Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. marec 2020

Nový nádych

Som vďačná za tento nie ľahký čas. Hoci máme strach, otázky a mnoho ľudí v ňom zápas o pozemský život už prehralo, vo vzduchu a srdci cítiť nádej.
Nový nádych

Čas, v ktorom všetko padá na správne miesto...keď ľudia nebojujú proti sebe, ale držia spolu. Keď nás vzájomná solidarita dojíma, lebo hoci sme ju vždy hľadali, málo sme už v ňu verili. Keď žena túži znovu vytvoriť teplo domova a teplý obed a muž vie, že potrebuje svoju rodinu chrániť. Keď naše nabité bankové účty už viac neposlúžia na sebecké účely, cesty okolo sveta a späť, ale môžu pomôcť druhým prežiť. Keď sa dokážeme pozrieť na podmienky slúžiacich lekárov bez pohŕdania, osočovania a uvedomujeme si, že všetko zvládneme iba spolu. A čo obetavé ženy predávajúce v potravinách? Prišiel čas, keď si nervózne už neklepkáme prstami o pult a nepočítame stratené sekundy, ale s vďakou si odnášame náš chlieb domov. 

Vzácny čas. Svet sa spomalil a my sme dostali dar nadýchnuť sa. Cítite to? 

"Hľa, robím čosi nové, teraz to klíči, či to nebadáte?" (Izaiáš 43:19, Kniha kníh :))

Inzercia

Nazerám na život z nadhľadu, ale rada sa ponáram i do jeho hĺbok. Do hĺbok vzťahov, sebahodnoty. Vnímam silnú potrebu človeka nájsť svoju identitu, zvlášť dnes v hlučnom a rýchlom svete. Som presvedčená po mnohých náročných skúsenostiach, že kľúčom k radosti a pokoju je Boh. Profesionálne sa venujem copywritingu a marketingu.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Padlý a podlý kňaz

Padlý a podlý kňaz

Mal by som sa poďakovať k stovkám gratulácií k Jozefovi, ale radšej napíšem, prečo som túto noc nevedel spať. Od včerajška viac noviny SME neotvorím, ani na internete. Od čias svokry nám vo štvrtok chodí program televízie so štvrtkovým SME, včera to bolo posledný krát. Niektoré ich články, ale najmä stránky akéhosi „teológa“  akejsi cirkvi, boli sú a budú stále sprostejšie a provokujúcejšie.

Blog
Môj posledný výdych - žeby najlepší memoár?

Môj posledný výdych - žeby najlepší memoár?

Raz mi niekto múdrejší ako ja povedal, že skúsenosť je slovami neprevoditeľná. Neviem vám sprostredkovať zážitok z knihy Môj posledný výdych v tomto blogu. Treba si ju kúpiť alebo požičať a vrhnúť sa na ňu. Dopriať si dostatok nerušeného času. Dať ju možno v priebehu týchto "Korona-dní" za dva alebo tri večery. Čakal som, že kniha ohodnotená ako jeden z "najlepších" memoárov, bude dobrá. Nečakal som však, že budem pri nej plakať. Dlho. Pomerne veľa.