Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. august 2020

Na počiatku bolo Slovo... 1,1 (Pokračovanie)

Skúste pozorovať niektorých bezdomovcov, ako postupne prichádzajú o svoju ľudskú dôstojnosť. Alebo pozorujte niektorých starých ľudí.

Čo sa to s nimi deje vo vysokom veku? Ako keby sa z nich stali malé deti, ktoré si neuvedomujú seba samých. A to nemusí u nich ani dôjsť k chorobám ako Alzheimer či Parkinson.

        Hodnota človeka však nie je v tom, že vyzerá a jedná ako človek. Hodnota človeka je v tom, že má dušu. Nesmrteľnú dušu. Dušu, ktorá vznikla, ale nezanikne. Na rozdiel od Boha a hmoty. Hmota vznikla a zanikne. Boh nevznikol. Boh nemá začiatok. On je pred začiatkom. Pred materiálnym aj duchovným začiatkom. Nevyvíja sa. Je dokonalý od vekov. Nevznikol. Nie je zložený z viacerých prvkov. Len pre vysvetlenie uvediem definíciu Boha:

        „Argumenty rozumu a skúsenosť ľudstva vedú k tomu, že okrem hmotného sveta existuje (je vysoko pravdepodobná) jedna, jedinečná, úplne jednoduchá a nezmeniteľná duchovná Podstata. Touto Podstatou je Niekto vecne a podstatne odlišný od hmoty; o sebe a zo seba najšťastnejší. Niekto neopísateľne nad všetkým, čo okrem Neho je alebo môže byť zachytené mysľou človeka. On stvoril hmotu aj vedomie, je nekonečný rozumom, vôľou a každou dokonalosťou. Všemohúci, nesmierny, večný, na Jeho úplné spoznanie potenciál ľudského IQ nepostačuje.“

        Sebareflektuje sa (spoznáva sa) od večnosti bez vývoja. Naraz v jedinom večnom okamihu. Boh sa pozná celý a naraz. Má na to nekonečnú poznávaciu kapacitu Svojho vedomia. Poznáva sa nie postupne ako človek od dieťaťa. Sebareflexiou nenadobúda pocit, že mu niečo chýba. Naopak je od vekov naplnený Láskou a Vzťahmi. Jeho sebareflexia je Slovo. To, čo o sebe zistil, vyjadril Slovom. (Kristom.) Miluje svoju dokonalosť a preto je Láska. (Duch Svätý.) Láska, ktorá sa rozdáva ale nevyprázdňuje, lebo je dokonalá. Dokonale oddaná, dokonale pokorná, dokonale stála, dokonale nemenná, dokonale silná, dokonale tvorivá.

        Láska, ktorá vždy víťazí a premôže (pretvorí) akékoľvek zlo. Láska, ktorú nič nepohorší. Láska, ktorá miluje až do totálneho sebaobetovania. Úplne sa „vyprázdňuje“ (použil som nedokonavý vid, lebo Nekonečno sa nemôže vyprázdniť). Láska, ktorá nechce nič dostať, ktorá chce len a len dávať. Láska, ktorá nepotrebuje prijímať ani dobiť batérie. Láska, ktorá je taká nekonečná, že sa môže nekonečne rozdávať. To Slovo, čo bolo na počiatku, je Láska.

Inzercia

59 rokov hľadám pravdu, 59 rokov budujem vzťahy. 59 rokov budujem svoj vzťah s Pravdou.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.