Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. marec 2020

Gay psychológovia, Signum, homosexualita

Dovoľte mi podeliť sa o cestu konkrétneho, no v podstate akéhokoľvek mladého a vo svojej sexualite zmäteného muža, kresťana, ktorý hľadá na internete alebo inde nejakú formu podpory, prijatia a pochopenia.
Gay psychológovia, Signum, homosexualita

Aké má možnosti?

Môže osloviť niektorého z kňazov, ktorý mu na 90% nedá uspokojivú odpoveď a približne pri rovnakom percente takáto forma vedenia pokrivkáva, pretože kňazi z rôznych dôvodov nemajú čas ani odbornosť (stačí byť otcom, netreba byť psychológom) intenzívnejšie sa venovať zmäteným mladým ľuďom a napr. v takej Bratislave už prestáva byť záujem aj o výučbu náboženstva či využite akejkoľvek príležitosti formovať žiakov a študentov. Na rôznych mládežníckych stretnutiach sa tejto téme oblúkom vyhýba. Opäť, prosím kňazov, ktorí nie sú zbabelcami, aby sa neurazili – áno, viem o vás a ďakujem vám.

Kresťan, ktorý sa o citlivej téme nechce rozprávať s kňazom alebo s členmi iniciatívy v rámci Katolíckej cirkvi, môže hľadať na internete gay kresťanov. Nájde si tak dúhových kresťanov Signum (bývalé Gay Christians). Môže ich osloviť aj ohľadom toho, či poznajú mňa alebo priamo osloviť moju nedúhovú maličkosť. Ak by sa teda pýtal ich na mňa, automaticky dostáva silné neodporúčanie ma kontaktovať. Dôvod je taký, že nás rozdeľuje jediná pravdivá vec a tisíce mýtov, ktoré si vytvorili okolo mojej osoby. Mýtmi sa zaoberať nebudem, ale jediný rozdiel medzi nami je ten, že jedna strana prezentuje učenie cirkvi autenticky, druhá nie.

Môže kontaktovať nejakého chlapca na gay zoznamke, ktorý náhodou môže byť psychológom (vysvetlím ďalej) a horlivým tajným aktivistom šíriacim nenávisť.

Ľudia sa ma zvyknú pýtať, kto sú tí LGBT+ aktivisti s nízkym morálnym kreditom a či sú takíto všetci. Rád by som sa trošku zastavil pri tejto otázke a pouvažoval nad ňou spolu s čitateľom.

Hneď na začiatku musím povedať, že nie sú takíto všetci, ale stačí aj zopár jedincov, ktorí sa radi hrajú so „zápalkami“ a zapaľujú oheň nenávisti v duši niekoho, kto iba potreboval človeka na vypočutie a neprial si byť vtiahnutý do súboja LGBT+ organizovaných nadšencov, ktorí potrebujú za každú cenu a všetkými možnými aj nemožnými prostriedkami získať nejakú tú dušu každý deň.

Na Slovensku nemáme veľa mediálne známych LGBT+ aktivistov, resp. aktivistov, ktorí by vykrikovali niekde na námestiach alebo by sa jednoducho niečím preslávili. Väčšinou totiž nemajú čím. Máme pár LGBT+ organizácií (ktorých vznik a zánik už nejako nesledujem) a jednotlivcov, ktorí šíria svoju ideológiu viac-menej diskrétne. Čo ma ale mrzí, niektorí na to používajú prekrútené náboženstvo, nafúknu realitu cirkví, iní zneužijú svoje psychologické vzdelanie. Nebude pre nikoho prekvapením, že prevažne sú to osoby, ktorých sa homosexualita týka a idú si svoje, ako inak, mainstreamovo. Na tom by nebolo nič zlé, pretože si svoju sexuálnu orientáciu nevybrali a na inom názore nie je nič démonické. Zlé je na tom to, akým spôsobom prezentujú to svoje a že zo svojej pozície šíria nenávisť.

Ide o manipulatívne až agresívne presadzovanie svojej pravdy z pozície akože toho dobrého kresťana alebo uvedomelého odborníka na dušu.

Takto to napríklad prezentoval psychológ Peter, ktorý zdôraznil, že je lovec šarlatánov (ako som ja), že nemáme myslieť na teórie, stačí myslieť na náruč niekoho iného a že padá na kolená z motívov, prečo si niektorí homosexuáli odmietajú užívať homosexuálny sex.

Inzercia

Druhý psychológ, nazval sa Pavlom, údajne reagoval na profil na Grindri (gay radar aplikácia pre homosexuálov), ktorý oslovoval mladých veriacich mužov so zmätkom alebo ktorí sa cítia neprijatí cirkvou. Tento profil obsahoval verejné obrázky z fanpage webu citlivetemy.sk. Ďalej sa pán psychológ, komunikujúci s 23-ročným mužom, vyjadril, že okolo Jána Poľu je skupinka pobožných, ktorá „chce š*kať nás mladých.“ Podľa jeho vyjadrení som šarlatán, ktorý by rád liečil homosexualitu a ľudia okolo mňa sa liečia v jednej nemenovanej reholi. Som blázon a debil, ktorý svoju neprijatú homosexualitu šíri ako osvetu na spôsob jej liečenia. No a napokon upozornil muža na to, aby kontaktoval Signum, ktorý údajne spoznal len teraz, ktorý mu pomôže a ktorý už so mnou údajne mal negatívne skúsenosti. Padli aj citlivé informácie o konkrétnej osobe, ktorú mal šarlatánsky sprevádzať jeden kňaz. Všetko krásne lži. Odkázal, že ma bude sledovať.

Ak takto psychológ narába s akýmikoľvek citlivými informáciami kohokoľvek a šíri ich po nejakej zoznamke, je to nesmierne poburujúce, smutné a neetické.

Nakoľko nebolo zložité zistiť si totožnosť oboch psychológov, vystríham ich pred zopakovaním podobného konania a prosím aj klientov, aby boli opatrní v prípade, že budú kontaktovať odborníka na dušu kvôli svojej homosexualite.

Prosím, dávajte si pozor pri kontaktovaní akejkoľvek organizácie, združenia, osoby! Nikdy som nikoho nepovzbudzoval do liečby. Viem o existencii reintegratívnej terapie a viem aj to, že doteraz každý kritik z odborných kruhov si ju mýlil s reparatívnou terapiou a pred kritikou ju nemal kompletne naštudovanú, ani jej výsledky. Nikdy som nikoho nenútil do sexuálnej abstinencie. Vždy ma zaujíma to, po čom človek túži, ako si on sám predstavuje svoju budúcnosť. On sám vie, že ak si seba predstavuje inde, neosloví mňa. Manipuláciu alebo aj nátlak používajú tí, ktorí daného človeka chcú niekam priviesť, či už zneužitím až znetvorením Boha, svojej odbornosti alebo použitím LGBT+ ideológie. Neobviňujte ma z toho, že prezentujem autentické učenie Katolíckej cirkvi a Písmo, že hovorím o psychosociálnych vplyvoch na vznik a vývin sexuality človeka, pretože to sú veci, ktoré som nevymyslel ja (mne sa len potvrdili). Spolu vytvárajú pre každého človeka hodnotný celok, ktorý je potrebné poznať na ceste prijatia seba ako človeka s akýmikoľvek sexuálnymi sklonmi i človeka ako autentického kresťana.

Veľmi ma znepokojuje možný únik súkromných informácií klientov a ich posúvanie „pomáhačským“ organizáciám. Chcem poprosiť homosexuálnych psychológov a Signum, aby nekonšpirovali. Je to nesmierne úbohé, nakoľko ja nemám problém posunúť ľuďom kontakt na Signum, ani ich povzbudiť do kontaktu s psychológom, ak je jedno alebo druhé to, čo hľadajú a potrebujú. Podľa Signum som nedôveryhodná osoba, ktorú v žiadnom prípade neodporúčajú kontaktovať a citlivetemy.sk poskytujú zavádzajúce informácie a podporujú stigmatizáciu LGBT+ ľudí.

Podajte ľuďom pravdivé informácie vždy a všade a nech sa vždy sami rozhodnú, ako chcú konať. Odpustite si konšpirácie, čiže radostné vypúšťanie informácií, ktoré môžu robiť radosť tak jedine vám. Človek nie je váš rukojemník. Nemáte právo nikoho strašiť cirkvou ani mnou a gay psychológovia detto. Nepoznáte mňa, nepoznáte cirkev, v ktorej by sa, mimochodom, veľa vecí dalo zmeniť zdola, keby bola vôľa obyčajných ľudí, ktorých tak vehementne varujete predo mnou i pred cirkvou ako inštitúciou. Bolo detinské, keď pán psychológ argumentoval tým, že Boh miluje každého, akoby som tvrdil niečo iné a odporúčal knihu Building a Bridge od Jamesa Martina, ktorej sa venujem v nami napísanej knihe na niekoľkých stranách. Lenže o tom pán psychológ nevedel. Ľahšie mu bolo pošpiniť moje meno. Má šťastie, že ja mu to neoplatím rovnakou kartou, inak by už jeho kariéra skončila. 

Od viacerých ľudí som sa dozvedel, že boli predo mnou varovaní, ako inak, z kresťanských konkurenčných kruhov. Údajne chcem liečiť homosexualitu. Rany pod pás od kresťanov, ktorí nepotrebujú poznať, rovno odsúdia, pošpinia iného, pohladia svoje ego a pochvália sa za svoj úspech. Len nezabudnite, že máte obrovskú zodpovednosť za ľudí, ktorých ste si aj podvodne získali pre svoje egoistické pohnútky.

Titulný obrázok: TU

Inzercia

Zakladateľ webu citlivetemy.sk, tvorca projektu OrareM, spoluautor knihy Homosexualita bez farieb dúhy (2019), hosťujúci autor článkov na weboch chlapom.sk a zastolom.sk. Sociálno-výchovný pracovník, dobrovoľník, vyštudovaný biológ (vedecký smer)...

Inzercia

Odporúčame

Blog
Obrátenie

Obrátenie

Do stredu dráhy životnej som vkročil, keď obklopil ma temný priestor lesný, pretože prv som z pravej cesty zbočil. Ach, preťažko aj vysloviť, jak desný a drsný les ma obkolesil vtedy, bo pri spomienke znovu strach ma tiesni. (Dante Alighieri, Božská komédia)