Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. máj 2020

Ďakujeme!

Uplynulo už viac ako 30 rokov odvtedy, ako Ján Pavol II. zverejnil apoštolský list Mulieris dignitatem o dôstojnosti a povolaní ženy (1988). Tento list považujem za jednu z najvznešenejších a najhlbších úvah v dejinách ľudstva na túto tému.
Ďakujeme!

Dnes už svätý pápež okrem iného uvádza: „Cirkev ďakuje za všetky prejavy ženského „génia“ v priebehu dejín vo všetkých krajinách a uprostred všetkých národov, ďakuje za všetky charizmy, ktoré Duch Svätý udeľuje ženám v histórii Božieho ľudu, za všetky víťazstvá, za ktoré vďačí ich viere, nádeji a láske: ďakuje za všetky plody ženskej svätosti.“  (31. bod) 

Nech dobrotivý Pán požehnáva všetky mamy. Ďakujeme!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ján Pavol II. - tri výročia a reálne Slovensko

Ján Pavol II. - tri výročia a reálne Slovensko

Jedna z najvýznamnejších osobností Cirkvi i svetovej politiky konca 20. storočia - Ján Pavol II., má v týchto dňoch tri okrúhle výročia: 100 rokov od narodenia, 15 rokov od smrti, a 30 rokov od 22. apríla 1990, keď ako prvý pápež v dejinách navštívil Slovensko. Niektorí podnes pripomínajú jeho slová o osobitnej úlohe Slovenska v Európe, ale takmer nikto sa nezamýšľa nad tým, v čom tá úloha spočíva, a ako ju plníme. Je pre nás Ján Pavol II. viac svätcom na uctievanie, alebo prorokom na praktické nasledovanie?