Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. júl 2020

Výplaty mužom mínus 50%

Už je to veľmi dávno, čo sa zlomil tradičný rodinný model, a preto sa môžeme pozrieť na následky jeho porušenia, a možno aj otočenia naruby.
Výplaty mužom mínus 50%

Čo dobré a čo zlé priniesla situácia, počas ktorej stáli muži v zákopoch v rokoch 1914-1918 a veľkí podnikatelia zatiaľ hútali v svojich opustených fabrikách, čo s tým...? Odrazu prišli s geniálnym nápadom – použiť ženy ako náhradnú pracovnú silu, a možno aj oveľa lacnejšiu. A podarilo sa to. Fabriky sa naplnili a ženy prišli na to, že môžu pracovať ako muži (takmer) a na niektorých pozíciach sú dokonca lepšie ako muži (zväčša).

Prvá svetová vojna sa skončila, vojaci sa vrátili domov a pekne-krásne zistili, že ich ženy, snúbenice, priateľky a partnerky sa už nestotožňujú s predstavou udržiavania domácnosti a výchovy detí tak ako pred vojnou. Niekoľké z nich sa v práci uplatnili nadpriemerne dobre a možno niektoré sa výškou platu vyrovnali svojim partnerom. Nastal raj pre veľkých podnikateľov. Keď v krajine zamestnáte mužov aj ženy, cena práce logicky a nevyhnutne klesne na polovicu.

Zhruba tak vznikla prvá trieda hrdých pracujúcih žien, ktorá sa okamžite cítila ponížene, ak dostala menšiu výplatu v porovnaní s mužmi a chodila protestovať do ulíc, ako sa len vtedy dalo. Zopár vyvolených hrdých žien zasvätilo život tomu, aby sa k nim pridalo čo najviac ostatných – aby sa každá žena v krajine cítila utláčaná patriarchátom, a aby sa každá cítila ponížene, a to aj vtedy, keď svojím mužom ponižovaná či utláčaná skrátka nebola.

Prišla druhá svetová vojna, zástupy mužov zase opúšťali v húfoch svoje pracovné miesta a nahradili ich (logicky?) ženy. Počas prvej svetovej vojny to bola celkom revolučná predstava, a asi aj ohavná a neprístojná pre slušné rodiny, počas druhej svetovej sa tento nový režim prijímal oveľa ľahšie. Keď sa muži vrátili domov v roku 1945, pracujúca trieda žien bola už vplyvná a silná, a hlavne veľkí podnikatelia urobili všetko preto, aby to tak zostalo. Model muža ako živiteľa rodiny sa odrazu vydelil dvoma.

Načo by som mal ako zamestnávateľ dať mužovi peniaze nielen pre jeho osobnú spotrebu, ale aj pre jeho manželku a deti? Veď aj jeho manželka môže pekne-krásne pracovať... a tu nastal zásadný problém. Kedysi totiž bolo viac-menej normálne, že pracujúci muž z výplaty slušne uživil rodinu a mohol si niečo odložiť. Nepotreboval sa zadĺžiť kvôli udržaniu rodinného štandardu.

Dnes má štandardná mladá rodina iba dve možnosti: buď sa uskromní a bude žiť z platu jedného z partnerov, alebo zasvätí život odkladaniu svojich malých detí iným opatrovateľom: starí rodičia, kamaráti, pestúni; skrátka sa o ne budú starať všetci, len nie ich biologickí rodičia. Dokonalý systém, nie?

Tento porušený tradičný model skutočne vyhovuje iba ženám, ktoré nepotrebujú ani manžela, ani deti. Ak si už naozaj nevedia pomôcť, aspoň hlcú antikoncepčné tabletky. Spočiatku bolo takýchto žien veľmi málo, no od prvej svetovej až dodnes sa ich rady slušne ponapĺňali. Nehovorím, že takých žien je väčšina, ale postupne k tomu ako spoločnosť smerujeme.

Takže tu dnes máme menšie skupinky usmievajúcich sa feministiek a hrdých slobodných matiek, desať bodov pre ne! (Ich deti sa zato necítia ako výherci lotérie.)

Feministky v tisícich odrodách a podobách vedome i podvedome ukazujú celej západnej spoločnosti, akí sú muži nepotrební, vonkoncom zbytoční. Dúfam, že o dvadsaťpäť rokov budú mať muži v Európe prinajmenšom rovnaké práva ako kabelkové psy. Kiežby sme dostávali aspoň kúsok klobásky týždenne.

Ale potom sú tu rodiny s deťmi. A čo ak chce matka zostať aspoň zopár rokov s deťmi doma? Aspoň kým nastúpia do škôlky či do prvého ročníka na základnej? Taká matka je potom odkázaná na mužovu výplatu – čo by bolo vážne skvelé, keby sa mužom platilo ako živiteľom rodiny.

Skúste prísť zajtra za svojím zamestnávateľom a vysvetliť mu, že ste tak trochu muž, a teda aj živiteľ rodiny, a že máte preto nárok na dvojnásobnú výplatu, na rozdiel od vášho kolegu, ktorý vyznáva simple životný štýl s názvom single, pozerá porno a je vcelku s výplatou spokojný. Ak je váš šéf muž, aspoň sa uškrnie nad nemiestnym vtipom, no ak je to žena, lepšie bude, keď zmietnete tento bizarný návrh zo stola už vo vašej kancelárii.

