Kto su náši pronárodní hrdinovia?

Dnes je čoraz ťažšie dopátrať sa k serióznym informáciám a čoraz častejšie sa ľudiá uchyľujú k rôznym formám klebetníkov. Možno je to tým, že väčšina veľkých médií je platená a pre mnohých je jednochšie si kliknúť na niečo, čo je "zadarmo".

Jedným z nich je akási paródia na dedinský rozhlas po drôte, so sídlom v jednom z východoslovenských mestečiek. Toto "médium" sa tvári ako pronárodné a nezávislé. V skutočnosti ide o čisto stranícky portál s totálne zavádzajúcim obsahom. Dôležité je však to jeho heslo: pronárodné, pronárodné, pronárodné.

Ako tá pronárodnosť, proslovanskosť funguje? S hosťami, ktorí majú poangličtiné "umelecké mená" a vyznávajúi keltské runy, obrady Čierneho Slnka, starogermánske pohanské rituály. Ľudí pre ktorých je násilie neprijateľné, ale texty piesní, ktoré spomínajú, sú len plné vrážd a zabíjania.  

A teraz k tomu ako je na západ od našej hranice všetko zlé. Jeden z protagonistov dedinského rozhlasu po drôte obraz dokonatej nezávislosti - inak kandidát jednej z politických strán do Národnej rady Slovenskej republiky, študuje v tej hnusnej liberálnej Prahe. Rodina druhej roduvernej pronárodnej protagonistky zas pracuje a študuje v tom hnusnom liberálnom Rakúsku.

Táto skupina ľudí sa narodila za čias premiéra Vladimíra Mečiara. Všetci sú ako jeden šík, v živote ešte nič nedokázali, neboli nikdy zamestnaní, nemuseli sa starať o nič všetko za nich robia rodičia - v ich radoch je asi najviac nezamestnaných mladých ľudí. Nenájdete medzi nimi ani jedného z aktivistov, ktorí by sa zaujímali o svoju ulicu, mesto, verejné priestory, problémy samospráv. Začni od seba, to pre nich neplatí. Nezasadili jeden strom, nepoliali ani meter štvorcový tránika, neurobili jedno krmítko, nedvihli zo zeme jeden papierik smetia. Ale poučiek ako sa máme správať, ako viesť život v tradičnej rodine - toho majú plné vrece. 

To mestečko odkiaľ sa šíria tieto nezmysly poznám veľmi dobre, poznám v ňom takmer každú uličku, v minulosti som zlyžoval všetky lyžiarske snahy, ktoré sa nadzádzajú v kraji v ktorom leží, poznal som v ňom desiatky slušných a veľmi pracovitých ľudí. Toto mesto bolo kedysi centrom vzdelanosti a z tajomšieho gymnázia vychádzali na štúdium vo veľkých mestách ľudia, ktorých knihy a učebnice čítate aj dnes, ich svetové vynálezy používajú stovky miliónov ľudí po celom svete.

Jeden taký malý odkaz, pozrite sa najprv do zrkadla.

A malá poznámka: Cestou do práce som po vašich rodákoch, bývajúcich v nelegálnej ubytovni, kde musíme takmer dennodenne volať policajné hliadky a ktorí majú rovnaké vzory ako vy, musel pozbierať za tašku poodhadzovaných flašiek od alhoholu a rôznych ďaľších smeti a hodiť ich najbližšej do smetnej nádoby. Nádoby, ktorú vyvezie náš Ekopodnik, ktorý si platíme my.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo