Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. február 2020

Relativizmus je dýkou do chrbta demokracie

Teória relativity síce posunula hranice ľudského poznania o poriadny skok vpred, ale relatívnosť významu slov ľudstvo vrhla desaťkrát späť. S relativitou sa spája subjektivizmus. Spoločnosť postupne stratila pojmy, pretože každý pojem znamená pre druhého niečo iné. Čo je pre jedného týranie, je pre druhého klamstvo a čo je pre druhého klamstvo, je pre tretieho pravda. Prinajmenšom európske jazyky sa rútia špirálou na dno oceána a LEVY Vladimíra Palka veselo PRICHÁDZAJÚ. Vitajte v poslednej Dobe narcistickej.
Relativizmus je dýkou do chrbta demokracie

Kuciakova vražda je pre voličov Smeru len nešťastná zhoda okolností. Áno, hoci aj existujú silné opozičné názory, a dokonca aj dôkazy, ktoré svedčia v presný opak nešťastnej náhody, v tom to je. Každý má svoj názor. A tým to hasne.

Manipulácia s faktami sa stala takou bežnou záležitosťou, že sa nám, Európanom, prakticky podarilo vykoreniť zmysel pravdy, bieleho a čierneho, dobra a zla, zodpovednosti a nezodpovednosti, altruizmu a sebectva.

Zostal vám jedine váš vlastný subjektívny názor na vec, ktorý obstojí jedine vo vašej kúpeľni pred zrkadlom. Inde však nie. A  možno aj tak žijete v podnájme, teda ani to zrkadlo vám váš názor nepotvrdí – doposiaľ ste si ho nekúpili.

Mafia v demokracii nie je absurdnou predstavou, pretože v politike sú predovšetkým ľudia, ktorí majú peniaze. Myslím tým naozaj veľa peňazí. Marketing a propagácia hocijakej strany stoja viac než 10 eur. A čo myslíte, ako môže bežný človek získať tisícnásobný majetok svojho suseda?

Mafia má peniaze, takže má v demokracii veľa miesta, ak tento priestor nezlikvidujeme prostredníctvom zákonov, legislatívy, ale najmä skrze svedomie ľudí, ktorí sú pri moci.

Dovoľte mi sa zasmiať. Politici bez svedomia sú v politike horší než zbytoční, ale sú to práve oni, ktorých politika priťahuje ako magnet. Česť výnimkám.

Ak sa každý pozerá len na svoj subjektívny názor a glorifikuje ho, klamstvo a pravda prakticky prestanú existovať. Potom nastupuje svet Georga Orwella a jeho román 1984. Ako sa môže stať Ministerstvo lásky budovou, kde mučia a zabíjajú ľudí? Veľmi jednoducho. Láska a nenávisť sa v súčasnosti približujú čoraz viac k sebe, až nakoniec splynú.

Smrť a život, biela aj čierna farba začne v mysliach ľudí existovať súbežne, dokonca sa prelínať. Prečo by sme mali niekoho odhovárať od samovraždy? Je to jeho právo, on sa tak rozhodol a jeho názor je svätý.

Postupne sa stáva realitou, že ľudia sa v chorých veciach ešte povzbudzujú, miesto toho, aby sa zahanbene pozreli na zem.

Ako môžu vo „vyspelých" krajinách existovať legálne potraty, eutanázie, homosexuálne manželstvá a ideológia LGBTI? Na to by sme potrebovali veľkú dávku relativizmu... aha.

Trošku si diskriminujme právo na život, diskriminujme dôstojnosť muža a ženy, diskriminujme funkčné rodiny. A je to!

Inzercia

Vláda rozumu sa, bohužiaľ, skončila. Ľudí trápia prevažne dobré a zlé pocity.

Konajú podľa pocitov, rozhodujú sa podľa pocitov a ak majú z niečoho zlý pocit, radšej sa obesia, akoby mali konať proti vlastnému nepríjemnému pocitu. Zdieľať

Dúfam, že vydavateľstvá začnú v blízkej budúcnosti vydávať veľa kníh o zdravom sedliackom rozume. Možno sa raz Príručka sedliackeho rozumu pre mešťanov stane bestsellerom – pôjde o exotickú literatúru zo „zaostalých" krajín.

Vraždu slovenského novinára, ktorý odkryl prepojenie mafie na stranu Smer, by ste mali považovať za míľnik. Nie je to koniec relativizmu, ale jeho začiatok.

Začiatok Doby narcistickej v jej plnej sile. Pozor, lebo usmievavé Levy prichádzajú. Vlastne už sedia na svojich miestach. Sú tu.

To však neznamená, že si nemôžeme zatiaľ sadnúť do kaviarne a nepopíjať spolu s Vladimírom Palkom svoj čaj.

Hoci sú voľby dobrovoľné, odporúčam všetkým Slovákom, aby sa vlastnou hlúposťou nepripravili o možnosť voľby menšieho zla. Alebo aspoň maličkého dobra.

 

 

 

 

Inzercia

Myslím si, že som: slovenský križiak, redaktor / knihomoľ, vášnivý športovec, slušný hudobník, budúci spisovateľ... a zrejme aj zástanca zdravého životného štýlu a sedliackeho rozumu, hoci bývam v meste, dokonca v paneláku. Niekedy uprednostním pred efektívnym životom abstraktnú filozofiu s vlastnou terminológiou.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Keď to rodičia myslia dobre, ale Pánbožko zle

Keď to rodičia myslia dobre, ale Pánbožko zle

Málokto si predstavuje, akú veľkú armádu tvoria na Slovensku rodičia. Sú to zväčša státisícové zástupy žijúcich predkov, takmer všetci presvedčení o prelomových spôsoboch výchovy, či už „od zadku“ alebo „z peňaženky“, ktoré uplatnili na prvorodených. Možno preto sa prvorodení v Starom zákone zvyknú obetovať... pretože si na nich čerství rodičia otestovali svoje dokonalé predstavy. Úprimnú sústrasť prvorodeným, obetiam v pravom zmysle slova. A áno, smrť je pre nich občas tým jediným vykúpením. Česť výnimkám.

Blog
Stop strážcom novej „morálky!“

Stop strážcom novej „morálky!“

Nie je správne robiť zbytočné bu-bu-bu, ale je normálne mať obavy pri gender a LGBTI ideológii, ktoré nedávno na svojom FB vyjadrila kandidátka strany Hlas ľudu Martina Šimkovičová. Dostalo sa jej nadávok ešte horších, ako keby vyjadrila svoje sympatie fašizmu. Domnievam sa, že toto už treba riešiť!