Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. august 2020

Vkladanie rúk "starších" - Timotejov dar

Vkladanie rúk "starších" - Timotejov dar

VKLADANIE RÚK STARŠÍCH - TIMOTEJ DAR

 

Prvý list Timotejovi 4: 8-15

"8 Lebo telesné cvičenie málo osoží, ale nábožnosť je užitočná na všetko a má prisľúbenie pre terajší aj budúci život. 9 Toto slovo je spoľahlivé a hodné prijať ho úplne. 10 Preto sa namáhame a zápasíme, lebo máme nádej v živého Boha, ktorý je Spasiteľom všetkých ľudí, najmä veriacich. 11 Toto prikazuj a uč! 12 Nech nik tebou nepohŕda preto, že si mladý; ale buď vzorom veriacim v slove, v správaní, v láske, vo viere, v čistote.13 Kým neprídem, venuj sa čítaniu, povzbudzovaniu a vyučovaniu. 14 Nezanedbávaj dar, ktorý je v tebe a ktorý si dostal skrze proroctvo, vkladaním rúk starších. 15 Toto si vezmi k srdcu a tomuto ži, aby tvoj pokrok bol všetkým zrejmý."

Poznámka : Vidíme tu, že Timotej dostal vkladaním rúk starších (ktorí boli vybraní apoštolmi) určitý dar, o ktorom Pavol povedal, že ten dar nemá zanedbávať. Zrejme ten dar bude Timotejovi napomáhať vo vyučovaní (13 verš), ale to teraz nie je to hlavné. Dôležité je to, že tento Boží dar sa dostáva len skrze vkladaním rúk "starších" ustanovenými apoštolmi, (vysviacka) a preto tento Boží dar sa môže nachádzať výlučne v apoštolských cirkvách.

Keďže protestantizmus nemá apoštolskú postupnosť, ich pastori nemohli zdediť tento výnimočný dar, o ktorom Boh skrze Pavla hovorí, že tento dar sa nesmie zanedbávať. Prečo teda protestantskí pastori nezdedili tento Boží dar, ktorý je dôležitý? Azda nie preto, že protestantizmus nie je Božia cirkev ?!

PS : Na Timoteja vkladal ruky spolu so "staršími" i apoštol Pavol 2 Tim 4:6

Inzercia

Odporúčame

Blog
XI. Ikona Božej Matky Oranty so svätcami (podcast)

XI. Ikona Božej Matky Oranty so svätcami (podcast)

Ikona sprítomňuje Pannu modliacu sa a túžiacu po Bohu. Kristus môže prebývať aj v nás, ak mu to dovolíme, tak ako mu to dovolila Bohorodička svojim zvolaním: „Nech sa tak stane“. Podcastom tradične sprevádza byzantológ Jozef Matula z filozofickej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Blog
Tetovanie - symbol diabla?

Tetovanie - symbol diabla?

Rád skúmam témy, o ktorých sa bežne nehovorí. A vždy sa to snažím preskúmať nestranne. Napríklad také tetovanie, o ňom sa bežne nehovorí. Poďme sa teda na túto tému pozrieť bližšie...