Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. máj 2020

Ako sociálne cítia slovenskí politici

Veľmi chabo. A čo si mysleli slovenskí voliči, teda aj ja, že sa stane po voľbách nejaký zázrak? Že nastúpia ľudia, ktorí budú spravodlivo spravovať Slovensko? Figu.

Nikto taký nenastúpi. Zdá sa, že tu budú znovu pokračovať len rodinkárstvo, kamarátstvo a klientelizmus. Nakoniec vidíme to denno-denne. A to bolo rečí o braní neoprávnene nadobudnutých majetkov, zatvaraní skorumpovaných politikov. Že? A ešte k tomu antisociálne myslenie, podnikateľských subjektov - po slovensky politických strán.

No, ale k tomu sociálnemu cíteniu a veľkohubým táraninám dnešných politikov. Pred mesiacom bol v Štátnej pokladnici, zriadený účet vraj na pomoc ľuďom, na ľahšie prekonanie finančnej krízy ohľadne nebezpečného vírusu. Za mesiac vlády novodobých papalášov sa v ňom nazbieralo "až" 622 732,76 eur. Ako príklad uvádzam, že za podobné obdobie - teda asi za mesiac vyzbierali slušní ľudia na Slovensku, pre obyvateľov prešovskej bytovky postihnutej výbuchom viac ako 5 miliónov eur a potom sa zbierka zastavila. Ak by pokračovala ďalej Slováci by vyzbierali toľko, že by postavili celý nový Prešov aj s obchvatom.

Teraz k tej sume v Štátnej pokladnici. Drvivú časť zbierky nevyzbierali politici, ale ľudia buď z podnikateľského prostredia, alebo súkromné osoby. Podnikateľ pod menom Milan Filo dal 500 000 eur, istý pán K. M. 3999 eur, F. H. 4540 eur, R. Š. 2334 eur, známa televízna moderátorka 1000 eur a naši čínski kamaráti, aby aspoň milióntinou odškodnili vzniknutú situáciu 26 000 eur. Nájdete tak však oveľa viac individuálnych darcov od 10 eur až po 500 eur.

Spolu táto suma teda dosahuje takmer 580 000 eur, takže viac ako 90 percent zbierky. Papaláši o niečo viac ako 40 000 eur. A čo naša tragikomická vláda a poslanci? Našlo sa zopár, čo určitú sumu posunuli. Pavlína Matovičová poslala na účet 4491,20 eur, Eduard Heger 1000 eur, Veronika Remišová 1000 eur, Branislav Gröhling 1349,30 eur. Pčolinskí ako rodina 2000 eur, Milan Krajniak tak ako viacero poslancov za Sme Rodina po 1000 eur. Niekoľko poslancov OľaNO, pravdepodobne pod prísnym okom Igora Matoviča sa vzdalo až 10 percent svojho príjmu a veľkodušne  poslalo po 500 eur. Ak by som zrátal všetky príspevky matovičovcov tvoria tak 1 percento celej zbierky. Veľmi súcitiaci poslanci. Škoda, naša, samozrejme. 

Inzercia

Odporúčame