Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. 04. 2020, 06:45

Zrazu mám pracovať z domu. A čo teraz?!

Mnohí zamestnávatelia si nevedeli ani vo sne predstaviť, že by ich zamestnanci pracovali z domu. Nešlo im do hlavy, ako by im mohli pozerať cez plece. Ako skontrolovať, kedy začal podriadený pracovať a kedy prácu skončil? Prišiel na psa mráz a vyhrali tí, ktorí na takúto možnosť boli pripravení.
Zrazu mám pracovať z domu. A čo teraz?!

Keď som pred mnohými rokmi začal pracovať ako programátor, prišiel k nám nový kolega. Všimol si, že jeden z pracovne starších kolegov trávi neúmerne veľa času na youtube a tak sa mu začal tak trochu vysmievať, že jeho pracovné zaradenie by sa malo nazývať „Youtube Specialist“. Pri jednej príležitosti sa pracovne mladší kolega opýtal youtubového špecialistu: „Počuj, Fero, veď Ty si už musel prečítať celý internet.“ „Keby raz. Mne sa to podarilo už dvakrát,“ povedal pohotovo. A dovolím si dodať, že možno aj pravdivo.

Pracujem formou home-office už niekoľko rokov. Za ten čas som zistil, čo funguje a čo nie. Zaiste, je to individuálne, ale napriek tomu som sa rozhodol podeliť v týchto zvláštnych časoch so svojimi skúsenosťami. Skúsili ste už niekedy marinaratimer.com? Koľko času v práci ste boli naozaj efektívny, a koľko ste venovali svojmu profilu na facebooku či najnovším videám na youtube?

Ak patríte medzi tých, ktorí musia pracovať z domu v dôsledku prísnych karanténnych opatrení a neviete celkom ako na to, dávam Vám do pozornosti druhú epizódu podcastu dontpanic.sk

Image by Lukas Bieri from Pixabay

Odporúčame

Blog
Chesterton o krížovej ceste

Chesterton o krížovej ceste

Aj keď Chesterton originálnu krížovú cestu nenapísal, aspoň túto pobožnosť komentoval v rámci svojej recenzie série pašiových obrazov výtvarníka F. Brangwyna. A najviac ho upútalo ôsme zastavenie.

Blog
Svätý týždeň v Svätom meste

Svätý týždeň v Svätom meste

Svätá zem – toto piate evanjelium – ako ju nazval svätý pápež Pavol VI. pri svojej návšteve v januári 1964, priťahuje predovšetkým možnosťou prechádzať po miestach, ktoré sú spojené s osobou Ježiša Krista. S tým súvisia aj niektoré zvláštnosti slávenia veľkonočných sviatkov.