Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. 02. 2020, 02:23

Hlavné argumenty proti KDH - odpoveď

Podobne ako v roku 2016, aj v parlamentných voľbách 2020 môže byť rozhodujúcim faktorom parlamentnej väčšiny a novej vlády to, či sa do parlamentu dostane KDH. To ovplyvní aj účinnosť snáh o spravodlivejšie Slovensko s menšou korupciou a lepšou justíciou, aj šance presadenia kresťanských hodnôt v politike. Napriek tomu niektorí kresťania najviac kritizujú a napádajú práve kresťanských demokratov.

KDH od jeho vzniku kritizovali najprv exkomunisti a liberáli, že je príliš cirkevné a konzervatívne. Potom mečiarovci a slotovci, že je protislovenské. Za svojho najväčšieho nepriateľa ho považoval aj R.Fico. Po 30 slobodných rokoch viacerí kresťania, najmä tí, čo sa tvária ako najautentickejší a najviac proslovenskí, kritizujú zo všetkých strán najviac KDH, že je príliš liberálne. Hovoria o presadzovaní kresťanských hodnôt v politike, ktoré však jasne nedefinujú a prakticky ich redukujú na zákon proti potratom a odmietnutie Istanbulského dohovoru. Pri tom robia viacero chýb, ktoré škodia presadzovaaniu týchto hodnôt. (viac tu: https://www.postoj.sk/50968/krestanske-hodnoty-v-politike-a-pakty-s-ideovym-protivnikom

Priamo či nepriamo tým pomáhajú exkomunistom, exmečiarovcom a ich nasledovníkom. (viac tu: https://www.postoj.sk/50780/aky-je-rozdiel-medzi-kdh-a-ksc-antikadehakmi-a-zdruzenim-pacem-in-terris ) Pripomínam hlavné argumenty ktoré pri tom donekonečna urputne opakujú.

Ochrana života

„KDH sklamalo, lebo za 25 rokov od vzniku SR nepresadilo zákon na zákaz potratov, a aj v europarlemente sa spája s liberálmi.“ • KDH však za celý čas od vzniku SR nikdy nemalo viac ako 10% hlasov vo voľbách a v parlamente. Nikdy to nevyčítajú Mečiarovmu HZDS, Slotovej a Dankovej SNS, ani Ficovmu SMERu, ktoré každá vo voľbách získavali 20-40% hlasov, a v rôznych koalíciach mali 2/3 z existencie SR parlamentnú väčšinu aj vládu. Ficov SMER a Dankova SNS majú hlavnú vinu na tom, že ani v r. 2018-19 parlament neschválil žiaden z 5 návrhov zákona na zákaz potratov. Napriek tomu ich chvália lebo odmietli ID.

Rovnako nekritizujú SMER, ktorého poslanci v europarlamente spolu s inými socialistami a liberálnmi aktívne pretláčajú „dúhovú“ LGBTI agendu.

To ako ignorujú slová pápežov, že prvoradou úlohou štátu a politiky je presadzovanie spravodlivosti a treba rovnako chrániť život narodený aj nenarodený som analyzoval v predchádzajúcom.

Ochrana rodiny a „genderizmus“

„V mene úsilia za rodinu a proti genderizmu treba chváliť Kotlebovcov, Harabina, SMER, SNS, lebo hlasovali proti Istanbulskému dohovoru.“ a podporiť ich napreik tomu že sú zodpovední za budovanie korupčného systému, devastáciu justície, rozkradnuté miliardy, alebo sa hlásia k nacizmu. • KDH však má hlavnú zásluhu na omnoho dôležitejšom právnom zabezpečení „tradičnej“ rodiny - tým, že do ústavy SR sa prijala definícia manželstva ako zväzku muža a ženy. Vláda SMERu naopak proti vôli takmer milióna účastníkov Referenda o rodine schválila Štátnu Stratégiu ľudských práv podľa želania dúhových aktivistov. https://blog.postoj.sk/7131/duhova-strategia-socialistickeho-smeru

"Lebo Hlina"

„KDH nevolim kvoli predsedovi Hlinovi. Davam priestor nie arogantnym kriklunom, ale  volim slusnych, pokojnych, vzdelanych, veriacich krestanov katolikov.“ • To akože je A. Hlina arogantný kriklúň, a M. Kotleba, Š. Harabin alebo A. Danko sú slušní, pokojní, vzdelaní, veriaci kresťania katolíci ? ? ? ... alebo vari nevypočitateľný Matovič, birmovaný komunista Fico, alebo polygamný Kollár ?? Hlinove spôsoby im vadia, a Kotlebovi hajlujúci holohlaví kamaráti nie, ani to že ĽSNS si berie príklad a logo a pozdrav od Hlinkovej gardy, o ktorej mučeník komunizmu blahoslavený biskup Gojdič napísal, že ich krutosti pripomínajú zločiny boľševikov. (viac tu: https://www.postoj.sk/51211/greckokatolicki-biskupi-fasisti-a-slovenska-politika

Okolo r. 2016 kritizovali KDH že sú tam „staré štruktúry“, teraz niekedy aj tí istí kritizujú že A. Záborskú, ktorá odviedla skvelú prácu v europarlamente, nenominovali aj na 4. volebné obdobie. Figeľa kritizovali, že je príliš nevýrazný, Hlinu, že je príliš „sedliacky“. Mne osobne je milší Figeľov štýl, ale vidím že na mnohých na Slovensku viac platia iné spôsoby, viď popularita Mečiara, Fica, Kotlebu. A uznávam, že Hlina usilovnou prácou pomohol zdvihnúť preferencie z 4,94% v r. 2016 na 7% v lete 2018. KDH bolo aj najúspešnejšou pravicovou stranou v komunálnych voľbách 2018.

Hlina je normálny, kresťanskú vieru praktizujúci chlap, ktorý ani nešíri farizejské propagačné kostolné videá, ani neposudzuje kresťanskú „autentickosť“ iných, ani neposiela na ináč zmýšľajúcich buldozér.

Spolupráca s PS/Spolu

„Hlinovo KDH sa spojilo s progresívnym liberálnym PS/Spolu.“ • Hrubá demagógia alebo totálna neschopnosť rozlišovať pojmy a základné politické a právne záležitosti. Pakt o neútočení  nerovná sa dohoda o spolupráci ale „gentlemanská dohoda" že v období pár mesiacov pred voľbami sa dve strany nebudú podrážať a osočovať A útočiť na seba, aj keď sa v niektorých otázkach nezhodujú - lebo im ide o kultúrne spôsoby, slušný dialóg a hlavne dôležitý cieľ - poraziť skorumpovanú mafiánsku Ficovládu aj s takými ako Kaliňák, Počiatek, Široký, Bašternák , Kočner a podobní.
Hlinova dohoda O NEÚTOČENÍ s PS bola možno politická chyba, ale nebola v rozpore s učením RKC ani s presadzovaním kresťanských hodnôt v politike. Podobné dohody o neútočení v mene dialógu, lásky a obecného dobra robia aj pápeži (viac a konkrétne tu:  https://www.postoj.sk/50968/krestanske-hodnoty-v-politike-a-pakty-s-ideovym-protivnikom )

Keď spolu s „liberálom“ hasíte požiar, alebo sa dohodnete na strážení záhrady pred zlodejmi, alebo spoločnom upratovaní „augiášovho chlieva“ vari tým zároveň podporujete jeho liberálne názory na rodinu?

Omnoho silnejším zväzkom je spoločné memorandum, ktoré uzavrela   KDŽP so SNS - a týždeň potom a pár dní po Pochode za život väčšina poslancov SNS vrátane Danka prispela k tomu, že nebol schválený ani 1 zo 4 návrhov zákona na zákaz potratov. Ešte viac silnejším zväzkom je  koaličná zmluva KDŽP s Kotlebovcami, ktorí sa hlásia k nacizmu a hailujú.

(Spoločné vyhlásenie o spolupráci s jasne formulovaaným cieľom spravili strany PS, Spolu, KDH a Za ľudí 16.8.2019, kde sa zaviazali: „urobíme všetko preto, aby sme popretŕhali väzby medzi políciou, prokuratúrou, justíciou a ľuďmi, ktorí sú napojení na zločineckú sieť“    https://dennikn.sk/minuta/1556216/   Komu môže vadiť takáto spolupráca?)

Je to bieda, že toľkí nevedia  (alebo nechcú?) rozlišovať medzi predvolebnou dohodou o neútočení, volebnou koalíciou, a vládnou koalíciou po voľbách. Nechápu, že v slobodnej krajine a v zmysle ústavy SR nemôže žiaden šéf strany ani predseda vlády zabrániť aby niektorí z jeho poslancov v parlamente predložili nejaký zákon , alebo zaň hlasovali.

Hovoria o presadzovaní kresťanských hodnôt v politike, ktoré však nedefinujú a prakticky ich redukujú na zákon proti potratom a odmietnutie Istanbulského dohovoru. Pri tom robia viacero chýb, ktoré škodia presadzovaaniu týchto hodnôt. (viac tu: https://www.postoj.sk/50968/krestanske-hodnoty-v-politike-a-pakty-s-ideovym-protivnikom

Vyčítajú KDH, že je nedostatočne kresťanské a podporujú Kuffovcov a „autentických kresťanov“ kandidujúcich na Kandidátke SNS, ako Kuffov blízky spolupracovník Zbiňovský, nespravodlivého sudcu Harabina,  politikov KU - odídencov z KDH na kandidátke Matovičovho OĽANO, ktorého polovicu tvoria liberáli, alebo Kuffovcov-KDŽP na kandidátke Kotlebovej ĽSNS, ktorá sa hlási k pápežmi odsúdenému nacionálnemu socializmu, a medzi ktorej prívržencami je podľa preiskumu z r. 2018 najmenej kresťanov.

Prieskumy a realita

Tých, ktorí odolajú tejto propagande sa snažia presvedčiť prieskumami preferencií, z ktorých niektoré ukazujú, že KDH je tesne pod hranicou zvoliteľnosti. Iné však ešte pred pár týždňami dávali KDH 1-2 % nad požadovaných 5 %. Tí by si mali uvedomiť, že nepresnosť prieskumov odborníci uvádzajú okolo 2,5%. Prieskumníci sa zväčša pýtajú 1-2 tisíc ľudí z vyše 4 miliónov oprávnených voličov, a aj v r. 2016 sa výsledky od prieskumov značne líšili. Vtedy KDH chýbalo asi 1500 hlasov, aby sa dostalo do parlamentu. Keby sa tam KDH dostalo, mohli sme mať podstatne lepšiu vládu, menšiu korupciu, a s KDH v parlamente aj väčšiu šancu schválenia zákona na obmedzenie potratov. A Ján Kuciak so snúbenicou mohli ešte žiť, ako dobre napísal aj bývalý predseda KDH tu: https://www.aktuality.sk/clanok/766727/nazor-jan-a-martina-mohli-zit/.

Týmto netvrdím, že KDH je pre kresťanov jedinou možnosťou, len reagujem na opakovanie niektorých pomýlených argumentov proti KDH, ktoré už dlho čítam a počúvam od viacerých. Argumenty prečo je zásadne zlou možnosťou voľba SMERu, SNS, Harabina, aj Kotlebovej ĽSNS som písal v predchádzajúcich blogoch.

Odporúčame

Blog
Ako kňaz Kuffa biskupov prekabátil

Ako kňaz Kuffa biskupov prekabátil

Biskupi zakázali kňazovi Kuffovi robiť politickú agitáciu a účasť na politickej manifestácii v Bratislave. Kuffa zákaz obišiel tým, že tam prehovoril cez veľkoplošnú obrazovku. Z nej menovite chválil strany zodpovedné za obrovskú korupciu, alebo šíriace nenávisť. Arcibiskup Bezák zas podporil liberálnu stranu. Kňaz Košiar posvätil „meč a kríž“ pre Kotlebovu ĽSNS. Hovorca KBS to kritizoval. Predvolebný boj sa spája so zápasom o tvár slovenského kresťanstva.

Blog
Láska vyháňa strach alebo ako vidieť za roh

Láska vyháňa strach alebo ako vidieť za roh

Kresťan je človekom Nádeje. No kresťan je aj človekom Lásky. V mojom úplne prvom blogu som reagoval na nedostatok Nádeje a prebytok strachu, ktorý medzi nami kresťanmi pozorujem. Samozrejme, nechcel som tým nejak tvrdiť, že isté obavy nie sú prirodzené. Môžeme mať obavy, aj strach, ale nesmieme sa zľaknúť. Môžeme mať tú emóciu strachu, no nesmie sa z nej stať postoj, ktorý nás ovláda.

Blog
Ako správne voliť, alebo štyri ponaučenia z histórie slovenskej politiky

Ako správne voliť, alebo štyri ponaučenia z histórie slovenskej politiky

V poslednom období bol každý z nás určite svedkom nejednej debaty o tom koho voliť a prečo voliť práve toho, či onoho kandidáta, či stranu. Z debát, ktorých som bol účastný sa mi zdá, že by sme si okrem bežne známych pravidiel (ako napríklad vyberať podľa programu strán, poznať históriu kandidáta, ktorého chcem voliť a podobne) mohli osvojiť ešte štyri ďalšie podmienky. Koniec koncov, poúča nás o nich sama história slovenskej politiky.