Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. máj 2020

Havran zvysoka kašle na konzervatívcov. Súpermi sú Čarnogurský a Kuffa. Panflet

Havranovi prihorieva kôli trestnému stíhaniu za článok o Kuffovi. To mu nebráni kašlať na konzervatívcov. Toto je kobercové bombardovanie konzervatívcov od progresívnych liberálov. Redaktori neskryte útočia na konzervatívcov podsúvajú im odpovede, ktoré konzervatívci nehovoria. Vyjadrujú sa o nich ako o občanoch druhej kategórie. Tomuto sa hovorí 'déjà vu' s príchuťou návratu do komunizmu. Vtedy tiež všetko čo urobili a povedali kresťania bolo komunistickými médiami prekrútené, zosmiešnené.
Havran zvysoka kašle na konzervatívcov. Súpermi sú Čarnogurský a Kuffa. Panflet

Michal Havran: Kuffa nám nadáva, a keď sa ohradíme, stíhajú nás. Reakcia na článok uverejnený 14.5. 2020 v Denníku N. 

Tento článok je reakciou na tieto Havranove slová: 

Havran hovorí: Nech niekto napíše panflet proti mne. Trestné oznámenie je mizerný spôsob obhajoby.

V posledných dňoch čítam a počúvam veľa článkov na Aktualitách a v Denníku N namierených proti konzervatívcom. Akoby na Slovensku boli len progresívni liberáli, ktorí dosiahli necelých 7 percent. Teraz spomínané médiá útočia hlavne voči konzervatívcom v strane Obyčajní ľudia.

Moja reakcia: Asi si p.Havran nevšimol, že aj mimo Bratislavy žijú ľudia, ale nebol by prvý. Aj p. Fico povedal, že na východe nič nie je.

Písal som o tom ako reakciu na podcast: "Havran: Hra na prenasledovaných kresťanov je blud, zavedenie teokracie. Reakcia."

Havran hovorí: "Pošlite Kuffu do cirkusu" , "prelátom vyhovujú, čo najdebilnejší veriaci", z Márie urobil Barby, sutanu nazval sukňou.

Sudor komentuje: Slušných veriacich to môže uraziť. Aj prelát môže byť slušný.

Moja reakciaPre katolíkov je panna Mária hneď v poradí úcty za najsvätejšou trojicou, Otec, Syn a Duch Svätý.

Havran hovorí: Som protestantský teológ, kult sošiek a bábik je doktrinálna vec. Neurážam mariánsky kult. Kritizujem niečo, čo mi protestantovi príde ako modlárstvo.

Moja reakcia: Pán teológ Havran dobre vie, že urážať Pannu Máriu je pre katolíkov urážka. Pre katolíkov je panna Mária hneď v poradí úcty za najsvätejšou trojicou, Otec, Syn a Duch Svätý.

Moja reakciaSatanovo zlo je spomínané aj v biblii, kde Lót radšej ponúkol vlastnú dcéru pre mužov, ktorí si vynucovali násilím obcovanie s jeho synmi.

Havran hovorí, že Kuffa a jemu podobní tvrdia: "Homosexuáli sú masoví vrahovia. Zástancov liberalizmu a rodovej rovnosti prirovnávajú k satanovmu zlu. Genderizmus  označujú za diktatúru LGBTI. Homosexuálov označujú za bláznov a obviňujú z podplácania zákonodarcov." 

Moja reakcia: Neviem o tom, že by sa homosexuálov prirovnávali k masovým vrahom alebo bláznov, skôr je to výnimka, s ktorou tiež nesúhlasím. Skôr mi je homosexuálov ľúto, lebo ich život je viac-menej hendikepovaný. Nemôžu počať deti. Satanovo zlo je spomínané aj v biblii, kde Lót radšej ponúkol vlastnú dcéru pre mužov, ktorí si vynucovali násilím obcovanie s jeho synmi. V jeho očiach to bolo menšie zlo ako obcovanie muža s mužom. To bol aj dôvod zničenia Sodomy. Čo sa týka zákonodarcov, tak veľkú moc majú peniaze s sponzori politických strán, takže minimálne ovplyvňovanie tam je.

Moja reakciaOtázka malého dieťaťa: "Chcel by som byt chlapcom alebo dievčaťom?"

Havran hovorí: Bigotní ľudia zneužívajú pod rúškom náboženstva či politického presvedčenia sú akoby chránení pred trestným stíhaním. Vo svojich videách a kázňach môžu hovoriť čokoľvek bez toho, aby ich niekto mohol kriticky hodnotiť či výsmešne zaoberať.

Moja reakcia: Ak p. Havran považuje ľudí, ktorí žijú podľa evanjelia za bigotných, tak je to smutne od neho ako teológa. Máme tu slobodu vyznania, takže agrumentovať je povolené. Kriticky ich môžete hodnotiť, ale vysmievať sa s ich viery je urážlivé. Skôr myslím, že vás uráža, že p. Kuffa a modlitbové zhromaždenia pomohli k zastaveniu Instanbulskeho dohovoru. Aj, keď je otázne správanie pani prezidentky Čaputovej, ktorá nie je schopná požiadať o vyňatie slovenského podpisu pod Istanbulským dohovorom, lebo je skratka ladená tak, ako vy, teda za dohovor. Nie je normálne, že učíme deti k možnosti si meniť svoje pohlavie podľa toho, ako sa práve cítia. Deti sa pýtajú: "Chcel by som byt chlapcom alebo dievčaťom?"

Sudor komentuje: Vyšetrovateľ NAKA Martoň vás obvinil z hanobenia národa, rasy a presvedčenia a za prečin ohovárania. Vy ste podali sťažnosť. Havran hovorí: "Sťažnosť bola prokurátorom Vargom zamietnutá ako nedôvodná.

