Ukradnutý štartér.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ukradnutý štartér.

Vážený Otec Kuffa, prosím neberte v zlom, že Vám píšem takto verejne. Budem veľmi rád, ak sa nad obsahom môjho príspevku zamyslíte a záleží mi na tom, aby sa zamysleli aj ďalší -

ľudia, ktorých mám rád, na ktorých mi záleží, aj takí, ktorých vôbec nepoznám.

Vypočul som si Vašu kázeň, v ktorej ste opísali príbeh o ukradnutom štartéri - prepíšem ho sem vlastnými slovami - posnažím sa čo najlepšie vystihnúť podstatu:
 
Ako chlapec ste boli so spolužiakmi na praxi v Brne. Vy ste boli vlastníkom automobilu - starej "oktávky", ktorú bolo treba zakaždým roztláčať, pretože neštartovala. Jeden z Vašich spolužiakov - kamarátov - Vás chcel potešiť tým, že Vám priniesol funkčný štartér. Keď ste sa ale dozvedeli, že štartér je ukradnutý, odmietli ste ho prijať, napriek presviedčaniu okolia. Zdôvodnili ste to slovami: "keď budeme raz umierať, aj špendlík, ktorý sme ukradli, nás bude páliť..."
 
Toľko Váš príbeh. Myslím, že ste sa zachovali správne - ako by sa ozajstný kresťan mal zachovať.
 
Dnes sa dejú iné príbehy. Ide o neporovnateľne dôležitejšie veci ako automobil. Vy ste však teraz na inej strane - všetkých nás presviedčate, že sa musíme pozerať na náš vznešený cieľ  - na splnenie tohoto cieľa potrebujeme poslancov, ktorí nám ho pomôžu presadiť. A my sa podľa Vás nemáme pozerať na to, či je štartér ukradnutý - dôležité je predsa, že náš cieľ bude splnený - všetci, ktorí počúvajú toho chlapca, ktorý kričí že štartér je ukradnutý, sú vlastne spojencami diabla, pretože Boh chce, aby automobil štartoval. Ten chlapec pravdepodobne vôbec nehovorí pravdu a ktosi ho len nahovoril aby tak kričal. Nemáme sa pozerať, odkiaľ máme štartér, ani kto nám ho pomáha inštalovať - nie je predsa dôležité, či im naozaj ide o náš automobil, alebo majú v skutočnosti celkom iné ciele.
 
Myslím, že by sme mali byť aj teraz na strane toho chlapca. Myslím, že opak sa nám vypomstí ešte oveľa skôr ako budeme umierať...
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora