Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. apríl 2020

Veľký týždeň v našich životoch

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, čo pre vás znamená Veľký týždeň?
Veľký týždeň v našich životoch

Pre mňa osobne tieto dni v minulosti nepredstavovali príliš veľa. Možno práve tým, že som bola mladšia? Netuším. Ale skôr si myslím, že preto, lebo som sa nikdy sama od seba nad nadchádzajúcimi dňami nezamýšľala. Proste boli a hotovo.

Ako spoločnosť si deň, na ktorý pripadá 1.január , pripomíname ako deň nových začiatkov. Za posledné roky je pre mňa týmto dňom Veľkonočná nedeľa.

Pretože to pre mňa Zmŕtvychvstanie Pána Ježiša je. Deň, kedy sa utvorí všetko nové. Deň, kedy máme možnosť a príležitosť nechať umrieť všetko , čo v našom živote robí zlo...Práve deň Zmŕtvychvstania Pána je pre mňa dňom, kedy si pripomeniem, že nad tým všetkým, čo ma ťaží, čoho sa obávam, čo ma trápi, čo ma pokúša, je Víťaz. A že všetko to spomenuté má svoj koniec v momente, kedy sa nadobro odovzdám Milosti Pána. Je to pre mňa pripomienka toho, že svet je nestály a že Božia prozreteľnosť a Jeho plány nie sú v súlade s tým, ako myslí ľudský svet. A práve toto je nielen deň pripomienky, ale najmä deň Vďaky, ktorú Mu za to dávam. Deň víťazstva, ak teda chcete.

Veľký týždeň je v mnohom podobný životu človeka. Život jednoducho občas pripomína kalváriu. Občas sme na vrchole svojich síl, na piedestáloch, následne stačí jedna malá zrada, z akéhokoľvek zdroja, a my sa ocitáme na dne....najskôr tma, potom víťazný vzostup. Nepoznáme to? Mnoho pádov, mnoho vzostupov, mnoho "Šimonov", mnoho utrpenia  a trápenia...Aj to znamená vziať svoj kríž a nasledovať Víťaza.....

Vezmime ten kríž, stíšme sa a vedzme, že aj prechod kalváriou končí víťazstvom...A niet kríža, ktorý by sme niesli samy.

Tak sa pripravujem na to, že sa utíšim. Aby som počas týždňa mohla namiesto hlasu sveta počúvať hlas Pána. Pripravovať sa na nový začiatok. A s vďakou osláviť Pána a Jeho víťazstvo.

 

obrázok: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:It%27s_the_Holy_Week!_(3443051082).jpg

Inzercia

Odporúčame

Blog
Svätý týždeň v Svätom meste

Svätý týždeň v Svätom meste

Svätá zem – toto piate evanjelium – ako ju nazval svätý pápež Pavol VI. pri svojej návšteve v januári 1964, priťahuje predovšetkým možnosťou prechádzať po miestach, ktoré sú spojené s osobou Ježiša Krista. S tým súvisia aj niektoré zvláštnosti slávenia veľkonočných sviatkov.