Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. marec 2020

Ako som našla modlitbu ku sv. Jozefovi (príbeh)

19. marca slávime sviatok sv. Jozefa - v tento deň rada spomínam na môj skutočný príbeh z kostola sv. Alžbety v Banskej Bystrici.
Ako som našla modlitbu ku sv. Jozefovi (príbeh)

Počas mojej pracovnej kariéry som mala 3-ročné manažérske vyslanie v banskobystrickom regióne. V Banskej Bystrici som bola od pondelku do piatku, po otvorení diaľnice bola cesta rýchla a pohodlná aj v týždni. V krásnej Bystrici som bývala v rovnako krásnom byte v centre na "Huštáku". Najbližšie, iba na pár krokov od bytu, bol historický kostolík sv. Alžbety. Pri jeho prvej návšteve ma prekvapilo, že sa do neho vstupuje priamo z pešej zóny pár schodíkmi dolu - lebo do chrámov sa obvykle vstupuje po schodoch hore. Sv. omše tam bývali počas týždna zavčasu ráno o 6,00 hod., ktorých som sa nepravidelne zúčastňovala.

Kostol sv. Alžbety v Banskej Bystrici na Dolnej ulici. 

banska bystrica, dodkadanova

Po skončení krátkej sv.omše sa zjavne zohraná zostava prevažne stálych účastníkov modlila súbor modlitieb, z nich úplne posledná v rade bola pre mňa nová a bola ku sv. Jozefovi. Modlitba bola krásna, úprimná, chcela som sa ju naučiť nielen preto, že ja som Jozefa a môj muž Jozef, ale aj môj otec bol Jozef, švagor je Jozef,... Sv.Jozef je patrón našej rodiny. To bolo dosť dôvodov! Po sv.omši som zostávala na modlitby dokonca s cieľom naučiť sa modlitbu ku sv.Jozefovi. Modlitba nebola krátka, pri každej návšte som si chcela zapamätať jeden rým, neskôr som si ho aj zapísala, ale nedarilo sa mi modlitbu zachytiť celú k mojej spokojnosti. Nahratie na mobil mi pomohlo, aby som ju mala kompletnú.  A dnes ju máme zaramovanú doma v chodbe. Poznáte ju? Tu je :

Svätý Jozef, buď nám otcom, v srdci svojom vždy milostnom.

Daj miestečka prosbám našim, ochraňuj nás časom každým.

Vypros milosť domu nášmu, stálu svornosť v dobu každú,

by sme v láske a v pokoji, Bohu verní vždycky boli.

By nás vždy čnosť zdobila, k nebu viedla každá chvíľa.

Inzercia

To je dnes tu prosba naša, čo sa k tebe vrúcne vznáša.

Medzi nami vždy ostávaj, vtedy bude vždy u nás raj.

Klúče domu tebe dáme, stoj pri nášho domu bráne.

Odstraňuj vždy starostlivo, čo by domu poškodilo.

Skrývaj našich milých i nás, v srdci Pána po každý čas,

nech žijeme v kraji zemskom, jak ty v dome nazaretskom. Amen.

Sviatok sv. Jozefa - je oslavovaný na počesť sv. Jozefa, ktorý je patrónom otcov, tesárov a umierajúcich. Môj otec bol Jozef, stolár. Ja sa volám Jozefa a volajú ma Dodka. Môj manžel je Jozef, švagor je Jozef. Oslava našich menín bude v tomto dvetisícdvadsiatom roku v čase svetovej pandémie korona vírusu bez najbližších, bez detí, bez vnúčat, bez rodiny.  Ale určite s touto modlitbou.

Dodka

Inzercia

Som mediátor + kresťanský kouč. Pomáham ľuďom pomôcť si. Je nemožné žiť bez konfliktov - je rozumné naučiť sa ich zvládať. Som autorkou populárno-náučných kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme = o zvládaní konfliktov je moja kniha "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a o odpustení je moja knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Niečo aj zo súkromia? Manželka, matka, babka. Viac info na mojom webe www.dodkadanova.sk.

Inzercia

Odporúčame

Blog
SaS a ich "kilečká“.

SaS a ich "kilečká“.

Myslím, že dozrel čas, aby sme si pozreli, čo nám bolo pred voľbami ponúkané a dnes, keď je jasné zloženie novej vlády, čo by sa malo začať realizovať. Keďže SaS a jej predstavitelia budú zodpovedať vo veľkej miere za ekonomickú časť a jej predstavitelia sa radi prezentujú tzv. podnikateľským kilečkom a kilečkom riešení pre ľudí na prvých 100 dní, pozrime sa na tieto dokumenty podrobnejšie.