Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. august 2020

Ľutina

a Hanigovský hrad (z Ľutiny)
Ľutina

Prvú i druhú vlnu korony som s deťmi začínala v Ľutine. Tak vyšlo. Neplánovane. Vtedy bol piatok, 13. marca. Bratislavské školy boli od pondelka, 9. marca, zatvorené, po tom, čo bol v piatok, 6. marca, na území Slovenskej republiky evidovaný prvý prípad chorého na kovid.

V stredu, 11. marca, som sa rozhodla, že naše deti od štvrtka do školy nepôjdu. Následne prišla informácia, že všetky školy budú od pondelka, 16. marca, zatvorené. Spadol mi jeden kameň zo srdca. Začali sme nakupovať do zásoby -  trvanlivé potraviny, hygienické potreby (nie toaleťák, ten sme mali), lieky. Nakupovať chodil len muž, v žiadnom obchode som nebola cca tri mesiace, podobne ako na slávení Eucharistie.

Teraz, ani neviem ako, sme skončili v Ľutine opäť. Utorok, 11. augusta. Uvidíme čo bude ďalej. Tipujem, že v blízkom čase sa vyberiem na Mariánsku horu v Levoči. A zrejme si na úvod druhej vlny aj prečítam článok od Kristíny a Petra Visolajských. Samozrejme okrem Thulkandry od C.S.Lewisa. Ale tá mi, dúfam, vystačí na celú druhú vlnu.

Úprimne, radšej by som si pre tento rok našla inú prácu ako homšuling. I keď to malo niečo do seba. O to viac, že prostrednému synovi by som priala zažiť klasický prvý ročník a najmladšiemu normálnu škôlku. Uvidíme. My astmatici a alergici budeme vďační za každú noc a každý deň počas ktorých budeme môcť normálne dýchať. Bez ohľadu na ostatné (ekonomické a socializačné) okolnosti. Snáď aj tentoraz na Slovenku budeme môcť vychádzať z domu.

Ľutina

Bazilika

 

Pútnický dom

 

Kaplnky - sv. Mikuláša a Mučeníkov

 

V kaplnke Mučeníkov

 

Mučeníci

Inzercia

 

spovednice

 

miniatúra dreveného chrámu - jedna z mnohých

 

drevený chrám 

 

Hanigovský hrad

 

 

mobilu došla baterka, tak nemám hrad odfotený v plnej kráse

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.