Inzercia

Takto nastavený systém vyhovuje iba rozbitým rodinám a ľuďom, ktorí žijú sami so sebou. Áno, ale čo tí ostatní, ktorí sú „srdcom“ demokracie? Čo so základnou jednotkou štátu, čo s rodinami? Majú pracovať obaja rodičia a deti vychovávať starí rodičia ako pri nejakom vojnovom nešťastí? Majú sa manžel a manželka stretávať vo dverách, aby sa pozdravili a rozlúčili, lebo jeden sa vracia zo zmeny a druhému sa zmena začína?

Radšej si rozbehnem kariériu bezdomovca, ako žiť v rodine, kde nikto nemá na nikoho čas a všetci sa idú potrhať, aby mali o pár stovák eur navyše. Rodinný život? Nula bodov. Práve takéto rodiny majú ešte nižšiu trvanlivosť ako kravské bio mlieko.

Načo sa vlastne muž žení či vôbec žije vo vzťahu, keď má zo svojej hrdej pracujúcej partnerky asi tri minúty týždenne, je perfektný námet pre nástupcov Kollárových a Dankových plagiátov.


A tu prichádza, aspoň pre mňa, kráľ všetkých vtipov. Dievčatá sa vrhajú na medicínu, na právo, na psychológiu, zrazu majú 25, 26 rokov a uvedomia si, že by bolo fajn založiť si rodinu. Príde prvé dieťa, potom druhé, potom chce manžel tretie, náhodou sa podarí štvrté. A na kieho ďasa potom študovali medicínu, právo a psychológiu? Aby mohli svojím partnerom povedať, že sú nezávislé a hrdé a pracovité, a že sú to teda výhradne ony, kto nastoluje svoje požiadavky v domácnosti? Slovensko opäť nekorektne financuje štúdium zástupom žien, ktoré ho takmer nevyužijú a vlastne nepotrebujú. Aspoň že feministiek pribúda a detí ubúda...

Malý návrh: nech si študentky, ktoré odmietajú rolu partnerky a matky, svoje štúdium financujú samy. Skúste dnes niečo také reálne navrhnúť a nedožijete sa nového rána.

Neexistuje rodina, v ktorej má žena čas na manžela, deti a náročnú prácu. Presne takéto rodiny sa končia rozvodom. A prečo? Cítim tu začarovaný kruh.


Keď najbližšie stretnete šťastnú pracujúcu ženu, spomeňte si, prečo vašu výplatu nik nechce vynásobiť dvoma. Každému je totiž úplne jedno, že ste muž a máte rodinu. A tiež si uvedomíte, prečo naša hrdá a pracovitá Európa vymiera.

Presne pre toto. Pre bezdetné pracujúce marketingom vymyté mozgy (BPMVM). Česť výnimkám.

Už je pomaličky načase, aby sa muži naučili rodiť deti. Obráťme teda zrak na Koníka morského.

Upozornenie pre doslovných čitateľov: autor sa prikláňa k úvahovému štýlu a fejtónom, toto nie je dokumentárny seriál o podmorskom svete s planktónom, koníkmi a pod. Dvakrát čítaj, len raz strieľaj.

Slovami zakladateľa platformy London Real: „Nemusím súhlasiť s tým, čo hovoríš, ale až na smrť budem bojovať za právo, aby si to mohol povedať.“ Brian Rose, David Icke či Alex Jones pravidelne lámu Matrix, do ktorého sme sa narodili, na kusy. K týmto cenzurovaným majstrom chcem prispieť svojou troškou aj ja, pretože vidím to, čo oni. Ľudia majú priveľkú cenu, aby sa celý život zhypnotizovane pozerali svojim A. I. otrokárom do jedného oka. Zobúdzajme sa navzájom z tohto televízneho a rádiového sna. Do not TELL us your VISION, TELEVISION!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Krátka encyklopédia pre mužov po roku 1989

Krátka encyklopédia pre mužov po roku 1989

Po páde Železnej opony bolo v Európe tak trochu jasné, že komunizmus zlyhal, a to fatálne. Východný blok bol oveľa chudobnejší, často iba dvojfarebný, a chrlil občanov s patentom na kradnutie a absenciou elementárnej ľudskej slušnosti. Nepriatelia tejto ideológie, teda „prehnití kapitalisti“, logicky vyhrali a duch marxizmu si musel obliecť nový kabát. Kto bude pre nich nepriateľom, keď nie kapitalizmus? Pretože každá ideológia potrebuje „Veľkého nepriateľa“, proti komu musí bojovať.

Blog
X. Ikona Sofie - Božej Múdrosti (podcast)

X. Ikona Sofie - Božej Múdrosti (podcast)

Kto alebo čo je Sofia a aký má vzťah k Trojici a k človeku? Téma Sofie nie je bohatá len teologicky, ale aj ikonograficky. Práve ikona nám môže pomôcť pochopiť Sofiu ako integračnú silu medzi Bohom a celým jeho stvorením. Kto má záujem spoznať ešte viac: do 26.8.2020 prebieha v Expozícii Ikony výstava tématicky venovaná práve Sofii, Božej múdrosti.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.