Franklin Graham: Nový symbol západnej diskriminácie kresťanov?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Franklin Graham: Nový symbol západnej diskriminácie kresťanov?

Evanjelický americký pastor Franklin Graham, syn Billyho Grahama, pastora, ktorý rezolútne šíril kresťanstvo po celom svete a ktorého prednášky a príhovory si vypočulo nie menej ako 200 miliónov ľudí, dostal po novom stopku. Vo Veľkej Británii.

Dôvod? LGBT protest.

Franklin sa netají tým, že považuje homosexualitu za hriech. Prečo by mal? Stojí to v Písme. No vyhlásiť ho za extrémistu, či šíriteľa zla, je nad všetko.

Podľa LGBT komunity sa chystal do Británie šíriť nenávisť. Povedať to o evanjelizátorovi je vcelku extrém sám o sebe. Šírenie evanjelia nie je prejav nenávisti. Ale lásky. A presne to Franklin robí. Vyhlásiť, že homosexualita je hriech a následne to považovať za slová nenávisti, nedáva absolútny zmysel. Mal by sa zlodej uraziť a cítiť dotknuto, že niekto jeho krádež nazve hriechom? Mal by sa vrah cítiť dotknuto, keď jeho čin niekto označí za hriech? Toto všetko nám predsa podáva Sväté Písmo.

Áno, môžeme podotknúť: Kto je bez viny, nech hodí kameňom. Nie , nemáme čo hádzať. Bez viny nie sme nikto. Ale možno spôsobiť niekomu takú ujmu, že mu zakážeme ísť do civilizovanej krajiny šíriť evanjelium a slová pokoja a lásky len na základe toho, že náš čin označil za hriech? Nie je toto novodobá diskriminácia kresťanov, keď ich slová a vieru označíme za nenávistnú?

Neporušila Veľká Británia Ľudské práva a práva na slobodu prejavu?

Minulý rok bol pre kresťanov prelomový, v tom roku sa kresťanstvo dostalo na prvé miesto v rebríčku najviac prenasledovaných náboženstiev vo svete. Genocíde a prenasledovaniu kresťanov podľahlo a naďalej podlieha cca 245 miliónov ľudí po celom svete. Je asi čas otvoriť oči a začať sa zaoberať ako priamym prenasledovaním, tak aj skrytou diskrimináciou a elimináciou kresťanov v západnej časti sveta....

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo