Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. január 2020

Strieborná ruža

27.1.2020 som bol na pozvanie podpredsedníčky Združenia kresťanských seniorov Slovenska, Rozálii Palkovičovej, v Novej Dedinke, kde sme so debatovali o mojej poslednej knihe Ľudia a doba z môjho života. Keď sa seniori opýtali, čo pripravujem ďalšie, musel som s farbou von. Na deviatej knihe sa pracuje, bude sa hľadať vydavateľ a bude sa volať Strieborná ruža. Čo bude v nej?
 Strieborná ruža

V knihe sa, vzhľadom na rýchlo bežiaci čas, venujem všeličomu. Zamyslím sa nad 162 rokmi príbehov troch mojich generácií predkov a troch generácií nasledovníkov. Venujem sa budúcnosti, spomeniem najlepších kamarátov z „mokrej štvrte“, aj moje čerstvé návštevy Talianska. Bude to veselé aj vážne, s úvahami a rozhovormi, so skrátenými  úryvkami z článkov, blogov a statusov sociálnych sietí. 

Témami budú napr.:  Ľudia, roky, udalosti,  Kamaráti z mokrej štvrte, Korene, Tri na štvrtú a čo ďalej, Liter a túra, Mladí rýchlo bežia, starí poznajú skratky.

Kapitola o Taliansku sa bude volať Talianske návraty, napr. s témami

Piaza Navona, Leonardo, Cecilia Mettela a John Keats

Stretnutie so svätcom

Prechádzky okolo 280 kráterov

Talianske odrobinky

Kto pije iba vodu, má tajnosť, ktorú skrýva

Taliansko je chudobný kláštor s bohatými mníchmi

Inzercia

Rímske NATO, bolo dobré na to

Rím pri 40 stupňoch nekolaboval

Bude tam aj o Sociálnej sieti, ktorá sa volá facebook a o Blogovej závislosti.

V Prílohe bude trocha Politiky, písanej z nadhľadu a pár úryvkov z rozhovorov na túto tému.

Na viac hriechov sa nepamätám.                              

 V jubilejnej, desiatej knihe, si budem konečne vymýšľať a fantazírovať, aby som konečne vypadol zo šuplíka literatúry faktu.

 

Jozef Mikloško (RNDr., DrSc., Doc., * 31.3.1939, Nitra) je ženatý, má 4 deti, 12 vnukov a 5 pravnukov. Absolvoval Vysokú školu pedagogickú (matematiku a chémiu) a MFF UK (numerickú matematiku), 27 rokov vedecky pracoval ako matematik na Ústave technickej kybernetiky SAV, prednášal na MFF UK. Bol podpredsedom vlády ČSFR, poslancom SNR, FZ a NR SR, prezidentský radca v KPR, prorektorom TU v Trnave a veľvyslancom ,v Taliansku, San Marine a na Malte. Bol vydavateľ kníh, komunálnym poslancom, predsedom nadácií. Je v Predstavenstve Spolku slovenských spisovateľov, napísal osem kníh literatúry faktu. Vystupuje v médiách a na sociálnych sieťach, je aktívny publicista a bloger, v r. 2007-2019 predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska.

Odporúčame

Blog
Globalizácia jazyka mieru - hudby  

Globalizácia jazyka mieru - hudby  

Na koncerte v Redute 9.1.2020 Alexej Žilin (31.3.1987), ruský virtuóz z Petrohradu, bravúrne zahral  violončelový koncert h mol, op. 104, Antonína Dvořáka. Koncert obsahuje nezvykle veľa ťažkých častí  sólistu. Dvořák ho skomponoval počas svojho pobytu v USA, sú v ňom aj americké motívy. Slovenskú filharmóniu, ktorá oslávila 70. výročie svojej existencie, perfektne dirigoval Číňan Darrell Ang, šéfdirigent Sečuánskeho symfonického orchestra v Číne. Aj on študoval v Petrohrade a na americkej Univerzite v Yale. Predstavil sa vo vyše 20 krajinách sveta, hosťuje aj v Mariinskom divadle v Moskve. 

Blog
Istanbulský dohovor – boj pokračuje

Istanbulský dohovor – boj pokračuje

Odmietnuť ratifikáciu Istanbulského dohovoru bude musieť urobiť parlament opäť. Ako reálne obmedziť moc oligarchom a mafiám. Doterajšie sociálne opatrenia proti chudobe nemožno rušiť. Modlitbové zhromaždenie vedené otcom M.Kuffom pred prezidentským palácom 11.februára o 12,00-15,00 hod. krok správnym smerom.

Blog
Judeo - kresťanský zdroj ľudských práv

Judeo - kresťanský zdroj ľudských práv

(Ku cti sv. Tomáša Akvinského)Mnohokrát a na rozličných miestach som čítal názor, že ľudské práva sú v istej opozícii voči cirkevnému učeniu. Dokonca nie ojedinele sa stretávame s myšlienkou, že ľudské práva sú výmyslom liberálov a ako také sú nepriateľské voči kresťanskému svetonázoru. Z druhej strany zase počúvame, že ide o exkluzívny patent osvietenstva a buržoáznych revolúcii. Preto som sa rozhodol prezentovať kresťanské korene ľudských práv tak, ako to rozsah blogu pripúšťa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.