Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. január 2020

Muži v 21. storočí už nesmú byť mužmi

Je zvláštne, že spoločnosť dnes zaobchádza s chlapcami ako s „pokazenými dievčatami“. Hoci je úplne prirodzené, aby chlapci behali, hrali sa, robili problémy, veľa času trávili v prírode a bojovali medzi sebou, súčasný systém ich skrátka posadí na stoličku a očakáva, že v škole budú sedieť päť, šesť či sedem hodín, a to päť dní v týždni. Veď máme medzi hodinami krátke prestávky, nie? Táto predstava je idylická a deštruktívna pre prirodzený vývoj mladých mužov. Je to, akoby ste od žralokov chceli, aby behali po betónovom ihrisku. Nedá sa to. A ak ich prinútite, oni vám to raz vrátia. Ako raz povedal môj obľúbený herec v Jurskom parku: „Život si vždy nájde cestu.“ Len sa nám tá „cesta“ asi nebude páčiť.
Muži v 21. storočí už nesmú byť mužmi

Systém, ktorý teda pristupuje k výchove a vzdelaniu dievčat a chlapcov rovnako, je preto chorý a čím skôr sa zrúti, tým lepšie pre nás a naše budúce generácie. A čoho sa dočkajú títo chlapci, keď prídu z tejto statickej školy domov? Nuž, niektorí rodičia majú u svojich detí strach, že budú celý život trpieť poruchami aktivity a pozornosti, v skratke ADHD.

Namiesto toho, aby moderní rodičia chlapcom uznali ich potrebu byť chlapcami, kŕmia ich upokojujúcimi tabletkami. Považujú ich prirodzené prejavy za poruchu a dávajú pred ich oči na piedestál zväčša prirodzene poslušné a učenlivé dievčatká, ich dokonalé sestry a spolužiačky, ktorých prirodzený vývoj sa uberá celkom iným smerom.

Chlapci majú teda už v útlom veku v našej „vyspelej“ spoločnosti na výber len dve možnosti: 1) stanú sa dievčatkami, 2) pôjdu vlastnou cestou, pričom ich rodičia, učitelia, ostatní spolužiaci a vlastne celý svet označí za vyvrheľov a kriminálnikov. Nedajbože sa rozhodnú nejsť na vysokú. Potom sa nestanú absolventmi sociológie. Úplná katastrofa!

Namiesto piatich premárnených rokov na odbore, kam ich dotlačili ich príbuzní, budú päť rokov zarábať, aby si možno našetrili na vlastný biznis. No, akí sú to len hlupáci! V porovnaní s absolventmi škôl, ktorí po piatich rokoch držia v ruke akreditáciu na strihanie vreckoviek, sú však tieto „pokazené dievčatá“ vo výhode.

Predpokladajme, že zopár chorľavých a diagnostikovaných jedincov vypľuje súčasný vzdelávací systém bez väčšej psychickej a fyzickej ujmy do dospelosti (taká skupina mužov vlastne neexistuje). Toto nízke imaginárne percento sa zamestná a pracuje, čo je dôstojné a správne. Lenže čo ak si niektorí muži chcú po dovŕšení dospelosti založiť rodinu? Absurdná predstava, nie? Aj vinou šťastne pracujúcich feministiek je cena práce na trhu nízka. Všimli ste si? Každý si v dnešnej spoločnosti musí zarobiť na seba.

Prečo by mal dnešným mužom zamestnávateľ platiť toľko, aby z toho uživili ženu aj deti? Pokiaľ nemáte manažérsky plat, žijete z ruky do úst, pretože kedysi dávno ženy začali masovo pracovať a zamestnávatelia prišli o dôvod vyplácam mužom viac, ako len na uživenie ich samotných.

Súčasný model vyhovuje ľuďom, ktorí žijú sami.

Ale čo s rodinami? Čo s rodičmi a deťmi, ktorí sú základnou stavebnou jednotkou štátu? Áno, štát má pre nich vyššie dane, nižšie mzdy. A ešte rozkrádanie daní, aby sme nezabudli.

Inzercia

Nečudujem sa, že mladí ľudia, a v súčasnosti najmä mladí muži, sa radikalizujú. Objavujú sa hnutia komicky podobné fašizmu, lenže nie je riešením na ne nadávať. Prečo sa tieto extrémne skupiny vlastne objavujú? To je správna otázka, na ktorú by sme mali hľadať odpoveď.

A sem-tam si spomeňte na mladých mužov, ktorých súčasná kultúra posunula na okraj záujmu, aby sa mohli utápať v nihilizme a potulovať po uliciach s alkoholom v ruke, večnému lieku na všetko... lieku na civilizačné choroby.

Súčasná kultúra nedáva mladým mužom ani zmysel, ani hodnotu. Žijú v ríši prikyvujúcich a ospravedlňujúcich sa zženštilých mužov a mužských žien. Česť výnimkám.

Pokazené dievčatá všetkých krajín, spojte sa!


Dávam do pozornosti čerstvo vydanú knihu s názvom Skryté nebezpečenstvo zdravých potravín, o ktorej som písal v starších blogoch.

https://www.martinus.sk/?uItem=711197 

Slovami zakladateľa platformy London Real: „Nemusím súhlasiť s tým, čo hovoríš, ale až na smrť budem bojovať za právo, aby si to mohol povedať.“ Brian Rose, David Icke či Alex Jones pravidelne lámu Matrix, do ktorého sme sa narodili, na kusy. K týmto cenzurovaným majstrom chcem prispieť svojou troškou aj ja, pretože vidím to, čo oni. Ľudia majú priveľkú cenu, aby sa celý život zhypnotizovane pozerali svojim A. I. otrokárom do jedného oka. Zobúdzajme sa navzájom z tohto televízneho a rádiového sna. Do not TELL us your VISION, TELEVISION!

Odporúčame

Blog
Šprintéri alebo maratónci

Šprintéri alebo maratónci

Je lepšie behávať krátke šprinty alebo sa vydať na dlhú cestu v pomalšom tempe? Pred týmto vašim rozhodnutím si pozrite, ako vyzerajú na olympiáde šprintéri a ako maratónci. K akému typu by ste sa pridali s úsmevom? Ja preferujem šprintérov. Hoci má bežný smrteľník málo času, šprinty netrvajú dlho.

Blog
 Strieborná ruža

Strieborná ruža

27.1.2020 som bol na pozvanie podpredsedníčky Združenia kresťanských seniorov Slovenska, Rozálii Palkovičovej, v Novej Dedinke, kde sme so debatovali o mojej poslednej knihe Ľudia a doba z môjho života. Keď sa seniori opýtali, čo pripravujem ďalšie, musel som s farbou von. Na deviatej knihe sa pracuje, bude sa hľadať vydavateľ a bude sa volať Strieborná ruža. Čo bude v nej?

Blog
Istanbulský dohovor – boj pokračuje

Istanbulský dohovor – boj pokračuje

Odmietnuť ratifikáciu Istanbulského dohovoru bude musieť urobiť parlament opäť. Ako reálne obmedziť moc oligarchom a mafiám. Doterajšie sociálne opatrenia proti chudobe nemožno rušiť. Modlitbové zhromaždenie vedené otcom M.Kuffom pred prezidentským palácom 11.februára o 12,00-15,00 hod. krok správnym smerom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.