Výzvy ....

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Výzvy ....

V týchto dňoch a najmä po poslednom víkende nám reálne hrozí tzv. povolebný pat. Pýtate sa prečo?

Totiž, je už viac ako jasné, ako sa rozhodol viesť a doviesť predvolebnú kampaň líder OĽANO Igor Matovič. Ide o čisto egoistickú kampaň, urvať čo najviac a hocikomu. Mám na mysli či už internetové otázky alebo jeho poučovanie ako sa robí „správna kampaň“ proti ĽSNS a v neposlednom rade rád  upozorňuje, že ostatná dnešná opozícia ide kradnúť ak sa dostane k moci  atď., atď..

Navyše už v druhej debate p. Matovič ochotne debatuje s p. Kotlebom ako keby sa nechumelilo a poukazuje na profesionálne neschopnosti ĽSNS skôr ako na to podstatné, že ide o stranu, ktorá prezentuje a presadzuje niekedy otvore a inokedy skryto neznášanlivosť. Pripadá mi to, ako keby som zlodejovi, vyčítal, že nepoužíva nočné videnie a to že kradne mlčky obchádzam. Navyše takýmto legitimizovaním sa dostal postupne Hitler k moci v 20 až 30 rokoch 20. storočia vid. http://www.historickarevue.com/clanok/vzostup-zla

Vzhľadom na uvedené skutočnosti a vlastnosť p. Matoviča neustále niekoho poučovať či prinášať stále nové a nové podmienky na rozjatrenie rán medzi strany (neustále poučovanie ostatných lídrov, nahrávanie, podmieňovanie, atď.) , ktoré by mali spolupracovať, nie je možné s ním a jeho stranou OĽANO rátať ako so stranou, ktorá bude zodpovedným kamienkom, prípadnej novej vládnej koalície.

Ako by asi vyzerala situácia po voľbách na základe posledného prieskumu agentúry Focus – Január II

SMER-SD     32 mandátov
ĽSNS           23 mandátov
Za Ľudí         19 mandátov
PS/SPOLU   17 mandátov
OĽANO        16 mandátov
SME Rodina 14 mandátov
SaS             10 mandátov
KDH            10 mandátov
SNS             9 mandátov

t.j. demokratická opozícia 19+17+14+10+10 =70 bez OĽANO / s OĽANO 86

Ako vychádzajú prieskumy tak vyzerá, že SMER-SD a ĽSNS majú svoje percentá isté. Smeru-SD mohla odobrať percentá Dobrá voľba, ale zdá sa že tá už svoj strop dosiahla, obdobne ĽSNS mohla odobrať percentá Vlasť, ale p. Harabin pravdepodobne neobháji svoj výsledok z prezidentských volieb.

A tak pohyb voličov je len v tábore tzv. demokratickej opozície, keďže OĽANO nerastie na úkor SMERU-SD či SNS alebo ĽSNS, ale práve na úkor ostatných členov tzv. demokratickej opozície, tak to je už problém.
Sám osobne nie som „šťastný“ z ostatných lídrov (Kiska, Truban, Kolár, Sulík) a ako volič KDH nie som spokojný aj s p. Hlinom, ale títo páni zatiaľ ukazujú, že spolu debatujú a hľadajú spoločné, čo budú schopní po voľbách predložiť ako sľub aj s riešeniami.
To, že sa nebude hýbať s hodnotovými záležitosťami ako sú registrované partnerstvá, či zakázanie potratov prípade povolenie eutanázie je viac ako isté aj bez účasti OĽANO vo vláde.
Ako správne v posledných rozhovoroch uviedol p. F. Mikloško je tu problém s témami ako Istanbulský dohovor či registrované partnerstvá, ale sú tu skôr iné veci, ktoré nás ohrozujú viď. https://video.sme.sk/c/22308994/rozhovory-zkh-frantisek-miklosko-a-volby-2020-video.html alebo https://www.youtube.com/watch?v=APuZ_LaVzI4

Preto p. Matoviča vyzývam, ak mu ide o to ako sám tvrdí, že chce poraziť mafiu (rozumiem túto vládnu koalíciu prípade stranu SMER-SD) a aby po voľbách mohla vzniknúť nová vláda z dnešnej demokratickej opozície, aby sa stiahol od teraz až do volieb z kampane s celou OĽANO, obdobne vyzývam kandidátov KÚ aby odporučili voliť ak nie KDH tak niekoho z ostatných opozičných strán ZĽ prípadne SME-Rodina.

Som presvedčený, že pokiaľ by takýto krok p. Matovič urobil, tak hlasy pre OĽANO by si rozdelila práve tzv. demokratická opozícia a tak by po voľbách bola schopná získať tých 76 a viac mandátov a nehrozil by pat a ani predčasné voľby.

Záverom vyzývam ďalšie osobnosti kresťanského spoločenstva na verejné vyjadrenie svojej voľby a tajne dúfam, že p. F. Mikloško zmení svoj zámer v prospech KDH, aj na základe článku https://www.postoj.sk/51248/prezidentka-mi-volala-ze-nema-problem-vymenovat-ma-za-premiera

VOLÍM KDH!!!

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo