Pracuje bratislavské mestské zastupiteľstvo a magistrát pre oligarchov z JaT ?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pracuje bratislavské mestské zastupiteľstvo a magistrát pre oligarchov z JaT ?

Nie je tajomstvom, že Hlavné mesto Bratislava dlhé roky neriadia ani obyvateľlia, ani primátori, ani mestskí poslanci, ale politickí oligarchovia a pochybní podnikatelia - developeri.

Dokazuje to aj posledný prípad: prenájom mestského pozemku v mestskej časti Devín firme KPRHT 4, kde figuruje rodina spolumajiteľa finančnej skupiny JaT Andrea Tkáčová.Táto spoločnosť, ktorá v Devíne vlastní státisice metrov švorcových pozemkov si chce priamo v pamiatkovej zóne starého Devína prenajať od mesta Bratislava pozemok. Aký pozemok a na čo? Spomínaná spoločnosť vlastní pozemok, pod vypálenou budovou bývalého obchodu a pás pozemku o šírke približne 5 metrov okolo budovy patrí, ako inak, hlavnému mestu. Veľmi čudesný pozemok, stred pozemku vlastní súkromný podnikateľ a takmer všetko okolo mesto. O čo ide ľuďom z JaT? To už dlhodobo vieme. Alebo nevieme? Zabudli sme už na PKO a ohyzdnú budovu River Parku? Asi áno, lebo v poslednom čase sa stále dookola v médiách masíruje len Penta a my to musíme za trest denno-denne čítať. To asi JaT zvrhlo vyhovuje, aby boli v strehu pre svoje vlastné záujmy. Teraz teda vraj chcú na mieste vypálenej budovy bývalých potravín postaviť nové potraviny, pretože tie v Devíne chýbajú. Poviete si dobrá myšlienka a preto túto aktivitu treba podporiť.Len to by nesmela byť za tých oligarchická skupina, ktorá už v Bratislave napáchala množstvo škôd. 

Prvým ktorom bol veľký lobizmus starostky Devína Kolkovej, o ktorej je známe, že je len figúrkou a radnicu riadia ľudia blízky finančnej skupine. (Po nástupe primátora Valla a nového zastupiteľstva chytila Kolková akoby druhý dych, ak sledujete mestské zastupiteľstvo, môžete si všimnúť, akoby celý ansábel viedla ona sama: zaplavuje zastupiteľstvo mnohými príspevkami, neváha sedieť medzi mestskými poslancami, hodiny a hodiny masíruje mestské zastupiteľstvo svojimi nezmyslami. Chápem, vidí slabého primátora, bábku, cíti možnosť manipulácie.)

Teraz priamo k tomu prenájmu pozemku. Mestskí poslanci dostali na zastupiteľstvo materiál, ktorý stačilo rýchlo preštudovať, čo by im zabralo asi desať minúť času. A schválenie a odhlasovanie tohoto dokumentu dalo jasnú správu, že si na neho ani okom nemrkli. Inak by videli, o čo naozaj ide. Videli by, Záväzné stanovisko mesta k investičnej činnosti podpísané ešte Ivom Nesrovnalom. A to mal byť ten jasný signál. Žiadne malé potraviny, aké tam boli v minulosti, žiadna nízkopodlažná budova len prízemie. Pôjde o dvojpodlažný polyfunkčný objekt (a pri JaT nikdy neviete koľko podlaží napokon vyrastie), ktorý bude zahrňovať 10 apartmánov a 2 priestory občianskej vybavenosti. Tie dva priestory preto, aby vôbec dostali záväzné stanovisko mesta, lebo Územný plán mesta Bratislavy toto územie defiinuje ako Územie občianskej vybavenosti. 

Celý príbeh vypálených potravín mi trochu primomína bratislavský amfiteáter, tiež vypálený neznámimi páchateľmi. Klasický postup - nielen - bratislavských developerov. A ešte drobnosť: nehnuteľnosť je v tesnej blízkosti pozemkov, ktoré patria sestre starostky Kolkovej a tá je zároveň švagrinou jedného z najskorumpovanejších starostov v historíí Bratislavy a to bratislavského Nového Mesta Richarda Frimmela, o čom ste už určite všeličo počuli. 

Snažil som sa pred časom pomôcť jednému veľmi slušnému pánovi, majiteľa nehnuteľnosti v Devíne, ktorý si chcel v súlade z Územným plánom mesta Bratislavy, postaviť na pozemku vinohradnícky domček. No kedže zákazku nezadal ľudom a firme, ktoré riadia starostku Kolkovú, roky ho terorizovali a to ešte za pomoci miestneho poslanca za SaS a asistenta poslankyne Cigánikovej. Našťastie som si celú odložil, pretože ten spomínaný pán svoj boj prehral. Nanešťastie prehral aj svoj boj o život.

To je dnešná Bratislava, absolútne skostnatené bratislavské mestské zastupiteľstvo, ktoré asi rieši februárové celoštátne voľby a na riadenie mesta nemá čas a skorumpovaná devínska samospráva. A potom budú všetci vyplakávať, že mi sme to tak nechceli a na vine je Radičovej vláda. 

Fotografia z decembra 2019. 

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo