Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. júl 2020

Dožijú sa Vianoc?!

Dožijú sa Vianoc?!

Opäť máme v našom parlamente návrhy na obmedzenie umelých potratov, aj od koaličných poslancov, aj od opozičných, vrátane Kotlebovcov.

Je pochopiteľné, že poslanci koalície nemôžu hlasovať „hocikedy“ s opozíciou alebo za jej návrhy. Ale pokiaľ ide o záchranu ľudského života, minimálne vtedy by mali mať pri hlasovaní „voľnú ruku“ aj koaliční poslanci. V opačnom prípade, tam môžu pri tom najkľúčovejšom momente – hlasovaní – dať rovno nejaké koaličné roboty!

Niekto môže namietať, že človek nie je človekom už od počatia, ale až niekedy neskôr. Ale kedy? Čo je potom ten zlomový moment a prečo? Dokedy to môžeme posúvať? Až do narodenia, či dokonca aj ďalej?!

Ale aj ten, kto má túto výhradu by nemal byť za ukončenie ľudského života pred narodením bez vážneho dôvodu (napríklad ohrozenie života matky). Lebo, čo keď ten živý jedinec v tele ženy je naozaj človekom už od počatia? Kto si to zoberie na zodpovednosť? Okrem toho aj život zvierat chránime pred narodením (napríklad orlie vajíčka). Nemali by sme oveľa viac chrániť život, z ktorého sa vyvinie človek, keď už niekto nechce povedať, že tým človekom je už od počatia?!

Obmedzovaním potratov sa pomáha aj ženám – matkám, aby si nedali zabiť dieťa v sebe, ktoré nie je ich telom. Budú k tomu aj menej tlačené okolím, lebo sa budú môcť viac brániť aj tým, že zákon im to nedovoľuje alebo, že ich viac podporuje, aby dieťatko aspoň donosili.

Deti (a nielen deti) majú veľmi rady Vianoce, najkrajšie sviatky v roku. Dožijú sa všetky deti Vianoc? Aj tie, ktoré sa ešte nenarodili? Toto majú do istej miery v rukách aj naši poslanci...

 

Titulný obrázok: Náš rodinný betlehem 2019/2020, foto: autor.

Inzercia

Odporúčame