Ľahké voľby

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ľahké voľby

Pred 4 rokmi boli voľby naozaj ľahké. A teraz to nebude inak.

Aj keď prieskumy pred 4 rokmi len ticho šepkali nástup Kotlebu, ten smrad sa už riadne šíril a niektorí to tušili. Teda ľahká voľba bola nevoliť Smer a fašistov, na ostatnom možno až tak nezáležalo. 

Dnes sme si už na Kotlebu zvykli. So Smerom sa už nepočíta a na dno stiahol aj svojich všetkých troch koaličných partnerov. A ani to nie je smutné. 

Ostáva už len niečo ako demokratická opozícia a strana Borisa Kollára (ospravedlňujem sa, ale túto segregáciu som nevymyslel ja). Posledné prieskumy však ukazujú na obrovskú nerozhodnosť hlasov. Viac ako 10% voličov lieta zo strany na stranu. 

Ak teda chce racionálny volič voliť správne, bude mu záležať na tom, aby mala budúca vláda čo najväčšiu silu (ústavná väčšina). A tú bude mať, ak dostane čo najväčší počet strán "demokratickej opozície" do parlamentu. 


Nechcem radiť liberálovi, aby nevolil PS/Spolu. Nechcem radiť ženám, ktorým je sympatický Boris Kollár. Nechcem nikomu radiť. Ale ak sa niekto rozhoduje medzi stranami SaS, KDH, Za ľudí, OĽaNO, tak voľba by mohla byť ľahká.


Si podnikateľ? Daj hlas radšej SaS. Sulík ti pomôže viac ako tenista Karol Kučera.

Si kresťan? Daj hlas radšej KDH. 9 kresťanov v parlamente je viac ako dvaja, možno traja.

Chceš mať pokoj? Daj hlas Za ľudí. Veď exprezident je predsa pokojnejší ako budúci premiér. 


Na úkor koho? Na úkor OĽaNO. Možno si aj nezaslúžia, kto vie. Ale veci pomôže, ak sa tieto strany do parlamentu dostanú.

Naopak, ak po 2 percentá voličov týchto strán da hlas radšej strane OĽaNO, z parády nič nebude. Naozaj nič. Nebude ani nová vláda. A myslím, že aj majster týchto volieb, marketingový guru, bojovník proti korupcii a "ó, veľký učiteľ politiky" Igor Matovič by ti to takto odporučil. 

 

A ešte jedná vec. Igor, klobúk dole. 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo