Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. 04. 2020, 14:49

Podľa seba súdim teba alebo ako budeme tráviť prichádzajúcu Veľkú noc

Po niekoľkodňovom avizovaní pripravovaných opatrení obmedzujúcich pohyb ľudí v Bratislave mi napadlo staré známe „podľa seba súdim teba“.
Podľa seba súdim teba alebo ako budeme tráviť prichádzajúcu Veľkú noc

Premiér argumentuje, že opatrenia sú nevyhnutné, lebo ľudia sú schopní robiť si selfie, ako odchádzajú z Bratislavy za rodinou na strednom alebo na východnom Slovensku, ako budú obchádzať systém obmedzení, ktoré vláda pripravuje. To naozaj? Pán premiér, mne by to ani nenapadlo. Moji rodičia žijú mimo Bratislavy. Naozaj si myslíte, že som taká bezcitná, že by som k nim išla tráviť veľkonočné sviatky a vystavila ich tak riziku?
Áno, chýbajú mi a veľmi, ale sme zodpovedná rodina a takých je na Slovensku vrátane Bratislavy väčšina. Preto si nemyslím, že sú v uliciach potrební vojaci alebo policajti, ako to avizujete. Vy si možno neuvedomujete (ale obávam sa, že si to veľmi dobre uvedomujete), že vytváraním atmosféry strachu a pocitu, že len vy nás ochránite, lebo my nemáme zdravý rozum, smerujete našu krajinu niekam, kam ju my ostatní smerovať nechceme.

Odporúčame

Blog
Zrazu mám pracovať z domu. A čo teraz?!

Zrazu mám pracovať z domu. A čo teraz?!

Mnohí zamestnávatelia si nevedeli ani vo sne predstaviť, že by ich zamestnanci pracovali z domu. Nešlo im do hlavy, ako by im mohli pozerať cez plece. Ako skontrolovať, kedy začal podriadený pracovať a kedy prácu skončil? Prišiel na psa mráz a vyhrali tí, ktorí na takúto možnosť boli pripravení.

Blog
Chesterton o krížovej ceste

Chesterton o krížovej ceste

Aj keď Chesterton originálnu krížovú cestu nenapísal, aspoň túto pobožnosť komentoval v rámci svojej recenzie série pašiových obrazov výtvarníka F. Brangwyna. A najviac ho upútalo ôsme zastavenie.