Pán Boh nezabudol na Slovensko – bol pri nás

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pán Boh nezabudol na Slovensko – bol pri nás

Modlitby priniesli svoje ovocie. V čom sú pozitíva volebných výsledkov. Kresťanské organizácie oslovujú zostavovateľov vlády. Postavme ju na „kultúre života“.

Možno sa moje slová budú zdať trúfalé, ale som hlboko presvedčený, že modlitby, ktoré smerovali k Bohu počas ružencových pochodov organizovaných Slovenským dohovorom za rodinu a ďalšími organizáciami „kultúry života“ priniesli svoje ovocie. Nechcem tu spomínať všetky aktivity, ktoré v tomto smere boli na Slovensku organizované a ani osobnosti, ktoré svojim neutíchajúcim úsilím sa o to zaslúžili, lebo nechcem nikoho opomenúť a je vážne riziko, že by som ani nebol schopný ich všetky vymenovať.

Všetkým patrí obrovské ďakujem.

V predvolebnom blogu som prosil o pomoc Sedembolestnú Pannu Máriu patrónku Slovenska a pripomenul modlitbu otca Antona Hlinku, ktorú sa v pamätnú chvíľu na prahu vzniku samostatnej Slovenskej republiky modlil na námestí SNP v Bratislave. Dovoľte z nej uviesť záver:

Daj vládcom tejto krajiny Ducha múdrosti a prezieravosti,

spravodlivosti a nezištnosti, obetavosti a pevnosti,

daj občanom tejto krajiny Ducha bratstva a znášanlivosti,

vzájomnej úcty a pomoci, svornosti a tolerancie.

Buď naším Bohom a my budeme Tvojím ľudom.

Takto prosby o Božiu pomoc nezostali bez vypočutia. Pripomína to biblické Lótovo hľadanie spravodlivých. Zrejme ešte na Slovensku sa ich nachádza dosť, aby nás Boh neopustil.

V uplynulých dňoch bolo zverejnených viacero analýz výsledkov volieb. Boli medzi nimi také, ktoré spochybňovali pozitívny výsledok volieb. Vždy sa však vyberá z toho čo je v ponuke. Nebolo to jednoduché keď mnohí, ktorí sa považujú za expertov na politiku, nevedeli pred voľbami koho voliť. Preto je zrejmé, že výsledok volieb mohol byť všelijaký. Ja som však presvedčený, že vzhľadom na všetky súvislosti a dianie počas volebnej kampane, voľby dopadli výborne. 

Z čoho vychádza toto moje tvrdenie?

  1. Bol odmietnutý Istanbulský dohovor ústavnou väčšinou slovenského parlamentu a následne aj tým komu dali ľudia hlasy vo voľbách. Tí čo najviac kričali za jeho ratifikáciu sa do parlamentu ani nedostali.
  2. Následne pani prezidentka oznámila Rade Európy, že Slovensko sa nestane štátom, ktorý ratifikuje Istanbulský dohovor. Keďže aj predtým parlament sa k tomu dva razy ústavnou väčšinou vyjadril odmietavo, teraz tretí raz, tak to konečne urobila zrejme aj základe  pochopenia odkazu voličov.
  3. Ak by koalícia PS-Spolu sa dostala do parlamentu zrejme by sme boli svedkami ďalších pokusov takýmto spôsobom gender ideológiu dostať do spravovania nášho štátu, ako oficiálnu štátnu doktrínu deformujúcu ľudské práva. PS-Spolu by na jej vymáhanie vytvorila celú inštitucionálnu sieť, ktorá by terorizovala tých, čo by túto ideológiu nechceli akceptovať.
  4. V súvislosti s PS-Spolu treba sa vyjadriť aj ku KDH. Ak táto strana by sa dostala spolu s nimi do parlamentu, bola by vystavená obrovskému tlaku liberálov, ktorý ako vieme z minulosti, by mala problémy ustáť. Preto zrejme voliči, aj v jej záujme, v takomto spojení KDH dali stopku. Čiže nešlo o odmietnutie kresťanov ako takých, ale odmietnutie ich spojenectva s liberálmi.
  5. Na základe výsledkov volieb jednoznačné liberálne postoje má iba SAS. Iste liberáli boli aj na kandidátkach iných politických strán a preto nevieme s istotou hodnotiť, aká je sila podpory riešení, ktoré treba prijať za „kultúru života“. Treba ich však kvalifikovanou diskusiou pre takéto riešenia získať. Mali by pochopiť, že tak ako odstránenie korupcie, tak aj podpora "kultúry života", je súčasťou ozdravenia celej spoločnosti.

Teraz zostáva na ťahu skupina vedúcich politikou, ktorí dostali mandát voličov na zostavenie vlády, aby naplnili tú časť modlitby otca A.Hlinku kde prosí, aby Slovensko malo takých vládcov, ktorí budú mať ducha múdrosti a prezieravosti, spravodlivosti a nezištnosti, obetavosti a pevnosti.

