Zomriete. Vy všetci.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zomriete. Vy všetci.

Krátko o jednoduchosti politických riešení

Jeden politik v ťažkých časoch sa snažil spoločnosti čosi vysvetliť. Chýlilo sa k vojne a situácia bola neistá. Iní politici ponúkali jasné riešenia a istú nádej pre národ: "Porazíme nepriateľa a konečne budeme žiť všetci v hojnosti a bez námah." 

Tu k politikovi pribehla istá novinárka a nahlas, tak aby upútala pozornosť v celej miestnosti sa opýtala: "Môžete konečne sľúbiť, že vyvediete krajinu z úpadku a jasne v jednej vete povedať, ako to urobíte?" Všetci novinári spozorneli, otočili sa k politikovi a pripravili si svoje zápisníky. 

Politik zneistel. Nevedel čo má povedať. Pretrel si čelo a vo vrecku pevne čosi zovrel.  Nakoniec zakoktal: "Vyviesť krajinu z biedy sa nedá jednou vetou, sľúbiť môžem len to, čo dokážem sám ovplyvniť." 

Novinárka s úškrnom zareagovala: "V tejto kraine sú muži, ktorí nám dajú jednoducho istotu budúcnosti. A vy neviete povedať nič isté!" 

"Zomriete. Vy všetci. To je isté." Odvetil politik. Uvoľnil sa, vybral ruku z vrecka. Čosi v nej stále držal. Vykročil, počkal kým mu uvoľnia cestu a odišiel. Novinári si do zápisníkov nezapísali nič. 

Jednoduché riešenia neriešia zložité problémy. Ale to nikoho nezaujíma. 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo