Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. september 2020

O čom je komentár Katolíckych novín z č.38, 20.9.2020?

15. septembra 2020, na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska, som si prečítal Katolícke noviny (KN) č. 38 z 20. septembra 2020. Na str. 3 tam občas píše stĺpčeky v rubrike Komentár aj Tibor Macák. Nie som nimi nadšený, ale čo už?
O čom je komentár Katolíckych novín z č.38, 20.9.2020?

V tomto čísle sa však Miera naplnila. Tak znie komentár Tibora Macáka, ktorý prináša mimoriadne „politický korektný“ text útokov na súčasné Rusko. Nechce sa mi opakovať všetky hlúposti, ktoré si tam prečítate. Sú bulvárneho typu, vyčítané z mainstrímu najmä Nemecka, kde asi autor žije. Po vypočítaní všetkých škandálov od Navalného po Škripalovcov, ktoré bez najmenšieho komentovania  alebo citovania zdrojov autor preberá, prídu tvrdenia, ktoré sa podobajú na komunistické školenia VÚML-u:

„V Nemecku sa už celkom otvorene hovorí, že politické vraždy, otravy a únosy sa stali nástrojom na udržanie sa mafiánskych štruktúr Kremľa pri moci..., novičok nie je možné dostať hocikde v drogérii alebo lekárni..., sovietske tajné služby dnes premenované s priamym nástupníctvom pokračujú v duchu tradície zločineckého komunistického režimu v odstraňovaní nepohodlných ľudí..., čo ešte treba, aby sa spamätali ľudia aj na Slovensku, ktorí nekriticky velebia súčasný systém v Rusku a presviedčajú druhých, že to len skazený liberálny Západ nechápe slovanskú dušu a jej heroický zápas za kresťanské hodnoty? Čo má vykopávanie Stalina a iných zločincov sovietskej éry s kresťanstvom? Nič!“ 

Nepadol som do tretej cenovej skupiny suterénu, aby som diskutoval s Tiborom Macákom, ktorý nevie rozlíšiť ZSSR s dnešným Ruskom, nepozná fatimské proroctvá, v ktorých Biela Pani povedala deťom 22krát  slovo Rusko, nepozná práce Solovjova, Solženicyna, ani kardinála Tomáša Špidlíka a  biskupa Pavla Mária Hnilicu, ktorý celý svoj život venoval téme Fatima a obráteniu Ruska.

Divné je aj to, že internetové vydania KN prináša Macákov komentár v inej verzii, rozdiely komentovať je trápne, dovolím si upozorniť iba na jeden rozdiel. V KN je veta „A to je len  výpočet tých najznámejších prípadov, ktoré sprevádzajú vládnutie režimu ruského prezidenta Vladimíra Putina.“ V internetovej verzii KN je to trocha ináč: „...ktoré sprevádzajú vládnutie režimu bývalého agenta KGB v kresle ruského prezidenta Vladimíra Putina.“

Tibor Macák asi nepozná súčasné výsledky prieskumov verejnej mienky na Slovensku. Slovenské babky a dedkovia budú prekvapení, čo čítajú  v KN, v kresťanských apolitických novinách, ktoré 30 rokov nevyjadrili svoj názor k politickej situácii na Slovensku.

Som týždenný predplatiteľ a čitateľ Katolíckych novín. Všimol som si, že v posledných 2-3 číslach v tiráži zrazu chýba meno šéfredaktora kňaza Igora Hanka. Aj v internete sú dve verzie stránok, jedna s ním, druhá bez neho. Verejnosť by mala vedieť, kto dnes šéfuje náš najrozšírenejší týždenník, kto je zodpovedný za rubriku Komentár a publikovanie bulvárneho plátku Tibora Macáka Miera sa naplnila, ktorý tiež dostal Nihil obstat.

Inzercia

Inzercia

Jozef Mikloško (RNDr., DrSc., Doc., * 31.3.1939, Nitra) je ženatý, má 4 deti, 12 vnukov a 5 pravnukov. Absolvoval Vysokú školu pedagogickú (matematiku a chémiu) a MFF UK (numerickú matematiku), 27 rokov vedecky pracoval ako matematik na Ústave technickej kybernetiky SAV, prednášal na MFF UK. Bol podpredsedom vlády ČSFR, poslancom SNR, FZ a NR SR, prezidentský radca v KPR, prorektorom TU v Trnave a veľvyslancom ,v Taliansku, San Marine a na Malte. Bol vydavateľ kníh, komunálnym poslancom, predsedom nadácií. Je v Predstavenstve Spolku slovenských spisovateľov, napísal osem kníh literatúry faktu. Vystupuje v médiách a na sociálnych sieťach, je aktívny publicista a bloger, v r. 2007-2019 predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska.

Inzercia

Odporúčame

Blog
 17. Kalvárske olympijské hry v Nitre

17. Kalvárske olympijské hry v Nitre

KOVID nezabránil KOV (Kalvársky olympijský výbor), aby nezasadol v Nitre pri príprave 17. KOH. Uskutočnili sa v sobotu 5.9.2020 na Kalvárii. Odvtedy ma účastníci bijú, pretože o tejto súťaži, na ktorej pretekali tri generácie, som ešte nič nenapísal. 

Blog
Justičná gubernia Slovensko - argumentácia súdu v kauze Kuciak

Justičná gubernia Slovensko - argumentácia súdu v kauze Kuciak

Prvoplánovo nezmyslená argumentáciu súdu v kauze zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Myslím, že prácu súdov treba komentovať, lebo dospejeme k dobe, keď súdy vyhlásia , že 2+2=5 a všetci sa budeme ticho tváriť, že výroky súdov sa nekomentujú Ctím princíp nezávislosti súdov, ak sú naozaj nezávislé, morálne a odborne na úrovni. Hmla, Plevel, Jankovoská, rozsudky Špeciálneho súdu zmenené Najvyšším súdom, Lindtner, vily v Rakúsku, cenník úplatkov… 4 neúspešní kandidáti na sudcov Európskeho súdneho dvora...korupcia, justičná mafia. Zaslúži si sudcovský stav (česť výnimkám – drvivevej menšine, nikto ma nepresvedčí, že slušní a rozumní tvoria väčšinu), aby sme si jeho prácu vôbec ctili?