Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. marec 2020

Povolebná bieda slovenského katolicizmu

Je síce vážna situácia s koronavírusom, ale k niektorým rozhodnutiam nového vládneho zoskupenia sa nedá mlčať. Divadelné strašenie fašistami, ale situáciu zase budú rozhodujúcim spôsobom ovplyvňovať liberáli. To sme zase dobačovali. Kedy sa už liberálni kresťania konečne spamätajú? Zdá sa že sme nepoučiteľní.
Povolebná bieda slovenského katolicizmu

 Otec Marián Kuffa pred voľbami varoval, že je už tradíciou, že liberáli sa vyšplhajú do funkcií spravovania štátu po chrbtoch kresťanov. Stalo sa to na začiatku 90-tych rokov kedy František Mikloško, Ján Lángoš a aj Ján Budaj, ktorí sa hlásili ku kresťanstvu pomohli liberálom a s nimi spojeným komunistom, aby hrali prvé husle v ovplyvňovaní vývoja Slovenska. Preto už pri prvej vláde kresťania prehrali aj v hodnotovej oblasti s nimi súboj pri snahe získať funkciu ministra školstva a tým pozitívne ovplyvňovať morálne formovanie mládeže. Potom sa to opakovalo aj pri ďalších vládach (s výnimkou jedného obdobia ministra Martina Fronca) až do súčasnosti.

Hoci to na začiatku v súčasnosti vyzeralo nádejne, zloženie vlády však ukazuje, že sa história opakuje.

Matovič začal svoje víťazné ťaženie OĽANO bilbordami oslovujúcimi kresťanov heslom ODVÁŽNE- Hnutie obyčajných kresťanov – Za Slovensko, Za slabších, Za rodiny. Využil, že Hlina sa spojil v zmluve o neútočení s PS-Spolu, ako vykričanými liberálmi a razantne odmietol všetky ich LGBTI  iniciatívy. Jeho poslanci  hlasovali proti Istanbulskému dohovoru a prišli aj so svojou verziou zákona na zlepšenie situácie v ochrane nenarodených detí, kde boli vytvorené nástroje pozitívne oslovujúce ženy pred rozhodovaním o umelom potrate. Dokonca v závere zobrali na svoju kandidátku predstaviteľov Kresťanskej únie a tým na jednej strane ešte viac oslovili kresťanských voličov a na druhej strane spečatil neparlamentný osud KDH.

Sme rodina sa vo svojom vedení tiež zaštítili kresťanmi. Rovnako odmietli ako Istanbulský dohovor, tak aj všetky aktivity gender ideológie. Svoje silné postavenie si vybudovali kombináciou podpory tradičných hodnôt a sociálnym programom pre najslabších. Ubezpečením, že sa nebudú rušiť žiadne sociálne výhody uzákonené dosluhujúcou vládou, podporou zastropovania dôchodkového veku, súhlasom so stanovením minimálnych dôchodkov a 13.dôchodkom pre všetky dôchodcovské skupiny obyvateľstva, si takto zaistili voličskú podporu.

Podobne to spravila aj novovznikajúca strana Za ľudí. Do čela si popri emeritnom prezidentovi dala bývalých kresťanských aktivistov, ktorých vyobrazila na všetkých reklamných materiáloch a tým deklarovala, že aj ona zastupuje kresťanov. Dokonca ju verejne podporil aj František Mikloško, ako uznávaný predstaviteľ určitej skupiny kresťanov. Vo volebnom programe tiež proklamovala, že nedovolí žiadny posun v hodnotovej oblasti smerom ku gender ideológií.

Jediným predstaviteľom liberálov, tvoriacej sa vládnej koalície, tak zostalo iba SAS. Svojim menšinovým postavením (13 poslancov) sa zdalo, že nebude mať v hodnotových oblastiach významný vplyv. Jeho poslanci pri hlasovaní boli jednoznačne za prijatie Istanbulského dohovoru s jeho gender ideológiou. Vo svojom volebnom programe boli tiež za ponechanie komunistického potratového zákona, za prijatie zákona o registrovaných partnerstvách a za dekriminalizáciu mäkkých drog. Liberáli strašili voličov spojenectvom kresťanov s vymyslenými „fašistami“ načo im naleteli aj mnohí liberálni kresťania, ktorí to ako papagáje po nich opakovali. Ich stratégia takto slávi úspech. Dosiahli svoje. Namiesto koncentrácie na odmietnutie chorých liberálnych ideológií ohrozujúcich našu mládež odviedli pozornosť liberálnych kresťanov na neexistujúcu hrozbu mŕtvej fašistickej ideológie. 

Liberáli touto taktikou si vytvorili predpoklady, aby zasa mohli významným spôsobom ovplyvňovať budúcnosť Slovenska.

Viaceré kresťanské spoločenstvá si uvedomovali riziko z pôsobenia SAS v novej vláde a preto sa po voľbách petíciou obrátili na Igora Matoviča https://www.citizengo.org/sk/el/177545-list-pre-designovaneho-premiera-igora-matovica , ako nového premiéra, aby pri tvorbe vlády rešpektoval volebnú podporu kresťanov. Žiadali ho aby do čela rezortov ako sú školstvo, kultúra a sociálne veci vrátane rodinnej politiky navrhoval ľudí, ktorí budú v súlade s tradičnými hodnotami. Petíciu za krátky čas podporilo viac ako 7 tisíc respondentov.

Aký je však výsledok.

Inzercia

Celý rezort školstva sa dostal do kompetencie liberálnej SAS. Branislav Grohling je vyhlásený liberál https://drive.google.com/drive/folders/13rLuQsUkKq4PGZL_YcnyLThwE1Gfelr1?mkt_tok=eyJpIjoiTXpJM04yWXpabU13T1dFMSIsInQiOiJja20rQ2xRXC9BN1wvRmJuc1N6TU02RnlyeUljTVZad0p4TFNuME41Rjh5MnVFYm1xRGVsbXlpZjIxRGZuQWtzUklWNnZWRUlBd0RYVWdtQXNMYysxc0RIYU80U0FmTFJwT3VSSk9tTnF4amp2TXFkdW1CNVFsVTY3UExnd3NleXl6In0= . V minulosti podporoval „dúhové pochody“, bol autorom projektu „Ak by som bol gej, alebo bola lesba? Zmení sa niečo?“ v ktorom sa zasadzoval o vylúčenie „náboženského“ vplyvu na školách. Je podporovateľom gender ideológie a LGBTI. Spôsob jeho myslenia tiež ukazuje jeho ironický blog uverejnený pod názvom „Neznášam teplých“ https://grohling.blog.sme.sk/c/363625/neznasam-teplych.html  a tiež jeho vyparádený vzhľad.  

Jednoducho ideálny minister školstva, všestranný vzor pre našu mládež. Zvláštna je aj jeho kvalifikácia. Školy, ktoré absolvoval s riadením školstva nemajú nič spoločné. Dokonca nemá ani pedagogické minimum, čo musí mať každý učiteľ v rezorte. Jeho odborná prax kaderníka to určite nenahradí https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=EFQu6mcdYZ8&feature=emb_logo . 

SAS si na dôvažok presadila za všetkých štátnych tajomníkov svojich nominantov. O tých rovnako v školstve nemá nik žiadne informácie, že by mali za sebou kvalifikovanú prax na také vysoké funkcie. Čiže takto nebude na ministerstve školstva ani žiadna krížová kontrola realizovaných rozhodnutí nižšej právnej sily, ako sú zákony. Pozícia Richarda Vašečku, ako predsedu Výboru NR SR pre školstvo, pri nižších právnych normách a operatívnom riadení v školstve, nemá žiaden vplyv.

Na druhej strane na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR bude mať minister Milan Krajniak dohľad navrátivšieho sa SAS-kára liberála Jozefa Mihála https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Mih%C3%A1l . Čiže liberáli si napriek svojim malým percentám vo voľbách majú krížovú kontrolu nad nezodpovedným sociálne a kresťansky cítiacim ministrom Krajniakom a podobne cítiacou štátnou tajomníčkou Gaborčákovou. Zrejme na ministerstve tým zostane boj za rodovú rovnosť všetkých LGBTI, vedený známou pani Pietruchovou. Tiež zbohom 13-ste dôchodky a iste pod Mihálovým vplyvom dôjde aj k prehodnoteniu ďalších sociálnych opatrení prijatých predošlou vládou. Na jednej strane sa bude nahrádzať príjem umelcov a iných ľudí poškodených karanténami a dôchodcom sa určite bude škrtať.

Bolo by dobré sa však nenahraditeľného odborníka pána Mihála spýtať čo hovorí na výsledky DSS-iek s ich druhým pilierom, ktorý v nastupujúcej finančnej kríze sa znovu určite prepadol do hlbokých záporných čísiel. Dokedy takto budú odsávané peniaze z priebežného systému a znižovaná úroveň dôchodkov tým ľuďom , ktorí celý život vytvárali výrobnú základňu, z ktorej žije dnešná ekonomika.

Takže naplnili sa slová otca Mariána Kuffu. Zase po chrtoch kresťanov sa do rozhodujúcich funkcií ovplyvňujúcich našu mládež a rodinnú politiku presadili liberáli, ktorým tradične uznávané hodnoty sú ukradnuté. Zbytočné boli varovné hlasy kresťanských spoločenstiev. Tie spoločenstvá boli dobré iba počas volebnej kampane a pri volebnom hlasovaní.

Viliam Oberhauser, KDŽP-Aliancia za Slovensko

Odporúčame