Prečo volím KDH?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Prečo volím KDH?

Som presvedčený, že momentálne nie je na našej scéne politický subjekt, ktorý by autentickejšie zastával kresťanské hodnoty a z nich rezultujúce aktivity ako KDH. 

Už štyri roky ma v parlamente nezastupuje strana alebo politický subjekt s konštantnou hodnotovou orientáciou príbuznou tej mojej. Áno, nájdu sa jednotlivci z mnohých strán, ktorí sa podpíšu pod zákony odrážajúce moje hodnotové nastavenie.

Ale nejde o prúd, o ktorom sa dá povedať, že je to platforma, kde klubové pravidlá založené na žitom kresťanstve ponúkajú možnosť spoľahnúť sa na to, že ich nositelia budú nielen obrancami týchto hodnôt, ale v praktickom politickom živote aj iniciátormi a presadzovateľmi zákonov, ktoré podporia prirodzené právo vychádzajúce z desatora. 

Nikdy nenájdeme ideálne zoskupenie, ale určite od roku 1990 takouto platformou bolo pre mňa KDH. Pred štyrmi rokmi sa ocitlo prvýkrát mimo parlamentu a bolo to výrazne cítiť. Mnohým ľuďom aj inej politickej orientácie to bolo ľúto, pretože vedeli, že je to hodnotovo čitateľné a spoľahlivé zoskupenie a takýto hlas je v turbulentných a zlomových chvíľach veľmi potrebný. 

Svoju úlohu zohralo aj presvedčenie, že KDH to má tradične isté a tých svojich 8 percent dosiahne. Chýbalo málo a tesne skončilo pred bránami. Hodnotilo sa to z mnohých hľadísk, mnohí ľutovali, že to predsa len nehodili KDH, ale skutočnosť to už zmeniť nemohlo. 

Dnes je opäť KDH na prahu zvoliteľnosti. Som presvedčený, že momentálne nie je na našej scéne politický subjekt, ktorý by autentickejšie zastával kresťanské hodnoty a z nich rezultujúce aktivity ako KDH. 

Osobne poznám z kandidátky vyše dvadsať uchádzačov o zvolenie do parlamentu, o ktorých môžem svedčiť, že ich doterajší život bol naplnený službou núdznym v právnej, medicínskej, charitatívnej, pedagogickej, poradenskej, ale aj politickej činnosti, kde boli mimoriadne úspešní a dosiahli veľa dobra a nevystavovali to na obdiv. 

V dnešných časoch je to možno považované za marketingové zlyhanie, ale je to v súlade s evanjeliom. Súčasné strany sú postavené na silných vodcoch. V KDH ako zrejme v najstaršej politickej fungujúcej strane na Slovensku sú štandardné postupy. 

Aj voľba predsedu. Môžeme mať výhrady k jeho spôsobu komunikácie, ale na rozdiel od iných je stále známe to, že nekradne, nepodvádza, drogám sa vyhýba, nenahráva si svojich partnerov a má usporiadanú rodinu.

KDH je stále jasne hodnotovo ukotvená a spoľahlivá strana. Myslím si, že by bola veľká škoda, keby takýto čitateľný hlas najviac konzistentný s kresťanskými a konzervatívnymi princípmi nebolo v parlamente počuť. Ostávam od r. 1990 i naďalej verný tejto značke a vedel by som na tejto kandidátke pokojne zakrúžkovať 5 krát viac hlasov, ako mám k dispozícii.

 

Ilustračné foto: facebook.com (KDH)

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora