Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. júl 2020

Európski muslimskí mučeníci prelomu 20-21. storočia

Dnes, 11.júla si pripomíname smutné výročie. Výročie tzv. Bosnianskej genocídy muslimov alebo inak Srebrenického masakru, ktorý sa odohral v roku 1995.
Európski muslimskí mučeníci prelomu 20-21. storočia

Behom 2 týždňov popravili bosnianskí nacionalisti približne 8000-8500 muslimských mužov a chlapcov (vo veku 17-70 rokov) žijúcich v okolí Srebrenice. Vyše 25 000 žien a detí bolo deportovaných k územiu pri Tuzle, mnohé z nich boli znásilnené. Množstvo mužov bolo popravených pred zrakmi rodinných príslušníkov.

Bosnianská genocída muslimov je považovaná za najbrutálnejší zločin v Európe od konca druhej svetovej vojny, ktorý sa už snáď nikdy opäť nezopakuje. 

Spravodlivý a Milostivý Jediný Boh nám v podobne ťažkých časoch dodáva nádej, aby sme vytrvali, nevzdávali svoje úsilie v konaní dobrých skutkov, a nakoniec sa tak po smrti vrátili späť k Nemu. 

"Podrobíme vás skúške tým, že vás vystavíme určitému strachu, hladu, úbytku majetkov, životov a plodov. A oznám radostnú zvesť tým, ktorí budú trpezliví, ktorí keď by ich postihlo nešťastie, povedia: „My patríme Bohu a k Nemu sa vrátime. Tým patrí požehnanie od ich Pána a milosť. A to sú tí správne usmernení.
(Vznešený Korán, 2:156-157).
Zdieľať

 

Inzercia

Inzercia

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Mária, matka Ježišova, v Koráne

Mária, matka Ježišova, v Koráne

Pohľady na Máriu, matku Mesiáša Ježiša, sa líšia naprieč rôznymi vierovyznaniami. V nasledujúcom článku sa Vám pokúsim priblížiť pohľad islámu na jej výnimočnú osobnosť a činy cez výroky Koránu, ktoré sa na ňu vzťahujú. 

Blog
Sväté prijímanie na rukách revolúcie

Sväté prijímanie na rukách revolúcie

Revolučná vzbura človeka proti právam Spasiteľa a proti právam Jeho Cirkvi prejavuje sa najmä v posledných desaťročiach. Jedným z prejavov tejto satanskej revolúcie je presadzovanie takých spôsobov svätého prijímania zo strany veriacich laikov, ktoré likvidujú postupne katolícku vieru človeka. Príkladom tohto nebezpečného prístupu je sväté prijímanie spôsobom na ruku prijímajúcim veriacim laikom. Tento dôsledok postupného prenikania heréz do katolíckeho myslenia počas posledných desaťročí zasiahol vo veľkom rozsahu aj súčasné Slovensko.