Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. február 2020

Videla som Sviňu

Pôvodne som na tento film neplánovala ísť. Keď som však dostala pozvanie, prijala som ho ...
Videla som Sviňu

Napriek "modernému" prostrediu v kine v dvadsiatom roku tretieho tisícročia, keď si niet kde odložiť kabát, kde takmer všetci vo vypredanej kinosále chrúmu čosi z kýblikov položených na kolenách rovno na svojom kabáte, kožuchu, vetrovke, alebo zemiakové lupienky namáčané v syrovom dresingu ako pár priamo vedľa nás, zapijajúc to kolou s následnými zvukmi trávenia... Napriek tomu, že som vedela, že nejdeme na romantickú komédiu ani na dokumentárny film, obsah filmu som trávila ťažko a dlho... Napriek tomu, že mi bolo po filme zle ... Napriek všetkému uvedenému som rada, že som film videla. A nielen preto, že sú v ňom viaceré zábery z nášho mesta Nitra.

Čo bolo najsilnejšie?

Pri záverečnej nádhernej piesni "Slovensko moje, otčina moja" celú kinosálu zaľahla akási zvláštna, osobitá atmosféra, akoby nás všetkých zamrazilo, akoby sme sa všetci potrebovali rozmraziť, prebrať, zobudiť, nadýchnuť... Po tejto piesni akoby sme všetci chceli tlieskať a mali zmrazené ruky, akoby sme chceli vstať a mali ochrnuté nohy, akoby naše telo potrebovalo počkať na svoju dušu, ktorá bola ešte vo filme. 

Čo som si z filmu odniesla?

Viem, je to thriller, NIE dokument. Navždy si ho zapamätám ako film silný, ťažký, tvrdý, pochmúrny, na môj vkus príliš drsný a extra vulgárny. Žeby ako svet okolo nás?

Ďakujem Bohu za dar slobodnej vôle, že ja sa môžem slobodne rozhodnúť, na ktorej strane večného boja dobra a zla chcem stáť. 

Každý z nás sa môže slobodne rozhodnúť, na ktorej strane chce stáť.

Nezabiješ. Nezosmilníš. Nepokradneš.  Zdieľať

Áno, tieto 3 z 10 Božích prikázaní sú uvedené na oficiálnom plagáte k filmu. Sú tam málo výrazné, slabo čitateľné.  

Inzercia

Áno, film je o presnom opaku. 

Či ma film ovplyvnil v rozhodovaní koho voliť?

Nie, ja v tom mám jasno. Film je len film. 

Vyberám si byť soľou zeme a svetlom sveta. 

Dodka 

P.S. Ešte dlho mi bude v ušiach znieť krásna záverečná pieseň Slovensko moje, otčina moja

Inzercia

Som mediátor + kresťanský kouč. Pomáham ľuďom pomôcť si. Je nemožné žiť bez konfliktov - je rozumné naučiť sa ich zvládať. Som autorkou populárno-náučných kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme = o zvládaní konfliktov je moja kniha "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a o odpustení je moja knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Niečo aj zo súkromia? Manželka, matka, babka. Viac info na mojom webe www.dodkadanova.sk.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Voľby na pôrodnici (príbeh)

Voľby na pôrodnici (príbeh)

Už pár dní tu máme voľby. Aj pri týchto voľbách 2020 si nielen spomínam na moje voľby na pôrodnici, ale túto spomienku aj zdieľam. Pohodlne sa usaďte, rozpoviem vám to celé ...

Blog
Kuffovci za Kotlebu a Fica, pápež František protirečí Benediktovi XVI.?

Kuffovci za Kotlebu a Fica, pápež František protirečí Benediktovi XVI.?

Hlavným cieľom volieb 2020 je parlament, ktorý schváli lepšie pravidlá riadenia štátu a spravodlivejšiu vládu, ktorá podstatne zníži korupciu. Tomu by pomohlo aj lepšie zastúpenie kresťanských demokratov. Proti tomu koná nielen vládna koalícia, ale aj niektorí kresťania v mene boja proti potratom a Istanbulskému dohovoru. Odôvodňujú to aj slovami pápeža Františka, ktoré sa zdajú byť v rozpore s tým, čo o politike učí Benedikt XVI.