Ako prežiť Valentína a nezblázniť sa z toho

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ako prežiť Valentína a nezblázniť sa z toho

Milovať a byť milovaný - to je túžba každého z nás.

14. február, sviatok Valentína alebo deň zamilovaných môže byť pre niekoho romantickým dňom, ďalší nad ním len prevráti oči a niekto si ani neuvedomí, že nejaký Valentín vôbec bol. Bez ohľadu na to koľko komercie a pozlátka sa na tento deň nalepilo, vo svojej podstate vyjadruje o človeku veľmi hlbokú skutočnosť -  každý človek túži po láske. Milovať a byť milovaný. 

Bez ohľadu na to koľko komercie a pozlátka sa na tento deň nalepilo, vo svojej podstate vyjadruje o človeku veľmi hlbokú skutočnosť -  každý človek túži po láske Zdieľať

Túžba po láske však nie je vždy naplnená podľa našich predstáv. Hoci by sme si to neviem ako želali, reálny život nie je rozprávka o princoch a o princeznách. Bojovať o lásku znamená vstúpiť do nebezpečenstva, na neisté poľa kde riskujem, že ma niekto uvidí zraniteľného a slabého ... a že pripustím, že nie vždy budem mať úspech. 

Valentín by rozhodne nemal byť jednorazový sviatok kde si dvaja vyjdú na romantickú večeru a všetko je tým poriešené. Človek vo vzťahu by nemal lásku k tomu druhému dokazovať len sladkými slovami a gestami, ale predovšetkým postojmi, vernosťou a činmi. Každý deň. Slová ako „ľúbim ťa,“ „vážim si ťa,“ „milujem ťa“ by sa mali spájať s veľkou zodpovednosťou. Preto je na mieste dobre zvážiť ako a komu ich povieme a neplytvať nimi nadarmo. Ani na Valentína. Ani nikdy.

Človek vo vzťahu by nemal lásku k tomu druhému dokazovať len sladkými slovami a gestami, ale predovšetkým postojmi, vernosťou a činmi. Zdieľať

V skutočnosti oslava Valentína (svätý Valentín bol biskup Katolíckej Cirkvi) môže vyjadrovať oveľa hlbšiu skutočnosť. Ľudská láska je v každom ohľade len nedokonalým odrazom tej Lásky, ktorá je vždy verná a nepodmienená. Boh si každého človeka vášnivo zamiloval a chce s ním prežívať svojho Valentína každú chvíľu, nie len 14. februára. 

Vždy na Valentína si pustím pesničku od kapely Wet Wet Wet - Love is All Around. Hoci neide primárne o gospelovú pieseň, v istom zmysle je pravdivá - Láska s veľkým L je všade okolo nás. Stačí si ju všimnúť. 

Wet Wet Wet - Love is All Around

Titulný obrázok - https://en.wikipedia.org/wiki/Valentine%27s_Day

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo