Nedokončená rozprávka

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Nedokončená rozprávka

Vymyslel som si rozprávku. O drakovi. Ešte ju nemám dokončenú - takto sa začína:

Bolo raz jedno kráľovstvo, v ktorom si ľudia žili celkom pokojne, mali dobrého kráľa, ktorý sa snažil kraľovať tak, aby sa kráľovstvu darilo a aby žilo v mieri so všetkými ostatnými kráľovstvami. V tomto kráľovstve sa začali objavovať správy, že sa v ktoromsi vzdialenom kráľovstve objavil drak, ktorý ohrozuje všetkých naokolo a je to pritom ešte len mláďa. Spočiatku sa zdalo, že to len blúzni niekoľko bláznov, ale postupne začalo zvestí pribúdať. Objavili sa aj svedkovia, ktorí na vlastné oči videli roztrhané zvieratá a počuli aj o obetiach ľudských. Niektorí z nich sa síce vyjadrili, že to mohli pokojne spraviť aj vlci, alebo iné šelmy, verzia o drakovi však naberala stále viac a viac na sile a svedkovia prinášali správy o jeho stopách už aj z blízka. Kráľ si začal robiť starosti.

V tom istom čase sa začali v kráľovstve objavovať záujemcovia o ruku princeznej. Kráľ vyzval všetkých uchádzačov, aby sa vydali draka nájsť a zahubiť. Niektorí z nich sa vtedy prestali o princeznú uchádzať a tvrdili, že drak vôbec neexistuje. Ostatní sa vydali na cestu. Všetci - až na jedného - sa vrátili s rovnakou správou: zvesti o drakovi sa nepotvrdili. Jeden z nich sa však údajne s drakom stretol a bol by ho aj zahubil, ale drakovi sa v poslednej chvíli podarilo ujsť. Je si však istý, že dokáže kráľovstvo pred drakom navždy ochrániť, ak dostane princeznú za ženu.

Princeznej (a vlastne ani kráľovi) sa tento rytier veľmi nepáčil a prehovárala otca, aby ho odmietol. Kráľ sa radil so svojimi radcami, ako ďalej. Boli medzi nimi aj takí, ktorí spochybňovali rytierove slová i nebezpečenstvo draka - kráľ si ich síce veľmi vážil pre ich múdrosť a vzdelanie, ale väčšina radcov bola za vydaj v záujme budúcnosti kráľovstva.

Ďalej to ešte nemám. Asi to ani nedokončím, predpokladám, že by moja rozprávka veľký úspech nemala. Vlastne ani mne sa veľmi nepáči. Ale keby som ju dokončil, asi by som ju nazval takto: "O istanbulskom drakovi a kráľovi Voličovi."

Obrázok: Mária Želibská (web umenia)

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora