Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. máj 2020

Spod rúška voláme k tebe Pane!

Spod rúška voláme k tebe Pane!

Spod rúška voláme k tebe Pane! ( písané na začiatku 58 dní modlitieb 15.03.2020 - 1.deň modlitieb)
V 70.roku nášho letopočtu rimania zborili Boží chrám v Jeruzaleme. Odvtedy sa obety nevykonávajú. Baránok Boží Ježiš Kristus sa obetoval ako dokonalá obeta za hriechy nás všetkých. Za hriechy moje, tvoje a celého sveta. Hriechy minulé, terajšie i budúce.
Každý deň si túto obetu Krista pripomíname Eucharistiou (z gréckeho slova eucharisto - ďakujem) vďakyvzdaním za túto obeť Baránka Božieho, ktorá nás vykúpila z našich hriechov zo zatratenia po celom svete.
A zrazu tu máme situáciu, že kostoly sú zatvorené a národ je bez chrámu a Eucharistie. A vari prečo sa to takto deje? Bohu stačilo nehodného, hriešneho správania sa ľudu, ktorý sa síce na oko hlási ku Kristovi, ale srdcom a duchom Ho popiera a je ďaleko od Boha. Národ si chodí na omše, bohoslužby ako do kina, divadla, či reštaurácie. Nechá sa obslúžiť a potom ide domov, do sveta a šíri všetko možné, len nie evanjelium a Kristovo učenie. V kostole vedľa seba sedia napr. "bigotný katolík", liberál, ktorý je za potraty, dúhový fanúšik, ktorý hovorí však nech len obcujú spolu, veď Boh je "láska", ezoterik mätúci hlavy ľuďom bludnými filozofiami, človek milujúci jedine hnedú farbu a ospravedlňujúci najväčšie škvrny hanby v dejinách ľudstva, človek prísahajúci na červenú farbu na raj bez Boha. A Boh sa preto pýta : Ktože vyčistí tento chliev, lotrovský pelech? Muži a ženy, čo si z viery ľudí v Boha urobili živnosť a pasú nie ovečky, ale seba samých? Tí, čo žijú podľa tela a nie Ducha Božieho, ktorého sa obávajú ako diabol svätenej vody, len aby nepočuli v srdci pravdu o sebe samých a museli zmeniť svoj život a vzťah k Bohu? Iste nie a hlavne ak v tom aj naďalej budú zotrvávať.
Milosrdný a trpezlivý Boh si doteraz dával servítku pred ústa, ale keď si ju Pán nedá, všetci zrazu vo svete musia behať so zakrytými ústami, tak ako je to i teraz. Neberme preto meno Božie nadarmo do svojich úst a nepoužívajme ho v marketingu politických strán.
Preto kajajte sa a verte evanjeliu! Tí čo uverili majú byť svetlom a soľou tohto sveta! Svet sa na vás díva a očakáva vieru! Modlite sa nie veľa, ale neustále a v modlitbe neochabujte, sklonte svoje hlavy a činte pokánie, postite sa. Takto bude vaša viera silnieť a nájdete zaľúbenie, milosť u Boha, ako i tí za koho prosíte. Králi, prezidenti, predsedovia vlád, vodcovia ľudu! Boh vás všetkých pomazal, aby ste viedli národy, rozhodujete o sebe i o ľuďoch či ich svojimi rozhodnutiami budete viesť k Bohu, alebo proti Nemu. Máte slobodu v rozhodovaní, ale nezabudnite, že každé rozhodnutie má svoje následky. Národy sa podčiňujú a sú poslušné, modlia sa za vás nespočetné zástupy. Božia milosť a milosrdenstvo nás nikdy neopustia, pandémia však v polovici apríla na sviatok Pesachu, Paschy, Veľkej noci nás opustí, ale jej čas vieme skrátiť a zmierniť jej pustošenie pokáním, modlitbami, pôstom, poslušnosťou. V tomto pôstnom období, vynútenom aj pre celý svet, nech sú tieto slová napomenutím, ktoré znamená zhromažďovanie Božieho národa a natieraním verají dverí nášho srdca Kristovou krvou, aby anjel smrti prešiel pomimo nás, tak ako to bolo v Egypte, kde natreli veraje dverí baránkovou krvou a anjel smrti nikoho z nich neusmrtil.
Viera v Boha Abraháma, Izáka, Jakuba, láska ku Kristovi Baránku Božiemu, Duch Boží ako ochranca a oživovateľ nech je s vami všetkými. Amen.

56. deň modlitieb  10.05.2020  (prvá nedeľa, keď sa otvorili kostoly)  

https://www.facebook.com/robert.dick.5623/videos/3104844092870817/

58. deň modlitieb  12.05.2020  (Poďakovanie Bohu za vypočuté prosby, záchranu a výzva urobiť to aj slávnostne cirkevnými predstaviteľmi za prítomnosti vedúcich predstaviteľov SR)

https://www.facebook.com/robert.dick.5623/videos/3109806029041290/

 

Inzercia

POVOLANIE ČLOVEKA: ŽIVOT V DUCHU Život v Duchu Svätom uskutočňuje povolanie človeka . Spočíva v láske k Bohu a v ľudskej solidarite . Je nám udelený nezaslúžene (z milosti) ako spása . (z KKC) Snažím sa a denne prosím o pomoc Ducha Svätého. (samému sa mi nedarí..... :-)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.