Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. február 2020

Ako prežiť Valentína a nezblázniť sa z toho

Milovať a byť milovaný - to je túžba každého z nás.
Ako prežiť Valentína a nezblázniť sa z toho

14. február, sviatok Valentína alebo deň zamilovaných môže byť pre niekoho romantickým dňom, ďalší nad ním len prevráti oči a niekto si ani neuvedomí, že nejaký Valentín vôbec bol. Bez ohľadu na to koľko komercie a pozlátka sa na tento deň nalepilo, vo svojej podstate vyjadruje o človeku veľmi hlbokú skutočnosť -  každý človek túži po láske. Milovať a byť milovaný. 

Bez ohľadu na to koľko komercie a pozlátka sa na tento deň nalepilo, vo svojej podstate vyjadruje o človeku veľmi hlbokú skutočnosť -  každý človek túži po láske Zdieľať

Túžba po láske však nie je vždy naplnená podľa našich predstáv. Hoci by sme si to neviem ako želali, reálny život nie je rozprávka o princoch a o princeznách. Bojovať o lásku znamená vstúpiť do nebezpečenstva, na neisté poľa kde riskujem, že ma niekto uvidí zraniteľného a slabého ... a že pripustím, že nie vždy budem mať úspech. 

Valentín by rozhodne nemal byť jednorazový sviatok kde si dvaja vyjdú na romantickú večeru a všetko je tým poriešené. Človek vo vzťahu by nemal lásku k tomu druhému dokazovať len sladkými slovami a gestami, ale predovšetkým postojmi, vernosťou a činmi. Každý deň. Slová ako „ľúbim ťa,“ „vážim si ťa,“ „milujem ťa“ by sa mali spájať s veľkou zodpovednosťou. Preto je na mieste dobre zvážiť ako a komu ich povieme a neplytvať nimi nadarmo. Ani na Valentína. Ani nikdy.

Človek vo vzťahu by nemal lásku k tomu druhému dokazovať len sladkými slovami a gestami, ale predovšetkým postojmi, vernosťou a činmi. Zdieľať

V skutočnosti oslava Valentína (svätý Valentín bol biskup Katolíckej Cirkvi) môže vyjadrovať oveľa hlbšiu skutočnosť. Ľudská láska je v každom ohľade len nedokonalým odrazom tej Lásky, ktorá je vždy verná a nepodmienená. Boh si každého človeka vášnivo zamiloval a chce s ním prežívať svojho Valentína každú chvíľu, nie len 14. februára. 

Vždy na Valentína si pustím pesničku od kapely Wet Wet Wet - Love is All Around. Hoci neide primárne o gospelovú pieseň, v istom zmysle je pravdivá - Láska s veľkým L je všade okolo nás. Stačí si ju všimnúť. 

Wet Wet Wet - Love is All Around

Titulný obrázok - https://en.wikipedia.org/wiki/Valentine%27s_Day

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ištambulské kľúče

Ištambulské kľúče

MODERÁTOR „Vážení a milí, sme veľmi radi, že vám práve my môžeme sprostredkovať novú, zábavnú, spoločenskú hru, ktorú sme pracovne nazvali „Nájdi kľúče od Ištambulu“.

Blog
Čaká nás pri Istanbulskom dohovore medzinárodná blamáž?

Čaká nás pri Istanbulskom dohovore medzinárodná blamáž? (výber z blogov)

Ústavný právnik Peter Kubina, inak kedysi člen tímu KDH+, dnes poradca prezidentky Čaputovej, vo svojom stanovisku k Istanbulskému dohovoru presadzuje výklad, podľa ktorého musí medzi predložením medzinárodnej zmluvy vládou a vyslovením súhlasu NR SR uplynúť 30 dní. Argumentáciu a poníženie názorových oponentov založil na vulgárnej vete: "Čítajte *vulgarizmus* zákon! (READ F* LAW!). ..Tvrdí, že “Pre tych, ktori vedia citat ustavu a rokovaci poriadok, to nebude nic nove.“