Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. február 2020

Prečo volím KDH?

Som presvedčený, že momentálne nie je na našej scéne politický subjekt, ktorý by autentickejšie zastával kresťanské hodnoty a z nich rezultujúce aktivity ako KDH. 
Prečo volím KDH?

Už štyri roky ma v parlamente nezastupuje strana alebo politický subjekt s konštantnou hodnotovou orientáciou príbuznou tej mojej. Áno, nájdu sa jednotlivci z mnohých strán, ktorí sa podpíšu pod zákony odrážajúce moje hodnotové nastavenie.

Ale nejde o prúd, o ktorom sa dá povedať, že je to platforma, kde klubové pravidlá založené na žitom kresťanstve ponúkajú možnosť spoľahnúť sa na to, že ich nositelia budú nielen obrancami týchto hodnôt, ale v praktickom politickom živote aj iniciátormi a presadzovateľmi zákonov, ktoré podporia prirodzené právo vychádzajúce z desatora. 

Nikdy nenájdeme ideálne zoskupenie, ale určite od roku 1990 takouto platformou bolo pre mňa KDH. Pred štyrmi rokmi sa ocitlo prvýkrát mimo parlamentu a bolo to výrazne cítiť. Mnohým ľuďom aj inej politickej orientácie to bolo ľúto, pretože vedeli, že je to hodnotovo čitateľné a spoľahlivé zoskupenie a takýto hlas je v turbulentných a zlomových chvíľach veľmi potrebný. 

Svoju úlohu zohralo aj presvedčenie, že KDH to má tradične isté a tých svojich 8 percent dosiahne. Chýbalo málo a tesne skončilo pred bránami. Hodnotilo sa to z mnohých hľadísk, mnohí ľutovali, že to predsa len nehodili KDH, ale skutočnosť to už zmeniť nemohlo. 

Dnes je opäť KDH na prahu zvoliteľnosti. Som presvedčený, že momentálne nie je na našej scéne politický subjekt, ktorý by autentickejšie zastával kresťanské hodnoty a z nich rezultujúce aktivity ako KDH. 

Osobne poznám z kandidátky vyše dvadsať uchádzačov o zvolenie do parlamentu, o ktorých môžem svedčiť, že ich doterajší život bol naplnený službou núdznym v právnej, medicínskej, charitatívnej, pedagogickej, poradenskej, ale aj politickej činnosti, kde boli mimoriadne úspešní a dosiahli veľa dobra a nevystavovali to na obdiv. 

Inzercia

V dnešných časoch je to možno považované za marketingové zlyhanie, ale je to v súlade s evanjeliom. Súčasné strany sú postavené na silných vodcoch. V KDH ako zrejme v najstaršej politickej fungujúcej strane na Slovensku sú štandardné postupy. 

Aj voľba predsedu. Môžeme mať výhrady k jeho spôsobu komunikácie, ale na rozdiel od iných je stále známe to, že nekradne, nepodvádza, drogám sa vyhýba, nenahráva si svojich partnerov a má usporiadanú rodinu.

KDH je stále jasne hodnotovo ukotvená a spoľahlivá strana. Myslím si, že by bola veľká škoda, keby takýto čitateľný hlas najviac konzistentný s kresťanskými a konzervatívnymi princípmi nebolo v parlamente počuť. Ostávam od r. 1990 i naďalej verný tejto značke a vedel by som na tejto kandidátke pokojne zakrúžkovať 5 krát viac hlasov, ako mám k dispozícii.

 

Ilustračné foto: facebook.com (KDH)

Milovník umenia

Odporúčame

Blog
Koho budem krúžkovať v eurovoľbách

Koho budem krúžkovať v eurovoľbách

Na úvod musím povedať, že mi je blízke meno yellowstoneského gejzíru Old Faithful, lebo od roku 1990 som v každých parlamentných a neskôr aj v eurovoľbách volil KDH. Aj s rokom 1998, keď bolo KDH včlenené na pár rokov do SDK.

Blog
Kresťania v histórii veľakrát potrebovali ku krížu aj meč

Kresťania v histórii veľakrát potrebovali ku krížu aj meč

Polopravda je horšia ako lož. Každý si môže pozrieť na videu čo skutočne odznelo pri príležitosti zasvätenie ĽSNS pri kostolíku svätého Michala archanjela v Dražovciach. Zasvätenie Bohu a pod ochranu Panny Márie a sv.Michala archanjela sa uskutočnilo pod duchovným vedením otcov Václava Kociána a Jána Košiara. Bodaj by takých strán bolo viacej.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.