Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. máj 2020

Aké sú očakávania od nového lídra KDH?

Sú tri mesiace od volieb do NR SR a KDH je v očakávaní, kto bude predsedom 30-ročného hnutia. Pre korona epidémiu stále nie je možné zhromažďovanie sa v takom rozsahu, aby mohol prebehnúť volebný snem KDH. Voľba predsedu sa pravdepodobne uskutoční v lete.
Aké sú očakávania od nového lídra KDH?

Aká budúcnosť čaká KDH? Politické prostredie je príliš dynamické a nepredvídateľné, preto predpovedať, čo bude o štyri roky, sa takmer nedá. Tým, že vznikajú nové politické strany, iné zanikajú, spájajú sa a niektoré hibernujú, nedá sa vytušiť, akí hráči s akou agendou vstúpia do súťaže o parlamentnú stoličku.

KDH, i keď úspešne ustálo regionálne, komunálne voľby a eurovoľby, ostalo 

pred dverami NR SR. Podstatné je, že KDH je značka hnutia, o ktorú je stále záujem. Má svoju históriu, vybudované regionálne štruktúry a nastavené procesy. Čo je potrebné, aby prežilo? Potrebuje spoľahlivého a vierohodného lídra na celé štyri roky. Už nie je namieste experimentovať s voľbou predsedu na jeden či na dva roky. Ak by predseda hnutia musel absolvovať voľby každý rok a tým si akože potvrdzovať mandát každých 12 mesiacov, nestíhal by pracovať, len by míňal energiu na vnútrostranícku kampaň a vlastné PR.

Ak chce mať KDH lídra, ktorý bude odhodlane bojovať za uchovanie konzervatívnych kresťanských hodnôt, dajme mu na to aj dostatočný čas. Je dávno známe, že  quick win (rýchla výhra)  má krátky efekt. Budúci predseda KDH by mal byť líder, ktorý bude zjednocovateľ s charizmou a s rétorikou, ktorá zvýši dôveryhodnosť strany. Súčasťou vízie by malo byť pokračovanie v budovaní regionálnych štruktúr, čím KDH cielene bude mať aktuálny obraz o živote ľudí na Slovensku, bude podporovať odborný potenciál hnutia a obklopí sa odborníkmi. Budúci líder KDH by mal z pozície opozičnej strany jednoznačne poukázať na chyby, kauzy a nedostatky súčasnej vládnej koalície. Jasne by mal deklarovať stop fašizmu a odmietať spojenectvo so stranou SMER a s im podobnými.

Taký líder úspešne povedie KDH do komunálnych a regionálnych volieb

a v roku 2024 aj do NR SR.

Držme palce KDH, aby bolo nositeľom dôveryhodnej konzervatívnej kresťanskej politiky.

 

Inzercia

Narodila som sa v roku 1971 v Bratislave. Vyštudovala som Ekonomickú Univerzitu, o pár rokov aj postgraduálne štúdium na Fakulte manažmentu v Bratislave.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Púte so Saleziánmi, ale aj kto sú liberáli

Púte so Saleziánmi, ale aj kto sú liberáli

Pán Boh tu je, bol a bude. Pán Ježiš tu bol. Ale sviatok Ducha Svätého je výnimočný, lebo On je tu, je v našich životoch prítomný, pôsobí v nás. Aj keď sa najdôležitejšia púť v Šaštíne koná na sviatok patrónky Slovenska, ako študent som vždy slávnostnejšie prežíval púť k Duchu Svätému.

Blog
Nemaj deti a zachrániš životné prostredie?

Nemaj deti a zachrániš životné prostredie?

„Nemaj deti a zachrániš životné prostredie.“ Asi takto možno opísať uvažovanie nemalej časti z tých, ktorí sa rozhodli dobrovoľne nemať deti, teda potlačiť v sebe reprodukčný imperatív. Dúfajú, že takýmto obmedzením počtu ľudí napomôžu životnému prostrediu. Je však dosť možné, že sa mýlia a životnému prostrediu môžu dokonca skôr uškodiť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.