Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. september 2020

Rúško pre teba, srdce pre Boha

Mnohí z nás si najmä v marci (niektorí aj počas celého roka) hrdo pripnú na kabát bielu stužku symbolizujúcu ochranu nenarodených detí. Tým, že si ju dáme na viditeľné miesto verejne vyjadrujeme náš nesúhlas s ukončením života bábätka ešte predtým, ako sa môže narodiť. A teraz, keď máme možnosť bielym, zeleným, ružovým či obyčajným chirurgickým rúškom vyjadriť úctu a zodpovednosť k životu tých, ktorí sa už narodili, začneme vymýšľať, prečo sa nám nechce...
Rúško pre teba, srdce pre Boha

„Dávajte teda, čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu.“ (Mt 22, 21)

Príde mi naozaj veľmi sebecké už len uvažovať nad tým, že si nedám rúško do kostola plného tetušiek a babičiek, ktoré sa tam denne stretávajú a vyprosujú milosti pre nás, naše rodiny, našu farnosť. A paradoxom je, že ony v drvivej väčšine to rúško na tvári, chvalabohu, majú... A my, ktorí pracujeme v Bratislave, deti nám chodia do rôznych škôl a škôlok, nakupujeme denne v niekoľkých obchodoch, stretávame sa so susedmi či kamarátmi našich detí, budeme polemizovať a debatovať o ľudských právach a našej slobode rozhodnúť sa. Preposielame si pseudopetície, domnienky a videá, aby sme si ospravedlnili našu nechuť prekryť si časť tváre kúskom látky. Na malú chvíľu, ktorú chcem v spoločenstve stráviť s mojím Bohom. Preto si pred vstupom do kostola dám rúško. Lebo tak povedali svetské autority. A „vyzliekam si“ dušu i srdce pre Boha, lebo tie sú len a len Jeho. Bez ohľadu na to, či na tvári mám, alebo nemám rúško.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Bojová výzva

Bojová výzva

Listujeme spolu so synom útlu knižku s prerozprávanými udalosťami z Biblie. Ja z nostalgie, keďže je to knižka, ktorú som si čítavala ako malá, on zo záujmu. „Mami, on mu dal päsťovku?“ pýta sa zrazu.

Blog
Naozaj rozumieme Katolíckej cirkvi?

Naozaj rozumieme Katolíckej cirkvi?

Milovaná a nenávidená katolícka cirkev. Akú má vlastne úlohu? Prečo ju toľko ľudí kritizuje? Je naozaj taká márnivá, spiatočnícka a tmárska? Ako je potom možné, že je to najväčší unitárny náboženský útvar na svete? A prečo si myslí, že práve ona je tá pravá? Na niektoré z týchto otázok som si skúsil dať odpoveď v nasledujúcom texte.