Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. september 2020

Žena nemá 2 srdcia, jedno tlčie dieťaťu!

Alebo pravda o mojom návrhu protiinterrupčného zákona. –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––- Som za slobodu žien rozhodovať o svojom tele. Žena ale nemá dve srdcia, preto nemôže rozhodovať o roztrhaní iného ľudského srdca, ktoré bije pod jej srdcom. To je hlavný dôvod, prečo som sa 28. augusta rozhodol podať do parlamentu návrh zákona na ochranu počatých detí.
Žena nemá 2 srdcia, jedno tlčie dieťaťu!

Najnovšie výskumy oxfordských vedcov hovoria, že srdce dieťaťa začína biť už 16 dní po počatí. Dieťa má inú -svoju genetickú výbavu (DNA) ako matka a má ju kompletnú už v najrannejších štádiách svojho vývoja. Dieťa nie je jedným z orgánov matky ako zub, či slepé črevo, ale je samostatnou živou bytosťou.

Je hanbou, že  34 rokov starý socialistický potratový zákona č. 73/1986 o eufemistickom umelom “prerušení” tehotenstva dodnes umožňuje na Slovensku ročne zaživa roztrhať tisíce zdravých detí len preto, že matka o to požiadala v ambulancii – dokonca bez udania dôvodu. Denne takto barbarsky usmrtíme 20 detí - čo je jedna školská trieda. Za mesiac je to priemerná škola so 400 školákmi; za rok …

Nie je teda pravdou, ako selektívne tvrdia médiá, že “Čepček predložil do Národnej rady SR novelu zákona o umelom prerušení tehotenstva, ktorou chcel zmeniť názov "umelé prerušenie tehotenstva" na "umelé ukončenie tehotenstva". Navrhol tiež zakotviť v zákone, že potrat nie je odporúčané riešenie.” (napr. HN 8.9.2020) Prečo novinári zatajujú podstatu zákona?

Omnoho závažnejšou nepravdou je opakovane medializované tvrdenie, že predložením zákona som údajne “porušil koaličnú zmluvu”, ktorú podpísali poslanci 4 vládnych strán po voľbách. Dôkaz je verejne dostupný aj na internete. V procese  podania zákona som ako prvé splnil práve náležitosti vyplývajúce mi z Koaličnej zmluvy, ktorú som po zvolení v dobrej viere podpísal. Podľa čl. II, bod 8 Koaličnej zmluvy "V prípade zákonov zvyšujúcich ochranu života, predkladaných koaličným poslancom alebo poslancami sa schválenie koaličnou radou nevyžaduje, no budú vopred predložené na prerokovanie Koaličnej rade. Koaliční partneri sa zároveň zaväzujú, že zlepšia legislatívu v oblasti majetkových práv pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti." A to som riadne predložil pred podaním návrhu zákona: písomnou formou známym členom Koaličnej rady, teda predsedom všetkých koaličných strán (ostatných členov rady bohužiaľ nepoznám). Stačí sa ich opýtať. Po vyše 2 týždňoch nikto z nich neodpovedal ....  Hovoriť o porušení koaličnej zmluvy je teda zo strany liberálnych médií a poslancov  nekorektné, neprofesionálne a zavádzajúce. . Nie je však porušením ohlásenie krokov  k vypovedaniu medzištátnych zmlúv medzi Slovenskou republikou a Svätou Stolicou, či legislatívnych zámerov vedúcich k odluke cirkví od štátu zo strany poslancov strany SaS bez vedomia a súhlasu ostatných koaličných strán I Ďalšie návrhy na nadchádzajúcu schôdzu?

Vo viacerých článkoch mi je tiež podsúvané, akoby moja podpora pri niektorých hlasovaniach o návrhoch opozície hovorila o tom, že chcem opustiť poslanecký klub OĽaNO. Hlasovanie za rozumné návrhy opozície (mimochodom naposledy spolu so 16 mojimi kolegami z nášho poslaneckého klubu proti potratom), je prejavom normálne fungujúcej parlamentnej demokracie a kultúry. Viacerí poprední politici práve takýto postoj sľubovali pred voľbami. Som poslancom hnutia OĽaNO, poslancom vládnej koalície a nikam neodchádzam.

