Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. september 2020

Zabojuje mesto Bratislava o najlukratívnejší majetok?

Zabojuje. A to je veľmi pozítivny signál. Magistrát hlavného mesta Bratislavy sa do dražby veľmi lukratívneho majetku prihlásil.

Myslel som na to už pred asi dvoma týždňami, keď sa objavil inzerát na portáloch ponúkajúcich rôzne druhy nehnuteľmostí. Prečo ide táto nehnuteľnosť do dražby? No to je výsledok podnikania istého "veľmi šikovného investora" tak ako ho roky predstavovali naši "špičkoví a mienkotvorní novinári", hoci ich českí kolegovia o ňom už pred niekoľkými rokmi písali ako o miliardárovi bez miliardy. Jeho príbeh sa veľmi podobá na príbeh BMG Invest. Len pre doplňujúcu informáciu, tento pán, teda jedna z jeho podarených firiem však vlastní aj ďaľší lukratívny majetok - pozemky, ktorých predaj nepodareným developerom by mohol zásadne ovlyvniť ráz mesta Bratislavy. Prišli by sme tak okrem pozemkov aj o nehnuteľnosť, národnú kultúrnu pamiatku, ktorá hrá významnú úlohu v histórii Slovenska. A aj v tomto prípade by určite všetci Bratislavčania privítali, keby sa dostal do vlastníctva hlavného mesta Bratislavy. 

K osobe pána podnikateľa len toľko že podnikal tak, že jeho záväzky, ktoré sa dajú prezrieť vo verejne dostupných zdrojoch, sú vo výške 435,8 milióna eur.

Spomínaný pozemok, ktorý ide do dražby je o rozlohe tisícov metrov štvorcových susedí s pozemkami Ekojuventy, ktoré sú v správe Ministerstva školstva SR a nachádza sa vo veľmi vychytenej lokalite nazývanej Červený Kríž, neďaleko bratislavského Slavína a v susedstve Horského parku. Predtým bol vo vlastníctve iného "podnikateľa" známeho tým, že má blízko k jednej z finačno-oligarchicko-politickej skupine.

Musím pripomenúť, že skupina bratislavských aktivistov spolu s o.z. Slavín už roky bojuje, aby na tomto mieste nevyrástlo sídlisko, o tejto téme sa popísalo veľa článkov, spísaných a organizovaných bolo niekoľko petícii na záchranu tohoto zeleného územia.

Čo má však prekvapuje je nezáujem Ministerstva školstva SR, pretože pozemky nepodareného podnikateľa  susedia s pozemkami spomínaného ministerstva a kedysi tvorili jednotný celok a využívali ho výlučne deti a mládež. Celé generácie obyvateľov nielen Bratislavy, ale celého Slovenska by vám o tom vedeli rozprávať.

Takže snáď po dlhom čase sa dočkáme zas jednej dobrej správy pre Bratislavu. 

Inzercia

Od marca 2014 do marca 2019 som mal blog v denníku SME, písal som o bratislavskej komunálnej politike. Na stránkach Postoja sa v nich snažím pokračovať.

Odporúčame

Blog
Ako vás pán Krajniak zavádza a klame

Ako vás pán Krajniak zavádza a klame

Napokon, čo iné čakať od aktívneho člena kauzy Gorila, predstaviteľa najnesympatickejšej strany v histórii Slovenka, ktorá čaká len na to, odkiaľ vyskočia peniaze, aby ich mohla uchmatnúť.

Blog
Rúško pre teba, srdce pre Boha

Rúško pre teba, srdce pre Boha

Mnohí z nás si najmä v marci (niektorí aj počas celého roka) hrdo pripnú na kabát bielu stužku symbolizujúcu ochranu nenarodených detí. Tým, že si ju dáme na viditeľné miesto verejne vyjadrujeme náš nesúhlas s ukončením života bábätka ešte predtým, ako sa môže narodiť. A teraz, keď máme možnosť bielym, zeleným, ružovým či obyčajným chirurgickým rúškom vyjadriť úctu a zodpovednosť k životu tých, ktorí sa už narodili, začneme vymýšľať, prečo sa nám nechce...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.