Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. marec 2020

Strhujúci príbeh Don J.Sobotu

Obdobie detstva a dospievania je kľúčové, ktoré nás najviac formuje a určuje našu budúcnosť. V tomto období sa neplánovane skrížili moje cesty s ľudmi z disentu. Don Sobota J.bol jedným z nich. Svojimi príbehmi sú títo ľudia navždy zapísaní v našich srdciach. V ťažkých časoch nás ťahali nahor.
Strhujúci príbeh Don J.Sobotu

Pred krátkym časom si Hospodin povolal k sebe Don J. Sobotu vo veku 91 rokov.

Jeho životný príbeh je mimoriadny a som presvedčený, že si zaslúži pozornosť, nakoľko prekračuje hranice Slovenska.

Jeho pôsobiskom sa stalo Námestovo, kde prišiel vyučovať. V Námestove pôsobil celých 60 rokov.

Pod jeho duchovným vedením vyrástlo mnoho výrazných predstaviteľov súčasnej Cirkevnej hierarchie pôsobiacich nielen v Spišskej diecéze, ale aj v Rusku či vo svete.

Bol posledným mohykánom z  generácie Oravskej duchovnej elity, ktorá tu pôsobila najmä počas komunizmu a zanechala veľký vplyv na viacero generácii.

K predstaviteľom tejto generácii patril napr. L. Hagovský, Š. Šmálik, V. Trstenský.

Inzercia

Mal som tú česť byť jedným z tých, ktorým sa Don Sobota venoval a pomohol mi prekonať náročné životné obdobie. Nikdy ma neodmietol, keď som sa zastavil pre radu, pomoc.

Touto cestou sa mu chcem poďakovať.

Pohrebné obrady viedol Spišský emeritný biskup A. Imrich za spoluúčasti mnohých kňazov, rehoľných bratov, sestier, saleziánskej rodiny, ale aj za početnej účasti veriacich z celého Slovenska.

Večné svetlo nech mu svieti a nech odpočíva v pokoji.

Postupne by som chcel uverejniť príbeh Don Sobotu J.

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Príčiny zlyhania KDH vo voľbách

Príčiny zlyhania KDH vo voľbách

Voľby priniesli vyhodnotenie smerovania politických strán voličmi a rozdelili ich na víťazov, štatistov a porazených. Víťazmi sú strany OĽaNO a Sme rodina. Štatistami sa stali strany Za ľudí a SaS a skupina porazených je pomerne široká, počnúc stranou SMER-SD.

Blog
Svetové misie - Azerbajdžan

Svetové misie - Azerbajdžan

Témou nášho časopisu Svetové misie je vždy jedna z krajín sveta, ktorá je pre Slovensko a misie zaujímavá. Tentoraz je to Azerbajdžan – krajina, v ktorej je jediná farnosť a vedú ju saleziáni zo Slovenska na čele s biskupom Vladimírom Feketem.

Denník Svet kresťanstva