Moje argumenty proti viacerým útokom médií i niektorých poslancov som zhrnul do stanoviska pre TASR tu: https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20200907TBA02301 a čuduj sa svete, liberálne médiá okamžite  zmĺkli, ale opravu ani ospravedlnenie dodnes nepriniesli. Ostáva právna cesta …

Naši kolegovia z KÚ  predložili zákon zameraný na podporu tehotnej matky (o jeho Ďalšom oslabení sa má hlasovať už tento týždeň). Mnohí koaliční poslanci chcú tiež chrániť tlčúce srdce dieťaťa, ale nedokázali hlasovať za predošlé zákony podané opozíciou. Ponúkol som  im preto možnosť v súlade s koaličnou zmluvou hlasovať koaličný návrh za deti. Aj keď hlasovať sa môže až v januári 2021, podal som tento návrh tak skoro preto, aby sa vytvoril dostatočný časový priestor na konštruktívnu diskusiu a presviedčanie zákonodarcov naprieč politickými stranami.

Potrat nie je a nikdy nebol riešenie. Žijeme v 21. storočí a nemôžeme pripustiť takéto barbarské nakladanie s dieťaťom. Nikto z nás nedostal právo zabíjať.

Foto:

Inzercia

“Ruka nádeje”, Saletíni: fotografia od Michaela Clancyho, ktorá bola vykonaná počas operácie ešte nenarodeného dieťaťa v roku 1999. U dieťaťa bola diagnostikovaná závažná vrodená vada chrbtice. Lekári rozhodli, že je potrebná chirurgická intervencia. Operáciu vykonali na 21-týždňovom plode

Fotografia sa objavila v roku 2002 na titulnej strane časopisu New York Times ako fotografia roku! Ako bolo opísané v médiach: lekár vykonal cisársky rez, dostal sa k maternici a skrze malý priečny rez na maternici vykonal potrebný zákrok na dieťatku. 

 

Doktor Bruner dodnes spomína, že v momente, keď končil operáciu, dieťa cez malý rez v maternici vysunulo rúčku a chytilo lekára za palec. Neskôr povedal, že to bola najvzrušujúcejšia chvíľa v jeho živote. 

 

Dnes má tento chlapec 20 rokov, volá sa Samuel a miluje plávanie a basketbal. O tom, že bol slávny, keď bol ešte v lone matky, sa dozvedel až keď bol v piatej triede :-)

 

Súvisiace:

poslanec NR SR za OĽANO, Narodil som sa v Nitre. 38 som rokov som žil na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina. V rokoch 1997 – 2003 som vyštudoval 3 odbory na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, neskôr som si vzdelanie doplnil v Metodicko – pedagogickom centre o atestáciu z predmetu informatika. Pracoval som ako učiteľ, od roku 2011 som riaditeľom jedného z najväčších cirkevných centier voľného času na Slovensku, ktoré navštevujú stovky detí. Počas môjho mandátu poslanca je výkon funkcie riaditeľa prerušený. Zaujímajú ma témy školstva, zabezpečenia voľného času detí, hazardu a rodiny. Od začiatku práce v školstve som verejne upozorňoval na problémy v školstve a hlavne školských zariadení. Okrem školstva som sa od roku 2016 angažoval ako aktivista pri organizovaní petície proti hazardu v Nitre, ktorá sa stala prvým krajským mestom s úspešnou petíciu schválenou mestským zastupiteľstvom. Spoluorganizoval som tiež pochody proti ratifikácii Istanbulského dohovoru v Nitre. Podieľal som sa na tvorbe propagačných a didaktických materiálov. Spolu s manželkou vychovávame dvoch synov. Radi trávime čas spolu pri spoznávaní krás Slovenska, alebo aj pri práci v záhrade. Venujem sa tvorbe videí, fotografovaniu, a rád sledujem spoločenské dianie. viac o mojich aktivitách: www.MartinCepcek.sk

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ostrieľaní z Nitry škrtíme hazard už na celoštátnej úrovni.

Ostrieľaní z Nitry škrtíme hazard už na celoštátnej úrovni.

Povedomie o negatívnych dopadoch hazardu sa našťastie zlepšuje. Je známe, že patologické hráčstvo má zničujúci dôsledok na osobnosť hráča i jeho rodinu. Hranie hazardu už po niekoľkých epizódach spôsobuje nelátkovú závislosť podobnú drogovej - i s následným kriminálnym získavaním peňazí na hru. Takýchto hráčov je potrebné liečiť v špecializovaných zariadeniach, pričom náklady na ich liečbu a resocializáciu, často neúspešnú, musíme hradiť z daní.

Blog
 17. Kalvárske olympijské hry v Nitre

17. Kalvárske olympijské hry v Nitre

KOVID nezabránil KOV (Kalvársky olympijský výbor), aby nezasadol v Nitre pri príprave 17. KOH. Uskutočnili sa v sobotu 5.9.2020 na Kalvárii. Odvtedy ma účastníci bijú, pretože o tejto súťaži, na ktorej pretekali tri generácie, som ešte nič nenapísal.