Moja reakciaIde o náboženstvo a morálku progresívneho liberalizmu. Ďalší teológovia - otcovia biskupi sa k tomu vyjadrujú tak isto, ako sa k tomu môžete vyjadriť vy.

Havran hovorí: Opakovane som sa snažil vyšetrovateľovi vysvetliť dve veci, že to nie je spor o povahu jazyka či literárneho diela ani spor o povahu teologického myslenia, ale čisto politický spor, ktorým Čarnogurský mladší napĺňa doktrínu svojho otca, že novým nepriateľom je liberalizmus. Čítal som text trestného oznámenia a, ako teológ vôbec nemôžem prijať formulácie o urážkach Boha. Čarnogurský mladší vôbec nemá kvalifikáciu na tento typ výrokov. Kuffu som, predsa nekritizoval za jeho náboženské presvedčenie, ale za verejné, urážlivé a extrémistické vyjadrenia, ktoré neraz urážajú aj veriacich.

Moja reakcia: Nejde o politiku, aj keď politika známe vec verejná. Ide o náboženstvo a morálku progresívneho liberalizmu. Ďalší teológovia - otcovia biskupi sa k tomu vyjadrujú tak isto, ako sa k tomu môžete vyjadriť vy. Neviem o urážlivých vyjadreniach kňaza Kuffu, aj keď nesúhlasím s tým, že sa jeho hnutie spojilo s fašistami. Na hrane je tiež jeho vyjadrenie o posadnutosti diablom. Na druhej strane stále existujú exorcisti, ktorí diabla vyháňajú aj v dnešných dňoch.

Inzercia

Moja reakciaAk sa budeme hrať na to, že budeme mať špecialistov na tisíc konkrétnych záležitostí, tak sa nikam nedostaneme. Nie sme 100 miliónová krajina.

Havran hovorí: Pribratie pána Karpatyho, ako znalca je zo strany vyšetrovateľa rozporuplné. Karpathy nie je zapísaným znalcom v odbore a odvetví, v ktorom podal na polícii znalecký posudok a nepochybne je jeho previazanie na Maticu Slovenskú. Jeho znalecký posudok je nezákonný a nesprávne spracovaný.

Moja reakcia: Ak sa budeme hrať na to, že budeme mať špecialistov na tisíc konkrétnych záležitostí, tak sa nikam nedostaneme. Nie sme 100 miliónová krajina. Preto si myslím, že stačí, že sa znalec všeobecne orientuje v problematike a je v tej oblasti vzdelaný.

Moja reakciaOtázka znie či sa dotyční kazatelia nesnažia zriediť učenie cirkvi až tak, že Cirkev stratí svoje základy a bude ako dom na piesku a nie na skale.

Havran hovorí: Prečo nie sú v uznesení informácie, že sa na moju stranu postavil pápežský spovedník Halík, kazateľ Cirkvi bratskej Pastirčák...

Sudor komentuje: Vyšetrovateľ si vyžiadal stanovisko k článku od Konferencie biskupov Slovenska.

Havran hovorí: Čo ma KBS s mojim článkom? Nijako sa jej netýka, nie je o nej. Subjektívne názory biskupov, nemôžu byt podkladom na trestno-právne rozhodnutie. Akým právom opisujú moju motiváciu napísať článok či interpretujú moje myšlienky z neho. Vedia to lepšie ako ja ?

Moja reakcia: Pán Halik je známy svojimi liberálnymi názormi, tak ako ďalší vami uvádzaní obhajcovia. Títo pani často vystupujú proti oficiálnej cirkevnej hierarchii. Otázne je prečo či chcú pomôcť  obrodiť cirkev zvnútra alebo ju rozvrátiť. Je pravda, že sú schopní získať pre cirkev mnohých mladých či vlažných kresťanov. Je tiež pravda, že cirkvi majú dosť vlastných chýb či problémov. Otázka znie či sa dotyční kazatelia nesnažia zriediť učenie cirkvi až tak, že Cirkev stratí svoje základy a bude ako dom na piesku a nie na skale.

Sudor komentuje: K vášmu panfletu sa však kriticky postavila aj Tlačovo-digitálna rada SR.

Havran hovorí: Ani som nevedel, že vôbec existuje. Na vypočutí sa zúčastnila šéfredaktorka SME a rada mala aj písomné vyjadrenie. Výsledkom je alibistická formulácia, že môj text možno zaradiť medzi nenávistné prejavy, teda hate speach, nie nepodobný fašizoidným prejavom, čo považujem za absolútne neprijateľné.

Moja reakcia: Čo k tomu povedať? Myslím, že Tlačovo-digitálna rada SR má pravdu.

Havran hovorí: Hovorím o bigotnom politickom kresťanstve, ktoré nemusí byt len rímskokatolícke, keďže tu máme aj charizmatické hnutia. Dôležité je, že títo ľudia idú aj proti inak zmýšľajúcim kresťanom.

Moja reakcia: Je to váš problém p. Havran, lebo katolíci a charizmatické hnutia prinášajú život do Cirkvi. Bez Ducha niet života, ale to asi viete ako teológ ;)

 

Odporúčame

Blog
Odpočívajte v pokoji madame Lejeune

Odpočívajte v pokoji madame Lejeune (výber z blogov)

V stredu 6. mája zomrela po dlhej a ťažkej chorobe vo veku 92 rokov Birthe Lejeunová, vdova po profesorovi Jérômovi Lejeunovi, vedcovi, ktorý objavil Downov syndróm a celý život zasvätil výskumu tejto choroby. Po jeho smrti Birthe Leujenová stála pri založení Nadácie Jérôme Lejeune, prostredníctvom ktorej aktívne pokračovala v diele svojho manžela.