2020 – zostane Slovensko mafiánskym štátom zbojníkov?

„Vytvorenie spravodlivého štátneho a spoločenského poriadku je základnou úlohou, ktorej musí znova čeliť každá generácia...“ (Benedikt XVI.) Túto úlohu Slovensko za 30 slobodných rokov nesplnilo. Žiadali to aj desaťtisíce ľudí po vražde novinára Kuciaka, ktorého zabili za úsilie o spravodlivosť. Od výsledkov parlamentných volieb 2020 záleží či a nakoľko sa k tomu priblížime. Niektorí kresťania však toto úsilie urputne sabotujú podporou politikov konajúcich proti spravodlivosti.

 Kritická charakteristika štátu z hľadiska spravodlivosti, ktorej presadzovanie je podľa Benedikta XVI. základnou úlohou štátu a politiky: „...Zákonnosť a nezákonnosť sa začali navzájom prelínať, ba často aj splývať...od občana sa mohla vyžadovať poslušnosť a podriadenosť štátnym autoritám, a zároveň sa mohli používať právne prostriedky ako nástroje na páchanie zločineckých cieľov. Právny poriadok, ktorý sčasti platil ako mal, sa stal súčasne mocou, ktorá ničila právo. Nastalo prevrátenie usporiadania, ktoré by malo byť v službe spravodlivosti, avšak upevnilo nadvládu bezprávia, ...čo spôsobilo ozajstnú dominanciu klamstva, ktoré zatemňovalo svedomie.“

Kým budete čítať ďalej, odporúčam zamyslieť sa na základe vlastných skúseností a verejne známych faktov o fungovaní nášho štátu, zvlášť odhalení počas vyšetrovania vraždy novinára Kuciaka a „kauzy Kočner“, nakoľko tieto charakteristiky platia pre súčasné Slovensko. (po 30 rokoch slobody, 27 rokoch štátnej samostatnosti a 12 rokoch vlády Ficovho SMERu.) Je to na 30, 50, 70, alebo 90 %? Podľa môjho názoru tak okolo 80 %, podstatne viac než pre väčšinu štátov Európy. Podstatný rozdiel je len v tom, že máme slobodu, čo je veľké plus oproti týmto dikttúram, a zároveň kladie otázku prečo sme ju tak nedobre využili.

Napísal to kardinál Ratzinger o nacionálno-socialistickej a komunistickej diktatúre. (Európa, jej základy v súčasnosti a budúcnosti) „Po páde týchto diktatúr sa odhalilo, aké obrovské katastrofy táto nadvláda spôsobila v hospodárskej, ideologickej a duchovnej rovine.“ Ako pápež Benedikt XVI. to zopakoval: „Zakúsili sme oddelenie moci od práva, ba dokonca protirečenie moci právu, pošliapanie práva až natoľko, že sa štát stal nástrojom ničenia práva – stal sa veľkou bandou zbojníkov."

Aj Biblia hovorí, že spravodlivosť a právo sú základom Božieho trónu, a jednou z Jeho hlavných požiadaviek na človeka, a azda nikoho tak neodsudzuje ako nespravodlivých vládcov, sudcov, a pastierov, ktorí „pasú seba“ a nie im zverené ovečky.

Červená mafia

J. V. Stalin už pred vyše 90 rokmi povedal, že komunistovi „nerobí veľkú námahu, aby podobne ako sviňa vliezol do záhrady štátu a niečo v nej zhrabol, alebo ukázal svoju štedrosť na úkor štátu. … S ľahkým srdcom môže prekročiť zákon, obísť a porušiť ho.“. (https://www.postoj.sk/24829/komunista-ako-svina-v-zahrade-statu )

„Úplatky dnes platia prakticky všetci,“ napísal v r. 1995 vyšetrujúci sudca a štátny prokurátor Giovanni Falcone v knihe Cosa Nostra (slovensky Kallligram 2003) „Keď hovoríme o mafiánskych príjmoch, nemôžeme zabudnúť na konkurzy verejného obstarávania. Dokonca si kladiem otázku, či to pre Cosa Nostru nie je ten najlukratívnejší obchod."... „Na Sicílii, akokoľvek je niekto inteligentný a pracovitý, neznamená to ešte že urobí kariéru... Sicília urobila z klientelizmu pravidlo života. V takom prostredí sa čisté a profesionálne schopnosti ťažko uplatňujú. To, čo platí je vplyvný priateľ alebo známy.“ Stačí vymeniť slovo Sicília za Slovensko a sme doma. Alebo vidíte veľké rozdiely?

Falcone, ktorého mafia zavraždila, píše: „Súčasná organizácia justičných úradov neuľahčuje prácu vyšetrujúcim sudcom, ktorí majú pred sebou mafiánsku organizáciu oddávna pevne začlenenú do mocenských štruktúr." Súčasná organizácia justičných úradov na Slovensku chráni tvorcov komunistickej diktatúry, od r. 1948 pevne začlenených do mocenských štruktúr. Chráni ich korupčné vzťahy, tunelovanie štátu a výsadné mocensko-ekonomické postavenie. Mnoho káuz sa ani nedostane na súd, lebo ich „upracú“ prokurátori. Viď „úspechy“ prokurátora Kováčika, ktorý okrem iného zabrzdil stíhanie generála ŠtB Lorenca, aj 2-milónového podvodu Bašternáka, ktorý prenajímal byt Ficovi. (https://domov.sme.sk/c/20474300/kto-je-specialny-prokurator-dusan-kovacik-profil.html ) A o tom, čo predviedol generálny prokurátor Trnka v spolupráci s M. Kočnerom sa talianskej mafii ani nesníva.

Platilo to za Fica a Kaliňáka, trochu sa to zlepšilo vďaka mnohotisícovým manifestáciam po Kuciakovej vražde, ale zásadnú zmenu môže priniesť len zásadne iný parlament.

                Graf - tunelovanie eurofondov - agentúra Moody´s

Od JUDr. Mečiara k JUDr. Ficovi a JUDr. Harabinovi

Problém nemožno vyliečiť bez pochopenia príčin. Slovenská republika vznikla skôr ako sa ukončili reformy politického a právneho systému po 40 rokoch totalitnej komunistickej diktatúry. Jej politické a právne základy kládla pod vedením JUDr. Mečiara koalícia exkomunistov a nacionalistov uctievajúcich vojnový Slovenský štát. Parlament viedol v r. 1993-98 exkomunista JUDr. Gašparovič, ktorý v tejto funkcii protiústavným spôsobom odvolal dvoch ministrov a z parlamentu vylúčil poslanca Gauliedera. JUDr. Gašparovič potom vo funkcii prezidenta pôsobil „akoby člen SMERu“, ktorý podnes vedie exkomunista JUDr. Fico. Aj prokurátorov a sudcov menoval a nemenoval podľa želania SMERu.

So všetkými vo viacerých vysokých funkciách v justícii spolupracoval exkomunista JUDr. Harabin. Ako minister spravodlivosti za Mečiarovo HZDS vo vláde R. Fica sa snažil zrušiť Špeciálny súd, ktorý riešil trestné činy organizovaného zločinu, korupcie a najzávažnejšie trestné činy finančnej a majetkovej kriminality, vrátane prepojenia na miestne štátne orgány. O jeho zvolení za predsedu Najvyššieho súdu v r. 2009 povedal britský veľvyslanec Roberts, že v Británii by to bolo nemysliteľné a doložil, že „Na Slovensku je širší problém s vládou práva, nejde len o samotné súdnictvo. Ak sa pozriete, ako málo vážnych korupčných prípadov bolo dotiahnutých, je zrejmé, že niečo nefunguje." (Sme, 21.12.2010  http://www.sme.sk/c/5692408/na-uplatky-ide-20-percent-z-kazdeho-tendra.html ) Ako predseda súdu sám sebe udelil odmeny vyše 110 tisíc eur a sabotoval elektronické prideľovanie prípadov. Teraz na predvolebných bilbordoch sľubuje spravodlivosť pre každého, a niektorí kresťania ho vyhlasujú za hodnotového politika.

Predsedom parlamentu je už 4. rok JUDr. A.Danko, ktorý titul získal podvodom, šéf SNS, ktorá je hlavným koaličným partnerom Fica aj Mečiara. Jedným z najzlovestnejších zistení vyšetrovania po vražde J. Kuciaka sú dôkazy o tom ako generálny prokurátor s ministrom Ficovej vlády multimilionárom Počiatkom hovoria o krytí jeho kšeftov, a s Kočnerom ako v pracovni prokurátora inštalujú kameru.

Túto nedávnu históriu treba pripomínať aj preto, lebo Kotleba a Harabin, ktorých niektorí kresťania chvália a podporujú, sú pokračovateľmi, partnermi a naledovníkmi Mečiara a Slotu, čiže aj budovateľmi nášho korupčného systému.

Nespravodlivosť komunistického kapitalizmu

Ján Pavol II. v sociálnej encyklike: „Hlavnou úlohou štátu je zaručiť istotu, aby ten, čo pracuje a vyrába, mohol využívať plody svojej práce a bol motivovaný vykonávať svoju prácu efektívne a poctivo.“ … „Nedostatok istoty sprevádzaný korupciou štátnych úradov, šírením nečestných prameňov obohacovania a ľahkého zisku spočívajúcich na ilegálnej a špekulatívnej činnosti, je jedna z hlavných bŕzd rozvoja a hospodárskeho poriadku.“ (Centesimus annus, 1991)

Presadzovanie spravodlivosti a politika hrubých čiar za minulosťou boli najslabšou stránkou všetkých vlád SR. https://www.postoj.sk/18925/po-prilis-neznej-revolucii-nam-chyba-norimbersky-proces Spravodlivosti politickej, právnej, sociálnej aj v prístupe k štátnym zakázkam či funkciám. Ani v tom však vládne koalície neboli rovnaké.

Dobre to ilustruje porovnanie privatizácie za Mečiara a Dzurindu. Mečiarova vláda pri privatizácii r. 1994-98 za majetok v hodnote 109 milárd získala pre štát 31 miliárd = 28,4 % jeho hodnoty. Dzurindove privatizácie za 107 miliárd získali 293 miliárd = 273,8 % jeho hodnoty. (Aktuality.sk, 3. 5. 2008 https://www.aktuality.sk/clanok/110500/komentar-privatizacia-konecna-bilancia/ )

Dzurindovci však nikoho z Mečiarovských tunelárov nebrali na zodpovednosť, dlhy sanovali z daní občanov a Mečiarovcami rozbehnutý korupčný systém nezrušili, ale naň nadviazali. Ficovláda v koalícii so SNS to potom dotiahla do obludných rozmerov. Ministri Kaliňák a Počiatek zo socialistickej vlády exkomunistu R. Fica k ministerskému platu okolo 40-tisíc priznávali ročne príjem 267, 600 až vyše 900-tisíc eur, bez udania zdroja. (viac napr. tu: https://www.postoj.sk/11449/smer-robi-pre-ludi-pre-ktorych ) O 66 milińov eur prišla SR len pri kauze emisií. Po zverejnení Kočnerovho videa, kde exminister Počiatek generálnemu prokutrátorovi Trnkovi chváli Slotu, ako na účet štátu zarobil milióny, a dohovoára sa s Trnkom, aby ho podržal v Počiatkovej kauze, pri kotrej Slovensko prišlo o 400 miliónov korún, by v demokratickom právnom štáte už všetkým spomenutým zhabali majetok. https://slovensko.hnonline.sk/2050015-pociatek-na-kocnerovej-nahravke-vychvalil-slotu-vymyslel-si-novy-kseft-este-aj-fica-oholil

Kotlebov a Harabinov fanklub sa rozhorčuje nad prehreškami firmy A. Kisku a obvineniami proti nemu, ale mlčí k 10-20 násobne väčším dokázaným zlodejinám členov a partnerov Ficovho SMER a Dankovej SNS. (k tomu viac tu https://www.postoj.sk/27556/aj-korupcna-ryba-smrdi-od-hlavy-je-nou-prezident-kiska-alebo-premier-fico )

Pápež František, chudoba a daňové raje

Desiatky miliónov od daňových poplatníkov vytunelovali cez schránkové a garážové firmy, a slovenskí miliardári často komunistického a mečiarovského pôvodu ich uložili v luxusných majetkoch a daňových rajoch. K tomu sa 5. 2. 2020 vyjadril aj pápež František v príhovore k bankárom, ekonómom a ministrom financií z rozličných krajín: „tento rok približne päť miliónov detí pod päť rokov umrie v dôsledku chudoby. Ďalším 260 miliónom detí sa nedostane vzdelania kvôli nedostatku zdrojov, … stovky miliónov ľudí žije v podmienkach extrémnej chudoby bez jedla, príbytku,“ ... „Štruktúry hriechu dnes zahŕňajú opakované daňové zvýhodnenie pre najbohatšie osoby, daňové raje pre súkromný a firemný zisk a možnosť korupcie.“ https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2020-02/papez-polozit-zaklady-novej-medzinarodnej-financnej-architektur.html

Na Slovensku nezomierajú ľudia od hladu, ale každoročne tu zomiera o 33 % viac detí do 5 rokov ako je priemer EÚ. Rovnako patríme v dôsledku korupcie k najhorším v EÚ aj v iných ukazovateľoch kvality zdravotníctva. (Viac tu:  https://www.postoj.sk/21903/od-vitazneho-februara-k-vitaznemu-ficovi-a-kotlebovi)

Dôsledky 12 rokov vlády SMER&SNS a spol. s.r.o ukazuje porovnanie Slovenska a Česka ratingovou agentúrou Moody´s v článku ekonóma M. Ličáka: Pred trinástimi rokmi dôverovali svetoví investori Slovensku rovnako ako Česku. Dnes už vidia medzi oboma krajinami veľký rozdiel. Pred 14 rokmi bol rating SR približne rovnaký ako ČR. Odvtedy sa Česku zlepšil a Slovensku zhoršil.

Varovné výsledky ukazuje porovnaie znalostí 15-ročných študentov v PISA testoch, kde ČR je nad priemerom krajín OECD a Slovensko pod ním!! Ani sa nedivím, keď parlament a SNS, ktorá riadi Školstvo vedie kapitán, čo získal vysokoškolský titul podvodom. Pripomínam len fakt, že za prvých 10 rokov existencie demokratickej ČSR, ktorej naši nacionalisti ani nevedia prísť na meno, sa úroveň vzdelanosti na Slovensku výrazne zvýšila. (čísla tu: https://www.postoj.sk/37714/csr-a-cirkev-nadacia-christiana-proti-pravde-hlinkovi-aj-vatikanu )

                Graf - porovnanie znalostí 15 ročných študentov

Mnohovravné je porovnanie „nezrovnalostí“, čiže tunelovania eurofondov, v ktorom je SR 6 násobne horšia než priemer EÚ, než napr. Česko, Poľsko či Malta. Viď priložená tabulka. (Viac tu: https://www.postoj.sk/51244/preco-sa-nam-cesko-opaet-vzdaluje )

Protištátna činnosť

Keď v r. 2016 tisíce ľudí manifestovali proti kauze Bašternák, premiér Fico, ktorý si od neho prenajímal luxusný byt, hovoril, že za protestmi sú protislovenské zo zahraničia platené mimovládky. Aj JUDr. Čarnogurský napísal, že protestujúci sú gadžovia a zradcovia Slovenska. (Postoj, 13.7.2016) https://www.postoj.sk/15932/carnogursky-proti-papezovi-za-fica-kalinaka-a-bastrnaka

Rovnako reagovali keď vypukli manifestácie po vražde novnára Kuciaka so snúbenicou. Pridali sa Kotlebovci, Harabinovci, konšpiračné weby HS a AzN, „autentickí“ a „proslovenskí“ kresťania, ktorí o pár mesaicov založili KDŽP.

Opačne sa vyjadril vtedajší predseda KDH Ján Figeľ: „Právnický štát, známostná ekonomika a rozsiahla korupcia – to sú viditeľné charakteristiky a škodlivé trendy troch Ficových vlád, ... Spoločnosť však potrebuje dôveryhodný právny štát, znalostnú ekonomiku a účinnú spravodlivosť. http://europskenoviny.sk/2016/06/16/jan-figel-korupcia-najvacsi-skandal-slovenska/

Skutočnú a najhoršiu protištátnu činnosť robia práve tieto organizované korupčné skupiny:

- Brzdia hospodársky rozvoj a ničia poctivé podnikanie, čím zvyšujú chudobu a nespravodlivú sociálnu nerovnosť.

- Rozkrádaním a zadlžovaním štátu na populistické „balíčky“ poškodzujú nezávislosť a slobodu SR, lebo chudobný a zadĺžený štát ju má oslabenú voči svojim veriteľom i rôznym tlakom zo zahraničia.

- Ničia autoritu SR v očiach vlastných občanov, ktorí ju nemôžu mať v štáte kde fakticky neexistuje vymožiteľnosť práva a spravodlivosti. Ničia úsilie a dobré meno poctivých štátnych úradníkov i policajtov.

- Škodia vzdelaniu a zdraviu obyvateľov, lebo rozkradnuté milióny chýbajú v školstve i zdravotníctve.

- Vyvážajú nakradnuté milióny za hranice, majú vinu na tom, že zo Slovenska odišlo vyše 300 tisíc prevážne kvalifikovaných ľudí. Tejto protištátnej činnosti výrazne napomáha justícia, ktorá je asi najmenej zreformovanou zložkou štátu po 40 rokoch komunistickej diktatúry.

Graf: Vládny dlh - Zdroj grafov: M- Ličák: Prečo sa nám Česko opäť vzďaluje

Právo podľa KDH

Slovensko potrebuje konečne dôkladnú reformu politického a právneho systému. Na to treba nielen nadšených mladých aktivistov, ale aj skúsených odborníkov. R. Reagan sa stal ako 70 ročný prezidentom USA, W. Churchill ako 70-74 ročný viedol V. Britániu vo vojne proti Hitlerovi, 78 ročného kardinála Ratzingera zvolili za pápeža.

Dobrým odborníkom v oblasti práva je JUDr. Martin Lauko, č. 100 na kandidátke KDH. Birmovku a kresťanské témy neobjavil rok pred voľbami, ako vyššie menovaní súdruhovia. V dobe totality bol činný v kresťanskom disente okolo S. Krčméryho, V. Jukla a biskupa J.Ch. Korca. V rokoch 1982-85 pôsobil ako redaktor časopisu Náboženstvo a súčasnosť. Patrí k zakladajúcim členom KDH. Riešil prestavbu prokuratúry z komunistickej na demokratickú inštitúciu. Bol posledným generálnym prokurátorom ČSFR. Potom pracoval na GPSR, ale kvôli Mečiarovi musel odísť a pracoval v súkromnej sfére. Po voľbách 1998 sa stal prvým námestníkom GPSR, do júna 2005. Potom pracoval na GP do leta 2019.

Pre justíciu navrhuje legislatívne zmeny pri voľbe Generálneho prokurátora a menovaní krajských prokurátorov: • jedenkrát a prestávka pri 5-ročnom mandáte Generálneho prokurátora • väčšiu rotáciu kádrov vedúcich prokurátorov krajov a okresov - maximálne 10 rokov a prestávka, • tzv. cudzí prvok v disciplinárnych komisiách, • vytvorenie Najvyššieho správneho súdu, ktorý by riešil aj otázky Disciplinárnych odvolacích senátov sudcov, • reformu disciplinárnych komisií a senátov, ktoré v terajšej podobe nespĺňajú požiadavku na dôsledné disciplinárne stíhanie podozrivých sudcov a prokurátorov. Okrem toho opatrenia na zlepšenie života seniorov, vrátane zdravotných a sociálnych služieb.

Základná úloha generácie 2020

Hlavnou úlohou volieb 2020 je parlament, ktorý lepšie presadí spravodlivosť aj základné kresťanské hodnoty. Tie som analyzoval tu: https://www.postoj.sk/50968/krestanske-hodnoty-v-politike-a-pakty-s-ideovym-protivnikom

To nerobí žiadna strana dokonale a nedokáže to sama. Nedokážu to strany vládnej koalície, ktoré majú hlavnú vinu na vzniku súčasnej situácie, ani Harabin, ktorý je spoluvinníkom, ani Kotlebovci, ktorí uctievajú nacionálny socializmus a šíria nenávisť. Za krúžkovnie stoja niektoré kresťanské osobnosti na kandidátkach OĽANO a Za ľudí. Najväčší podiel kresťanov je v KDH, ktoré zo všetkých strán najdlhšie odporuje mečiarizmu a Ficovláde, a presadzuje kresťanské hodnoty v politike. Pre dobré rozhodovanie treba predovšetkým dať prednosť predchádzajúcim skutkom politikov pred rečami, sľubmi aj kostolnými videami. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo