Českej republike sa zjavne prestáva dariť

Neviem, či ste zaregistrovali fakt, ktorý je v Bratislave najviac vidieť. A to rapídny nárast áut s českými poznávacími značkami.

Množstvo áut, ktoré sa po meste pohybujú počas pracovného týždňa. A nie je to fenomén posledných týždňov alebo mesiacov, ale posledných snáď dvoch-troch rokov. Nie sú to manažéri zahraničných firiem, ktorých majitelia zakladali svoje pobočky ešte v rámci spoločného štátu, pred rokom 1993. Toto sú ľudia, ktorí tu pracujú ako remeselníci, stavbári, taxikári, čašníci. Obsadzujú vlastne všetky profesie, snáď okrem lekárov a učiteľov.

Ponúknem vám názory niektorých obyvateľov Českej republiky: "Okrem Prahy a Mladej Boleslavy a vybratých povolaní, sú platy v Českej republike doslova mizerné. Mestá ako Plzeň, tam nie je nič výnimočné keď plat nepresahuje 400 eur. " Váš Policajný zbor Slovenskej republiky na určitú pozíciu mi ponúkal tri krát taký plat ako mám v Prahe."

Prečo sa toto deje a prečo je v Českej republike takáto neutešená situácia? Príčetní obyvatelia tejto krajiny to pripisujú rabovaniu krajiny "donášačom" Burešom - pardon Babišom, takému novodobému miliardárovi bez miliardy, alebo inak povedané papierovému miliardárovi. Prečo papierovému, prečože len v Slovenskej republike jeho záväzky presahujú 300 miliónov eur. Určite nie je žobrák, ale pokútne média, ktoré si zvykli na Slovensku a Čechách robiť z extémnych dlžníkov a zaúverovancov veľkostatkárov je scestné.

A politika Andreja Babiša? Eurofondy sú určené pre Českú republiku, takže pre neho. A potom to je zjavne vidieť v celej krajine. Tomuto systému sa nie je čo vidiť, nie je to akási pomyslená čierna ovca v rodine. Už jeho otec bol záložnym komunistickým kádrom a jeho brata tiež nájdete v registračných protokoloch spolupracovníkov Štátnej bezpečnosti. Okrem toho si môžete pozrieť na internete ako a akým systémom viedol svoje podnikanie.

Andrej Babiš sa obklopil poslušnými poskokmi, ktorí by inak ostali na okraji spoločnosti, takže poslúchajú na slovo. Aj preto s veľkou hanbou skončila jeho bývalá primátorka Prahy. Negatívom je, že si kúpil média, ktoré sú síce extrémne stratové, ale veď on straty vykryje, možno z eurofondov, určených pre obyvateľov Českej republiky.

Mzrí ma to, Bratislava sa ho zbavila - v podstate ho vyhnala a podarilo sa mu upelešiť v Prahe. Meste prezieravých a opatrných ľudí. Dúfam, že v najbližších voľbách ho vykopne aj ona.

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo