Pravda o detských prídavkoch

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pravda o detských prídavkoch

Hlasovanie v parlamente o detských prídavkoch. Za boli poslanci SMER a SNS a zopár nezaradených poslancov. Spolu 69 hlasov, aby sa vôbec o tom mohlo rokovať chýbalo teda 7 poslancov. Kde boli „demokrati“ čo zneužívali Rómov na protestoch proti ĽSNS?

Povedzme si otvorene, že obavy so zvýšenia detských prídavkov boli zrejme k vôli rómskemu etniku, ktorých ženy majú pôrodnosť oveľa vyššiu ako ostatné obyvateľstvo a že medzi nimi dochádza k zneužívaniu sociálnych dávok nezodpovednými rodičmi a tiež úžerníkmi, ktorí ich vypaľujú. Je zaujímavé, že keď pre uvedené problémy Kotlebovci nepodporili takúto formu podpory viacdetných rodín, už záhadne to nik nekomentoval. V tomto prípade bolo ticho.

Čo však urobili bojovníci, ktorí medzi Rómami stáli na čele protestov proti ĽSNS v Levoči, Košiciach, Rimavskej Sobote páni Kiska, Truban, Beblavý, Hlina ? Poslanci zo žiadnych týchto strán za detské prídavky nezahlasovali. Samozrejme ani poslanci OĽANO. Pre Matoviča stačilo, že útokom na kňazov trnavského „hrubého“ kostola dostal Róma Poláka do európskeho parlamentu. Kde boli Ravasz z Mostu-híd, Biháryová z PS-Spolu, Ledecký za Kiskovcov, aby ich presvedčili, že aj rómske deti potrebujú viac peňazí. Toto už nebol rasizmus?

V článku kde som písal o zvyšovaní dôchodkov na mňa zaútočili mnohí mladí ľudia, že podporujem dôchodcov, lebo som jedným z nich. Ubezpečujem vás, že aj ja mám vnukov a vidím ako štát pod vedením doterajších vlád, sa správal k mladým ľuďom. Už som o demografickej kríze a jej príčinách písal vo svojom blogu https://blog.postoj.sk/46723/slovensko-vymiera-navrhy-krestanov-ako-to-riesit-otvorenie-diskusie . Písal som tiež o tom, že na Slovensku je okolo 200 tisíc neúplných rodín, ktoré majú jedno, dve aj tri deti. Pre tie detské prídavky sú veľmi dôležitý príjem. Navrhol som tiež určité riešenia, podľa toho ako ich robia v susedných štátoch. Určite však detské prídavky na úrovni 25eur sú iba žobračenka a preto zvýšenie na 50 eur nebol žiaden zázrak. Nuž „demokratická“ opozícia im to nedopriala.

Uvidíme po voľbách, ako nové sľubotechny budú plniť svoje sľuby mladým, ktorých hlasy potrebovali získať na svoje zvolenie, najmä tá obávaná „mladá sila čo ide do nich“.

Viliam Oberhauser

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo