Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. júl 2020

Podpora matiek verzus podpora rodín

Ochrana života nenarodených, prostredníctvom podpory matiek, nemusí byť aj prorodinným opatrením...
Podpora matiek verzus podpora rodín

Reagujem na snahy prispieť k ochrane života nenarodených detí prostredníctvom podpory ich tehotných matiek. Vítaný je každý krok, ktorý prispieva k ochrane života, avšak, mal by smerovať k podpore RODÍN. Bolo by vhodné, aby žiadne z opatrení nezvýhodňovalo slobodnú matku oproti vydatej. Už dnes je totiž podpora diskriminačná, napríklad dĺžka materskej je 34 týždňov a pre osamelú matku 37. Na základe čoho? Napriek náročnej finančnej situácii matiek samo-živiteliek aký je dôvod k tomuto opatreniu? Či sa snáď automaticky predpokladá, že finančná situácia matiek vydatých a otcov ženatých je bezproblémová? Tento zákon je nie len nespravodlivý voči rodinám ale môže prispievať k vzniku neúplných rodín a podporovať vypočítavosť...

Inzercia

Architektka, výskumná pracovníčka bývajúca v Žiline. Toho času štvrtý rok - tešiaca sa i bojujúca, na rodičovskej dovolenke. Zaujíma ma umenie, spoločnosť, náboženské dianie. Prajem si, aby moje blogovanie prispelo k dobru v spoločnosti. Ďakujem za túto možnosť:)

Inzercia

Odporúčame

Blog
Premrhaná príležitosť

Premrhaná príležitosť

Dnes po 100 dňoch tejto vlády je už viac ako isté, že konzervatívne sily premrhali príležitosť, ktorú získali v tohtoročných voľbách. Je pravda, že väčšinu dní venovala vláda SR pandémii COVID-19, ktorú zvládla, ale tých pár dní čo sa venovala ostatným veciam stačilo na to, aby všetko premárnila.