Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. september 2020

Aj záver Roka Božieho slova otvára Písma

"Otváral nám Písma" je názov konferencie, na ktorú vás pozývame na záver Roka Božieho slova do Košíc osobne, ale aj prostredníctvom internetu.
Aj záver Roka Božieho slova otvára Písma

Rok Božieho slova nám utiekol ako voda. Samozrejme, nik na jeho začiatku netušil, že bude prebiehať počas špecifickej situácie pandémie. Tá spôsobila, že množstvo plánovaných podujatí muselo byť zrušených. Iste, mnoho sa dalo nahradiť aj prostredníctvom internetu, ale nič nenahradí osobné stretnutia pri Božom slove.

Záver Roka Božieho slova je predo dvermi, a preto vám chceme dať do pozornosti podujatie, ktoré sa koná práve pri tejto príležitosti. Pozývame vás na vedeckú konferenciu organizovanú viacerými slovenskými inštitúciami, zameranú na biblické témy pod názvom "Otváral nám Písma". Tento názov nesie aj kniha, ktorá bola jednou z prvých ponovembrových publikácií určených pre hlbšie štúdium Svätého písma a sprevádzala mnohých študentov katolíckej teológie na Slovensku. Konferencia nesie tento názov, aby poukázala na už existujúcu tradíciu záujmu o štúdium Svätého písma u nás a zároveň chce na ňu nadväzovať a posúvať ďalej.

Konferencia sa uskutoční v Košiciach práve na spomienku sv. Hieronyma, 30. septembra 2020 na pôde Teologickej fakulty v Košiciach. Svoje príspevky predstavia profesori a absolventi Pápežského biblického inštitútu v Ríme, ako aj naši domáci biblisti.

Pri tejto príležitosti veľký kancelár Katolíckej univerzity, Mons. Bernard Bober odovzdá špeciálne ocenenie prof. Jozefovi Leščinskému, ktorý sa mnohé roky venoval popularizácii hlbšieho štúdia Biblie a jej vyučovaniu vo vysokoškolskom prostredí.

Konferencii bude predchádzať celonočné čítanie Biblie v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach. Zároveň s otvorením konferencie, bude v budove Teologickej fakulty otvorená aj výstava Biblií a rôznych artefaktov súvisiacich s biblickým svetom. Kým konferencia bude prebiehať len jedno dopoludnie, výstava potrvá do 1. októbra.

Bližšie informácie o tejto konferencii si môžete prečítať na priloženom plagáte a na internetovej stránke nášho Centra. Keďže súčasné protiepidemické opatrenia dovoľujú zúčastniť sa konferencie osobne len obmedzenému počtu účastníkov, budete ju môcť sledovať aj online na YouTubeovom kanáli Teologickej fakulty v Košiciach.

Rok Božieho slova sa nám síce chýli k záveru, avšak celý jeho zmyslel bol v prvom rade v tom, aby povzbudil k štúdiu a meditácii Božieho slova do budúcnosti. Veríme, že k tomu môžu prispieť aj tieto podujatia, ktoré sú pripravené pri príležitosti jeho ukončenia. Tešíme sa na stretnutie s vami či už osobne, alebo aspoň prostredníctvom internetu.

Inzercia

Centrum sa zameriava predovšetkým na výskum a vzdelávanie v oblasti biblických a blízkovýchodných vied s interdisciplinárnych presahom do iných oblastí, na popularizáciu vedeckého štúdia biblického a blízkovýchodného sveta, na biblický apoštolát a formáciu. Členmi Centra sú kňazi Košickej arcidiecézy zaoberajúci sa štúdiom biblického a blízkovýchodného sveta. Viac o Centre a jeho aktivitách na www.biblia.rimkat.sk

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Moc vyžaduje zodpovednosť

Moc vyžaduje zodpovednosť

Tento týždeň sme sa v parlamente venovali obdobiu komunistickej totality. Opäť. A opäť sa našli aj takí, ktorí sa pýtali, či sa musíme komunizmom a jeho zločinmi zaoberať ešte aj 30. rokov po páde tohto režimu. Podľa mňa áno. Preto som jednou zo spolupredkladateliek tohto zákona.