Asociácia za život a rodinu, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, Klub mnohodetných rodín, Aliancia za rodinu, Ženy ženám, CitizenGO Slovensko, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Deti svätej Alžbety – Aliancia za život o.z., Nadácia Slovakia Christiana a 40 dní za život Slovensko sa obracajú na lídra OĽANO Igora Matoviča, ktorý bol prezidentkou SR poverený zostavením vlády s naliehavou výzvou.

“Dovoľujeme si povzbudiť a požiadať Igora Matoviča ako designovaného premiéra, aby aj s ohľadom na výsledok volieb do NR SR a hodnotové nastavenie veľkej väčšiny koaličných poslancov na posty ministrov školstva, zdravotníctva, práce, sociálnych vecí a rodiny a kultúry dohodol s koaličnými partnermi a navrhol skutočne pro-rodinne založených kandidátov,” povedal Tomáš Kováčik, predseda Asociácie za život a rodinu.

“Slovensko je jednou z najrýchlejšie starnúcich krajín EÚ, ku koncu storočia bude mať podľa prognózy OSN len 3,7 milióna obyvateľov, zarátajúc aj imigráciu, priemerný vek obyvateľstva bude 50 rokov. To sú alarmujúce čísla, nemôžeme si dovoliť už ďalej váhať a musíme urgentne realizovať politiky smerujúce k zvýšeniu pôrodnosti a tým k demografickému rastu,” povedal Patrik Daniška z Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku.

“Je kľúčové, aby v situácii demografickej zimy rezort práce, sociálnych vecí a rodiny viedol človek, ktorému autenticky záleží na realizácii prorodinnej politiky a presadzoval ju od prvého dňa v úrade. Rovnako je dôležité, aby sa vláda postavila za ochranu nenarodeného života a zmenila nespravodlivý komunistický zákon,” povedal Matúš Hagara zo CitizenGO Slovensko.

“Minister zdravotníctva má doslova v rukách životy a zdravie ľudí. Považujeme za veľmi dôležité, aby to bol človek osobnej integrity, schopný bojovať s finančnými skupinami odčerpávajúcimi zdroje z tohto rezortu na úkor zdravotnej starostlivosti. Mal by byť schopný sa postaviť za všetkých, aj za najmenších z nás,” dodal Anton Chromík z Aliancie za rodinu.

“Školstvo, ako rezort, ktorý v najväčšej miere vplýva na deti a mládež a rozhoduje o budúcnosti našej krajiny, potrebuje reformu vzdelávania, ktorá nielen zlepší kognitívne schopnosti a kritické myslenie, ale ktorá zároveň nebude študentov indoktrinovať a prevychovávať sekularistickými ideológiami v pohľade na život, sexualitu, manželstvo, rodinu… často proti vôli rodičov. Preto potrebujeme na čele tohto ministerstva odborníka, ktorý bude zároveň ctiť kultúrne a náboženské dedičstvo Slovenska a Európy,” dodal Juraj Šúst zo Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Iniciátorka petície “Mama je lepšia ako jasle” z o.z. Ženy ženám, Renáta Ocilková, žiada, aby bola rodina prioritou vlády a aby bolo materstvo ocenené primerane svojej hodnote, ktorú predstavuje pre spoločnosť.

“Slovensko je kresťanská krajina a musíme sa usilovať, aby takou aj zostalo. Ochrana života od počatia, ako aj ochrana prirodzenej rodiny, sú hodnoty nevyhnutné pre rozvoj a prosperitu národa. Spoločnosť, ktorá sa ich vzdá, nemôže dlhodobo prežiť. Ak sa nepodarí zastaviť súčasný demografický trend úbytku obyvateľov pomocou pôrodnosti, budú sa stupňovať tlaky na prijímanie imigrantov a ich vlastné krajiny budú ochudobnené o ich potenciál, podobne ako dnes bohatšie vymierajúce krajiny odčerpávajú naše zdravotné sestry, lekárov a iných odborníkov. Preto žiadame, aby kľúčové posty vo vláde dostali ľudia, ktorí tieto hodnoty budú presadzovať,” dodal Andrej Ralbovský z Nadácie Slovakia Christiana.

Prolife a pro-rodinná aktivistka Martina Bednáriková uzatvára: “Ako sme mohli vidieť aj v nedávnej minulosti, ideologické obsadenie rezortu kultúry v minulosti umožňovalo čerpanie finančných prostriedkov aj na spoločnosť rozdeľujúce aktivity ako Dúhový pochod, filmový festival inakosti či kontroverzné výstavy. Je preto dôležité, aby aj tento rezort viedol hodnotovo založený človek, ktorý si uvedomuje vplyv médií a kultúry na našu spoločnosť.”

Slovenský dohovor k tomu uverejnil aj nasledujúce video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=GNs5BqCie00&feature=emb_logo

Viliam Oberhauser, KDŽP-Aliancia za Slovensko

Stanovisko organizácií prevzaté: https://www.hlavnespravy.sk/pro-rodinne-prolife-organizacie-posielaju-matovicovi-naliehavu-vyzvu/2075502

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo