Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. jún 2020

Kam nás to Richard Sulík Smeruje?

Najprv krátke vysvetlenie: Richard Sulík je politik, ktorý vo svojej politickej kariére dokázal, že od manierov Smeru sa veľmi neodlišuje.
Kam nás to Richard Sulík Smeruje?

Tí, čo poznáte bratislavské komunálne prostredie viete, že Sulík bratislavské zastupiteľstvo zasvinil viacerými ľuďmi, ktorí sa neskôr stali poslušnými panáčikmi bratislavského smeráckeho klubu.

Mnohí si ho pamätáte ako jedného z jedenástich zakladateľov firmy Fax Copy, iste úspešnej, ale sú to ľudia, medzi ktorými nájdete prepojenia na finančnú skupinu PENTA - konkrétne ich nemocnice na východe Slovenska a ľudí prepojených na Eštebáka a "štátneho podnikateľa" spolumajiteľa strany Smer s.r.o. Juraja Širokého. Iste ho poznáte aj ako bývalého riaditeľa bratislavskej akciovej spoločnosti Odvoz a likvidácia Odpadu, v tých časoch okrem iného pôsobil aj ako poradca Jána Počiatka. To OLO spomínam preto, lebo po čase ho v tejto spoločnosti vystriedal Roman Achimský, ktorý v roku 2015 musel po hĺbkovej kontrole magistrátu v tejto spoločnosti odísť. V OLO sa našli viaceré pochybenia, článkov o tejto spoločnosti v danom čase vyšlo viacero. Popravde treba priznať, že po jeho odchode nastúpil človek, ktorý viedol túto mestskú akciovú spoločnosť tiež veľmi pochybne. Dlhoročné čudné hospodárenie vyvrcholilo tým, že do celého procesu sa musela angažovať aj Národná kriminálna agentúra. (Sám som o OLO písal, napríklad tu.)

Prečo spomínam práve Romana Achimského? To je to obraz rodinkárstva, klientelizmu, proti ktorému tak vehementne vykrikoval Sulík perd voľbami. Dnes totiž spomínaný Roman Achimský pôsobí ako generálny tajomník služobného úradu Ministrerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

A teraz tie Smerácke maniére na úrovni Slovenska. Richard Sulík, tak ako Smer, sa v plnej kráse ukázal ako nepriateľ živnostníkov a malých a stredných podnikateľov. Tých, ktorí ho živia, tí ktorí tú odvádzajú dane a tí, ktorí zamestnávajú viac ako 90 percent pracujúcich. Ako? Veľmi rýchlo sa poponáhľal a z našich peňazí poukázať "bolestné" firme Land Rover. Konkrétne 12 miliónov 302 948,70 eur. Firme, ktorú ako jednu z viacerých pred voľbami kritizoval. V Centránom registri zmlúv nájdete aj iné miiliónové darčeky pre čudesné "firmičky", medzinými niečo aj pre BONUL!

Inzercia

Zdá sa, že trochu toho jeho Smerovania prešlo aj na Bratislavský samosprávny kraj k jeho nominantovi Jurajovi Drobovi. Ten urobil z poradcu bývalého bratislavského smeráckeho primátora Milana Ftáčnika Michala Feika, opäť hviezdu. Pripomínam len, že Michal Fejk okrem iného pôsobil za bačovania Smeru ako štátny radca na odbore komunikácie a marketingu na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstve životného prostredia SR, riaditeľa Odboru komunikácie a propagácie a ktorému dokonca ako jedného zo 14 vyvolených pridelil služobné auto aj na súkromné účely. Pýtate sa odkiaľ prišiel Michal Feik? No od Mladých sociálnych demokratov, takého Socliatistického zväzu mládeže Smeru. Z partie Blaha či Ondruš. 

Niekedy mám pocit - a po poslednej relácii Na telo ešte väčší - že Richard Sulík má vlastne najbližšie k Pellegrinovcom. Fico je už minulosť, to je jasné, ale táto staronová bábka Smeráckych oligarchov? Možno preto ho volilo oproti roku 2010 o polovicu menej ľudí. A vlastne, nebyť Lucii Nicholsonovej a ešte pár skvelých ľudí v strane, do parlamentu by sa vôbec nedostal.

Inzercia

Od marca 2014 do marca 2019 som mal blog v denníku SME, písal som o bratislavskej komunálnej politike. Na stránkach Postoja sa v nich snažím pokračovať.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Tieto knihy budem čítať toto leto

Tieto knihy budem čítať toto leto

Na lete mám rád, že nás pozýva byť viac von, v prírode, už len preto, že na byte býva príliš teplo. Je to čas, kedy som menej ako iné obdobia roka pred obrazovkou počítača a nájdem si ľahšie čas len tak byť. V horúčave najradšej vyjdem k jazeru neďaleko môjho bytu a pomedzi plávanie šírok a ochladzovanie sa, si čítam. Slnko, voda, tráva, stromy, spev vtákov, po boku krásna manželka a v ruke kniha - dokonalosť.