Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. marec 2020

List Ocka dcére

Si moja milovaná dcérenka. Tvoj Boh
List Ocka dcére

Milovaná dcéra

Moja najkrajšia! Moja milovaná! Ty moje slniečko! Môj úsmev!
Poď ku mne, nech si ťa priviniem. Poď, nech si ťa objímem, nežne pohladím a vtlačím ti bozk mojej lásky. Poď a odpočiň si na mojom srdci. Neboj sa! Toto všetko ti dá pokoj, radosť. Tu vždy nájdeš istotu.

Mám ťa rád! Mám ťa veľmi rád! Keby si len vedela, aká si mi vzácna! Si Také nádherná. 
Rozprávaj mi o svojich snoch, o svojich túžbach. Chcem, aby si bola šťastná. Tvoje túžby a sny sú také krásne! Vieš, že tieto túžby a sny prežívam hlboko v srdci s tebou?

Ja som ich vložil do tvojho srdca ako malé semienko a zdá sa, že semienko začalo klíčiť a rásť.
Poď, budeme sa oň spolu starať. Budeme ho polievať a pozorovať ako rastie. Budeme sa z neho tešiť každým dňom. Tvoje túžby a sny nakoniec rozkvitnú a budú veľkým potešením. Ľudia sa pri tej kráse zastavia a budú obdivovať tú krásnu jedinečnosť. Budú pri nej oddychovať a ja im budem pohladením. Ponúknem im živú vodu, aby sa mohli osviežiť láskou.

Dcérka, mám ťa rád. A mám ťa rád aj s tvojimi limitami a slabosťami, aj s tvojím strachom. S tvojou Mamkou ťa máme radi presne takú, aká si! 
Netráp sa, že sa ti niečo nepodarí, netráp sa, keď spadneš. My sme s tebou a bežíme ti naproti. Nikdy nie si sama! A nikdy nebudeš sama! My tu budeme stále. Objímeme ťa a zahrnieme láskou. A ak bude potrebné, tak si ťa vyložím na plecia a budem ťa niesť, aby si videla tú krásu z výšky.

Polož mi na srdce tvoj strach, slabosti, limity a moje srdce ich Premení na žriedlo milostí. Moja milosť, moja láska premení tvoju slabosť na silu, tvoj strach na odvahu a tvoje limity na udatnosť. 
Vieš, že pre mňa je všetko možné a tým, čo ma milujú, všetko slúži na dobré.

U mňa si v bezpečí, dcérenka moja. Ja chránim tvoje srdce. Napĺňam tvoje srdce radosťou. Spievam ti uspávanku lásky, ktorú som zloťil, keď si sa narodila. Milujem ten úsmev, keď ju počuješ.

Mám ťa veľmi rád, milovaná dcérka!

Tvoj milujúci Ocko a milujúca Mama

Inzercia

Odporúčame

Blog
Svetlo evanjelia do ponurých dní pandémie

Svetlo evanjelia do ponurých dní pandémie

Je znamenité, ako evanjelium štvrtej pôstnej nedele o uzdravení slepca v Jn 9,1-41 osvecuje nielen nás kresťanov, ktorí prežívame nezvyčajný "pôst pôstov", ale jeho svetlo je tu pre všetkých, čo sme svedkami toho, ako pandémia prevracia život a spoločnosť naruby. Uzdravenie a polemika o ňom v evanjeliu nám osvetľuje pár základných vecí, ktoré majú na úrovni viery preventívnu i uzdravujúcu funkciu: jednak rozširuje pohľad na nešťastia v živote a tiež umožňuje v neistote alebo v tme srdca objaviť pôsobenie Boha cez Ježiša a zaujať k nemu správny postoj. Odporúčam, priatelia, úryvok si najskôr prečítať. Uvádzam ho v najnovšom preklade Jánovho evanjelia, ktorý sme pripravili minulý rok v projektovom tíme na Slavistickom ústave SAV.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.