Istanbulský dohovor – boj pokračuje

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Istanbulský dohovor – boj pokračuje

Odmietnuť ratifikáciu Istanbulského dohovoru bude musieť urobiť parlament opäť. Ako reálne obmedziť moc oligarchom a mafiám. Doterajšie sociálne opatrenia proti chudobe nemožno rušiť. Modlitbové zhromaždenie vedené otcom M.Kuffom pred prezidentským palácom 11.februára o 12,00-15,00 hod. krok správnym smerom.

V televíznej debate https://videoarchiv.markiza.sk/video/na-telo/epizoda/26870-na-telo nám pani prezidentka Čaputová poctivo zopakovala argumentáciu právnika Radoslava Procházku (ktorý sa nedostal na ústavný súd) o tom, že o odmietnutí Istanbulského dohovoru nie je rozhodnuté pre chybné konanie vlády a parlamentu. Tvrdila v zhode s ním, že uznesenia hoci boli prijaté ústavnou väčšinou, nie sú pre ňu záväzné. Tým, tento nástroj duševného vraždenia našej mládeže presadzovaním gender ideológie, zostal volebnou témou v nadchádzajúcich voľbách. Čiže bude jeho odmietnutie závisieť od toho kto bude v budúcom parlamente. Hlasovať sa bude nanovo.

Podľa posledného prieskumu verejnej mienky, ktorý zverejnila agentúra FOKUS vyplynulo, že jednotlivé politické strany by v Národnej rade SR mohli mať nasledovné počty poslancov:

SMER 32, ĽSNS 23, ZA ĽUDÍ 19, , PS-SPOLU 17, OĽANO 16, SME RODINA 14, KDH 10, SAS 10, SNS 9

Podľa doterajších vyjadrení by mohli hlasovať nasledovne :

Proti ratifikácii:                               Za ratifikáciu:

SMER     32                                      ZA ĽUDÍ     19   

ĽSNS       23                                      PS-SPOLU 17  

KDH        10                                      SAS            10    

OĽANO     8                                      OĽANO        8

RODINA 14                                 

SNS           9

_______________________________________

Spolu PROTI  96                                Spolu ZA     54

Zdá sa, že aj v novom parlamente by odmietnutie gender ideológie by malo mať ústavnú väčšinu. Isté to však nie je. Všetko je v rukách voličov. Treba sa kandidátov pýtať a voliť na istotu. To znamená tých, ktorí sa ukázali aj doteraz ako spoľahliví. Novotvary sú vždy rizikom.

Vážnou témou nadchádzajúcich volieb, ktorá vyplynula z udalostí súvisiacich s vraždou J,Kuciaka a M.Kušnírovej, z vyšetrovania vraždy, z odhalení, ktoré ukazujú kto ovláda justíciu, prokuratúru a políciu a vôbec mnohé štátne orgány je vysporiadať sa tými, ktorí nelegálne získali obrovské majetky a tým aj moc ovládať štát a jeho jednotlivé komponenty od Bratislavy až po Čiernu nad Tisou. Jedinou cestou ako to dosiahnuť je zobrať im nelegálne získané majetky a tým aj moc. Všetky tie rečičky o postavení lepších ľudí do funkcií, a tzv. zákony typu „Lex Haščak“ sú iba rituálne tančeky, bez skutočného riešenia. Rovnako aj terajší zákon o preukazovaní majetku sa ukázal ako absolútne neúčinný. Voliči sa musia teda pozrieť, kto bude mať tú odvahu prijať zákony a vytvoriť štruktúry, aby skutočne došlo k zhabaniu nelegálne získaného majetku. Budú to nasledovné strany a ich kandidáti ?

ZA:                                                    PROTI (zdržal sa)

ĽSNS               23                                 SMER            32

OĽANO           16                                 PS-SPOLU     17

SME RODINA 14                                 SAS                10 

ZA ĽUDÍ           10                                 ZA ĽUDÍ          9

KDH                  10                                 SNS                9

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­___________________________________________

ZA                      73                                  PROTI          77

Uvedené čísla sú iba istou úvahou z doterajších vyjadrení jednotlivých politických strán, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu. Kozmetické úpravy zákonov už nepomôžu. Na dosiahnutie umenšenia moci oligarchov je potrebné riešenie prostredníctvom účinných zákonov a vytvorením podmienok pre ich vykonávateľov. Tým, čo oligarchovia platia mohutnú volebnú kampaň, tak tí im určite na majetky nesiahnu. Voliči by mali  pri výbere kandidujúcich strán v tejto oblasti zrejme zvýšiť silu tých, ktorí sú zárukou že k zhabaniu nelegálne získaného majetku dôjde. Neveriť zbohatlíkom na čele strán a ich medovým rečiam. Nezabudnúť na staré a osvedčené slovenské porekadlo „vrana k vrane sadá...“ a „vrana vrane oči nevykole“.

Treťou oblasťou je postoj politických strán k niektorým sociálnym opatreniam, ktoré mali za cieľ pomôcť určitým skupinám obyvateľstva v ich ťažšej sociálnej situácii. Ide o také ako je stanovenie minimálneho dôchodku, viazanie rastu dôchodku na rast priemernej mzdy v národnom hospodárstve, zastropovanie odchodu do dôchodku, podpora v rodičovstve, vlaky zadarmo a pod. Iste tieto opatrenia systémovo neriešili situáciu obyčajných ľudí, ktorí žijú v ťažkých sociálnych podmienkach, ale do času iných lepších riešení, ich rušenie by ľudí poškodilo a tak sa treba pozrieť ako sa kandidujúce strany k tomu stavajú. Z doterajších vyjadrení by mohli sa k uvedenému stavať nasledovne:

 ZA ponechanie                          PROTI (zdržal sa)

SMER             32                          SAS                10

ĽSNS               23                         KDH                10  

OĽANO            16                         ZA ĽUDÍ          19

SME RODINA  14                          PS-SPOLU     17         

SNS                    9

________________________________________

ZA                      94                       PROTI              56      

Z uvedeného vyplýva, že väčšina si netrúfa tieto sociálne opatrenia vykonané doterajšou vládou zrušiť. Otázne je čo urobia keď by nastala ekonomická kríza a ako by sa potom postavili k šetreniu v štátnom rozpočte.

Iste tém na ktoré sa treba pýtať kandidujúcich strán je veľa. Tie ktoré sú tu pomenované však nesú zo sebou aj množstvo ďalších dôležitých pre budúci vývoj.

Žijeme v zložitom a informačne manipulatívnom svete. Treba byť obozretní a nedať sa pomýliť falošnými prorokmi. My kresťania to však máme ľahšie, ak sa budeme veľa modliť, tak aj Duch svätý nám určite prinesie svetlo do nášho rozhodovania.

Viliam Oberhauser

Foto:  Grasalkovičov pálác

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo