezahadzujme hodnoty, s ktorými Postoj začínal. Naozaj sa nikde inde nenachádzjú.

 

 

Odporúčame